Recenze na kalíšek Luv Ur Body aneb "do třetice všeho dobrého"

Asi po dvou letech mi začal kalíšek protékat výrazněji i během dne a tak jsem zase začala pátrat proč. Když je většina uživatelek spokojená, tak já chci být taky. Rozhodla jsem se koupit kalíšek nový.

Menstruační kalíšek používám už skoro 2,5 roku a většinu času si ho nemůžu vynachválit. Můj první kalíšek byl Mooncup B, který jsem vybrala po dlouhém rozhodování a pátrání na internetu. Po několika cyklech jsme se spolu sžili a s jeho používáním nebyly žádné potíže. Oproti vložkám nebo tamponům mi přišel naprosto báječný. Že občas protekl jsem považovala za moji chybu a špatné zavedení, použití v nejsilnějších dnech menstruace přes noc nebylo možné bez vložky a i tak se občas stala "katastrofa" :) Asi po dvou letech mi začal kalíšek protékat výrazněji i během dne a tak jsem zase začala pátrat proč. Když je většina uživatelek spokojená, tak já chci být taky. Rozhodla jsem se koupit kalíšek nový.

Porovnání kalíšku Mooncup B a Lunette 2

Po velkém průzkumu a po poradě s Veronikou jsem se rozhodovala mezi Lunette 2 a mnohem větším Luv Ur Body M. Luv Ur Body M mi přišel naprosto monstrózně obrovský, tak jsem koupila Lunette 2, který vypadá velikostí stejně jako Mooncup B, ale jeho objem je větší. Už po prvním použití bylo jasné, že jsem nevybrala dobře. Lunette 2 je o malinko tužší než Mooncup B a to mi dělalo potíže při vyndávání kalíšku. Nutno říct, že to chtělo praxi a teď už vím jak na něj. Objem Lunette 2 mi taky nestačil - v nejsilnějších dnech jsem musela kalíšek vylívat skoro co hodinu až dvě! Placatá stopka je pružná a neodstřihovala jsem ji, nijak netlačí a při vyndávání kalíšku pomáhá povytáhnou kalíšek kousek níž.

Menstruační kalíšek Luv Ur BodyMenstruační kalíšek Luv Ur Body - zleva velikost S, M a L.

Plácla jsem se tedy přes kapsu potřetí a koupila Luv Ur Body M a musím říct, že snad konečně mám kalíšek, co mi sedí. Zjistila jsem totiž, že mám poněkud asymetricky uložený čípek, který navíc při menstruaci klesá hodně nízko, a proto mi velký kalíšek vyhovuje. Při zavádění musím dát pozor, aby byl čípek uvnitř kalíšku. S tužším Lunette i s Mooncupem se mi stává, že čípek zůstane vně kalíšku. Luv Ur Body M je rozhodně nejměkčí ze všech kalíšků, které jsem vyzkoušela, zavádění i vyjímání chce trochu praxe, ale teď po 4 cyklech s ním bych už neměnila! Mám celkem silnou menstruaci a kalíšek vylévám přes den 3x a v noci drží s pojistkou ve formě látkové vložky až do rána, kdy se probudím, protože cítím, že začíná prosakovat. Luv Ur Body má na spodu malou stopku ve formě měkkého lístku, neměla jsem potřebu nic zastřihovat, na druhou stranu je lístek celkem pružný a ne moc užitečný při vytahování kalíšku. To ale nevadí, protože kalíšek je dost velký a sedí celkem nízko, takže se dá hezky uchopit jeho spodní část. Také jsem se změnou kalíšku zaznamenala o dost menší bolesti v podbřišku a už se mi nestává, že bych měla potíže při močení, jako tomu výjimečně bylo dřív. Luv Ur Body M je měkčí a nemá tak výrazný a tuhý okraj, takže tolik netlačí na všechno vevnitř.

Momentálně střídám Luv Ur Body M a ve dnech slabé menstruace Lunette 2 a jsem naprosto spokojená :)

Externí autorka
Autorka článku

Některé z našich článků popisují velmi intimní zkušenosti a proto jejich autorky nechtějí být pod textem podepsány. Jiné nám třeba přispějí jen jednou a proto u nás nemají svůj vlastní profil, ale pod článkem najdete jejich medailonek. Všechny takové příspěvky najdete pod tímto profilem. Pokud byste také ráda přispěla zajímavou zkušeností nebo svými znalostmi v oboru gynekologie, čínské medicíny, jógy apod., neváhejte a napište nám na info@kalisek.cz!

Články autorky

Doporučujeme také následující články

Jak vybrat správnou velikost menstruačního kalíšku

Menstruační kalíšky jednotlivých značek se vyrábí ve dvou nebo ve třech velikostech, kalíšky Me Luna dokonce ve čtyřech. Obecně lze říci, že větší velikosti jsou pro ženy po porodu, ženy ve zralém věku a pro ženy se silnější menstruací. Menší velikosti kalíšků jsou určeny pro mladé dívky a aktivní ženy, pro ženy se slabší nebo normálně silnou menstruací. Ale... :)

Menstruační kalíšek Luv Ur Body

Kalíšek Luv Ur Body se vyrábí v Malajsii, ale majitelka firmy Nwadiuto Onuoha, která vymyslela nádherný design kalíšku, je Nigerijka. Radujeme se z tohoto jiného, exotického kalíšku, který zároveň splňuje i přísné hygienické normy.

Na každou ženu čeká ten pravý ...

Ano, je to tak, na každou ženu čeká ten pravý… mám samozřejmě na mysli ten pravý menstruační kalíšek! (Myslely jste si snad, že budu psát o něčem jiném?) K sepsání tohoto článku mne inspirovaly mé přítelkyně.