Recenze - menstruační kalhotky Meracus Night na míru a noci v klidu a míru

"Dřív jsem s příchodem menstruace s myšlenkou 'Panebože, za co' automaticky čekala nějakou zradu, teď se těším na teplé kalhotky. A že třeba vypnu hlavu u filmu nebo že se dobře vyspím – a to je sakra velký benefit," popisuje zkušenost s menstruačními kalhotkami Kristýna.

Hledání té NEJ menstruační pomůcky

Vyzkoušela jsem většinu menstruačních pomůcek, a přesto stále nemám vyladěnou rutinu, která by mi dodávala klid a pohodu. S každou jsem zažila pár katastrofických scénářů a každá někdy zklamala. Většinou ve velmi nevhodnou dobu : ) Takže léta letoucí mám nepříjemný strach z toho, jestli mi proteče vložka nebo tampon, obzvlášť v noci. V noci se zřejmě dějí nějaké záhadné procesy, které popírají zákony fyziky. Často jsem zkoušela mít dvě dlouhatánské noční vložky, které pokryly hlavní "dálnici", skoro až po záda. To přece musí zabrat, ne? Nepomohlo… Vložky prostě předpokládají nějaký logický směr, kterým se všechno ubírá. A z tamponů mě bolí břicho a kalíšek po porodu nesedí. Nemám nějak zvlášť silnou menstruaci, spíš nepředvídatelnou a nekonzistentní průběh. Často se nic moc neděje, a pak najednou všechno. A třeba během deseti minut. V podstatě neznám komfort během menstruace, takže možnost testovat menstruační kalhotky jsem vzala jako dobrý experiment a zamluvila si ty největší a nejsavější meracusky, které šly. Navíc v době testování nás všechny čekaly dlouhé měsíce na home officu. To znamená: ideální příležitost podrobit kalhotky extrémním podmínkám. Navíc se mi nahromadila práce a venku deštivo.

Takže! Kalhotky na sebe a bílé tepláky přes ně!

Cíl: zjistit, jaká je nejvyšší dosažitelná míra jistoty a klidu, že kalhotky neprotečou. Sezením u počítače jsem trávila celý den a kalhotky jsem chtěla nechat na sobě tak dlouho, dokud je nebudu muset vyměnit. Střídavě jsem je místo dne nosila i v noci.

Jak obstály menstruační kalhotky

- První vyzkoušení bylo zvláštní. Nečekala jsem, že budou tak vysoké, až k pupíku. A zároveň mě látka táhla mezi stehny. Nebylo to zásadní, ale střih mě překvapil. Naštěstí jsem vyrovnaná s tím, že bombarďáky našich babiček mají také nějaké přednosti, takže – proč ne, pokud tenhle střih pomůže. První noc v kalhotkách byla velmi pohodlná, nic neproteklo. Zateplený podbřišek a záda mi byly hodně příjemné. Vzbudil mě pocit vlhka – je to prostě jiný pocit než s jakoukoliv jinou menstruační pomůckou, a navíc jsem zvyklá na neustálou podvědomou “kontrolu“, jestli něco není špatně.

- Kalhotky mi přinesly velký psychický komfort a uvolnění. Mohla jsem zapomenout na snahu o nehybné spaní v posteli. Přestala jsem řešit, jak bezpečně sedět na židli nebo ležet na gauči. A po první vítězné noci jsem mohla vypustit všechny vtíravé myšlenky a procesy, které mi vždycky běžely na pozadí mojí mysli.

- I černá barva a velká savost mi vyhovovala. Zápachu jsem si nevšimla. Jediné, co mě trochu ruší, je šustění kalhotek při pohybu. Šustí takhle všem? Na domácí nošení si nestěžuju, jinde nevím. Každopádně kdyby nešustily, asi bych zapomněla, že vůbec nějakou menstruaci mám. Zbývalo otestovat denní nošení.

- Ani po 14 hodinách denního nošení kalhotky neprotekly. Zkoušela jsem v nich zůstat i déle, ale nešlo to. Vždycky jsem mnohem dřív měla nepříjemný pocit mokra, který mi vadil. Ideální pro mě byla zhruba polovina dne. Ale uklidnilo mě zjištění, že kdyby nebylo zbytí, tak by to šlo.

Mnohem horší pak bylo vystřídat kalhotky s vložkami. Ta je sice příjemně suchá, ale okamžitě s ní opět přichází starosti a myšlenkové procesy. U menstruačních kalhotek je proces asi tak jediný. Jakmile je v nich na můj vkus moc mokro, vyměnit za jiné. Hotovo.

- Nečetla jsem si žádné návody, jak prát a sušit, ale rovnou jsem je rychle přeprala ve studené vodě a hodila do pračky na nejkratší program na 14 minut s trochou gelu na jemné prádlo. Voilá – krásně vyprané. Jen jsem si musela hlídat, ať mám na sušení dost času, protože mi schnuly celý den. Někdy i den a půl.

Po několika měsících testování jsem pocítila potřebu doplnit kalhotkovou výbavu o méně savé modely a zkusit i jiný střih. Přece jen, na ty třetí a další dny je taková savost zbytečný overkill. Noční černé meracusky jsou pro mě teď synonymem pro bezpečné a bezstarostné noci a pojistka pro ty nejvíc rizikové první dva dny. Dřív jsem s příchodem menstruace s myšlenkou “Panebože, za co“ automaticky čekala nějakou zradu, teď se těším na teplé kalhotky. A že třeba vypnu hlavu u filmu nebo že se dobře vyspím – a to je sakra velký benefit.

Kristýna

Shrnutí recenze

Meracus Night

 
Velikost kalhotek na míru (L)
Velikost běžného prádla L-XL
Síla menstruace 2 dny silná, jinak slabá
Použití přes den i na noc
Savost velká
Protekly ne
Pohodlí na noc pohodlné, byť na začátku trochu táhly u stehen, na den trochu objemné
Praní a sušení praní bez problémů, sušení den a více
Výhody neprotečou
Nevýhody trochu zvuk (šustí)

 

Externí autorka
Autorka článku

Některé z našich článků popisují velmi intimní zkušenosti a proto jejich autorky nechtějí být pod textem podepsány. Jiné nám třeba přispějí jen jednou a proto u nás nemají svůj vlastní profil, ale pod článkem najdete jejich medailonek. Všechny takové příspěvky najdete pod tímto profilem. Pokud byste také ráda přispěla zajímavou zkušeností nebo svými znalostmi v oboru gynekologie, čínské medicíny, jógy apod., neváhejte a napište nám na info@kalisek.cz!

Články autorky

Doporučujeme také následující články

Menstruační kalhotky Meracus

Mezi menstruačními pomůckami můžeme nově přivítat také menstruační kalhotky. Ve světe se používají již déle, zatímco u nás tuto variantu teprve objevujeme. Proto nám dovolte podrobněji představit české menstruační kalhotky Meracus.

Jak vybírat menstruační kalhotky

Výběr menstruačních kalhotek na českém trhu je stále větší, takže si ty „své“ může vybrat prakticky každá žena. S přibývajícím množstvím značek je ale taky stále složitější se v nich zorientovat a nějaké si vybrat. Není to úplně jednoduchá volba „buď a nebo“, faktorů výběru je trochu více. V tomto článku se vám pokusíme s výběrem trochu poradit a nastínit, jak a podle čeho vybrat.

Recenze - menstruační kalhotky pro slečnu

Od doby, kdy mé mlaďounké dceři začala menstruace, jsme se obě docela natrápily. Bylo jí teprve 10 let, byla hodně hubená, nacpat klasickou vložku do těch malinkatých kalhotek bylo vcelku bizarní. Začala jsem se tedy rozhlížet na trhu. A pak na mě vyskočila na facebooku reklama na menstruační kalhotky Meracus a jedny jsme - na zkoušku - pořídily.

Tipy a triky při ekologickém praní

V minulém článku o eko praní jsme si pověděli, jaké je složení konvenčních pracích prostředků. V tomto pokračování si řekneme potřebné rady a triky, jak správně prát s ekologickými pracími prostředky.