Menstruační kalhotky Meracus

Mezi menstruačními pomůckami můžeme nově přivítat také menstruační kalhotky. Ve světe se používají již déle, zatímco u nás tuto variantu teprve objevujeme. Proto nám dovolte podrobněji představit české menstruační kalhotky Meracus.

Co to jsou menstruační kalhotky?

Menstruační kalhotky se oproti těm klasickým kalhotkám liší, i když na první pohled nemusíte nic poznat. Jsou ušité ze speciálních materiálů, které zajišťují to, že jsou kalhotky savé a nepropustné zároveň. Oproti látkovým vložkám mají tu výhodu, že nikam nekloužou a neposouvají se.

Jak menstruační kalhotky Meracus vypadají?

Menstruační kalhotky Meracus se vyrábí ve třech typech - Comfort, Elegant, Everyday a Night. Liší se savostí, vzhledem i materiálem, ze kterého jsou ušité. (Vše je rozepsáno níže.) Meracus se vyrábějí v praktické černé barvě a v jemné růžové  Jsou opatřené gumičkou, která dobře těsní kolem stehen. Kalhotky Elegant, Everyday a Night jsou ušité z pevnějšího materiálu než běžné kalhotky - trochu se podobají stahovacím kalhotkám. Je to z důvodu, aby dobře seděly kde mají a nevytahovaly se. Tím nedojde k protečení. Svým střihem se nicméně od běžných kalhotek téměř neliší.

Menstruační kalhotky Meracus mají několik vrstev - podstatná je samozřejmě funkční nepropustná a také savá vrstva. Dotykovým materiálem je tenký bavlněný úplet, který je příjemný na tělo i optimálně savý. Savá vrstva uvnitř kalhotek je také bavlněná. Nepropustnoust zajišťuje, stejně jako u látkových vložek, osvědčený PUL materiál, který je prodyšný, ale dostatečně spolehlivý proti úniku tekutiny. Proto se kalhotky hodí i při silnější menstruaci. Vnější materiál u kalhotek Everyday, Elegant a Night je lesklý, takže kalhotky pěkně vypadají. Zároveň je pevný, takže kalhotky dobře drží tvar. Kalhotky Comfort jsou bavlněné.

Menstruační kalhotky Meracus jsou vyráběny v České republice v malé šicí dílně v Jablonci nad Nisou.

Typy a varianty menstruačních kalhotek

Menstruační kalhotky Meracus Everyday se vyrábí ve variantě klasik a bokové a ve dvou různých savostech (pro slabší a silnější menstruaci). Kalhotky Elegant, které jsou zdobené krajkou (ano, i v době menstruace nám to může slušet), jsou také ve dvou savostech. Kalhotky Night jsou pouze se silnější savou vrstvou a tato vrstva je navíc prodloužená až k zadnímu okraji kalhotek. Spolehlivě vás tedy chrání proti protečení během spánku.

Kalhotky Comfort jsou určeny pro normální nebo slabší menstruaci a můžete si vybrat z klasické nebo bokové varianty.

Kdy mohu menstruační kalhotky použít?

  • Při slabé i normální menstruaci: kalhotky Plus vydrží podobně dlouho jako běžná denní vložka.
  • Při silnější a silné menstruaci: kalhotky je nutné častěji vyměnit, což může být nepraktické. Můžete je ale použít dohromady s jednorázovou vložkou (doporučujeme bez křidélek) a mít tak dvojitou ochranu.
  • Varianta Night se hodí pro ženy, které mají často noční nehodu (krev proteče na záda). Můžete použít pouze kalhotky nebo se při silné menstruaci pojistit také vložkou.
  • Při potížích s inkontinencí - hodí se pro starší ženy, ale také třeba pro těhotné.
  • Varianta Standard a kalhotky Comfort jsou optimální jako pojistka k menstruačnímu kalíšku nebo houbě a také se hodí v době, kdy trénujete volnou menstruaci.

Proč jsou praktické?

Některé ženy nestojí o to, aby lidé kolem nich kvůli vykukujícím křidélkám věděli, že mají menstruaci (třeba při převlékání ve fitness centru nebo mladé dívky při tělocviku). Také ženy, které v noci často mají nehodu a spí někde mimo domov, kalhotky ocení - varianta Plus poskytuje v noci účinnou ochranu i na zádech.

Zkušenost Jany s kalhotkami Meracus Plus: „Dostala jsem jedny menstruační kalhotky Meracus na vyzkoušení, protože je moje menstruace hodně silná a je tedy „dobrou zatěžkávací zkouškou“ na kalhotky. Vyzkoušela jsem kalhotky při silné menstruaci na noc a velmi mne překvapily, protože vydržely a neprotekly. Gumičky kolem nohou dobře těsní a krev ani tudy nemůže protéct. Do budoucna si chci ještě minimálně jedny kalhotky pořídit.“

Kalhotky Meracusky se vyrábějí ve čtyřech velikostech

Velikost XXS XS S M L XL XXL a větší
Obvod přes  boky 72 - 80 cm 80 - 88 cm 88 - 94 cm 94 – 100 cm 100 – 106 cm 106 – 116 cm šití na míru

Menstruační kalhotky Meracus
Menstruační kalhotky Meracus se šijí v malé šicí dílně v Jablonci nad Nisou.

Jak se o menstruační kalhotky starat?

Menstruační kalhotky se dají běžně prát na teplotu 40°C i na 60°C (na takto vysokou teplotu lze prát pouze tuto značku). Doporučujeme je prát v ekologickém pracím prostředku a předpírat ve vlažné vodě s pomocí odstraňovače skvrn jako je například žlučové mýdlo. Údržba menstruačních kalhotek se neliší od údržby látkových vložek. Hlavně pro krajkové kalhotky doporučujeme použít pytlík na praní, aby se krajka nepoškodila. Kalhotky sušte volně na šňůře (ideálně na slunci) či v blízkosti topení (umisťovat kalhotky přímo na topení nedoporučujeme).

Kolik menstruačních kalhotek budu potřebovat?

To je dost individuální. Pro začátek si zkuste pořídit jen jedny kalhotky, abyste zjistila, jestli vám tato menstruační pomůcka vůbec vyhovuje. Po vyzkoušení můžete přikoupit více kusů. Můžete začít například tím, že si pořídíte savější kalhotky na noc, pro váš klid a bezpečí toho, že nikde nic neprotéká. Pokud byste chtěla používat výhradně tuto menstruační pomůcku, je potřeba mít určitě několik kusů. Počet záleží na síle menstruace, ale i na tom, jak často perete prádlo. Můžete si pořídit různé typy kalhotek podle toho, jak se liší síla vaší menstruace v jednotlivých dnech..

Menstruační kalhotky Meracus můžete zakoupit na e-shopu MALUNA.

Redakce blogu Kalíšek.cz
Autorky článku

Mnoho článků na tomto blogu vzniká spoluprací několika žen. Také otázky pro rozhovory připravujeme společně. Z toho důvodu vznikl tento "profil". Možná právě pod ním najdete ty nejzajímavější články, protože když ženy spolupracují, vznikají ty nejlepší věci!

Články autorky

Doporučujeme také následující články

Menstruační cyklus - znáte jej dobře?

Menstruační cyklus není jen o krvácení! Je to komplexní a velmi dobře „seřízený“ proces dějů, které se u zralé a zdravé ženy každý měsíc opakují za účelem přípravy těla na rozmnožení. Během jednotlivých fází menstruačního cyklu dochází ke změnám nejen v pohlavních orgánech ženy, ale také na úrovni její psychiky a emotivního vnímání a potřeb.

Menstruační kalendář

Patříte k ženám, které přesně vědí, kdy jim začne menstruace nebo to víte pouze přibližně? Zaznamenáváte si do kalendáře očekávaný den menstruace nebo si píšete podrobnosti z celého menstruačního cyklu? Používáte k tomu klasický diář nebo snad moderní aplikaci? Všechny zmíněné varianty si rozebereme v následujícím článku.

Menstruační kalhotky v roce 2020

Menstruační kalhotky jsou kalhotky, které jsou opatřené nepropustnou vrstvou a některé z nich mají i savou vrstvu. Abychom se v jednotlivých typech lépe vyznali, vytvořili jsem následující rozdělení.