Recenze: srovnání menstruačních kalhotek Meracus, Snuggs a Love Luna

Zákaznice Jana má dobrou zkušenost s menstruačními kalhotkami Meracus: "Kdybych měla dvouleté zkušenosti s meracuskami shrnout do jedné věty, tak řeknu, že jsou to takové poctivé kalhotky, které všechno vydrží." Nově má Jana kalhotky Love Luna a Snuggs a o své dojmy a hodnocení se opět podělila v recenzi.

Před více než dvěma roky jsem se nechala nadchnout, pořídila si své první menstruační kalhotky a dodnes nelituji. Vybrala jsem meracusky a koupila si rovnou dva kusy, aby pokryly alespoň nějakou část menstruace (občas je stihnu během svých dnů vyprat, usušit a použít ještě jednou). Po dvou letech používání jsem k velké radosti dostala možnost vyzkoušet menstruační kalhotky ještě dalších značek, a to Snuggs a Love Luna.

Janino hodnocení kalhotek (a vložek!) Meracus najdete v článku Recenze - látkové vložky Meracus a menstruační kalhotky Meracus Everyday Plus

Menstruační kalhotky Meracus, Everyday Plus, vysoké, velikost L

Kdybych měla dvouleté zkušenosti s meracuskami shrnout do jedné věty, tak řeknu, že jsou to takové poctivé kalhotky, které všechno vydrží. Po prvním vytažení z krabičky se mi zdály trošku "velké", tvořené hodně vrstvami. Já mám navíc vyšší variantu, takže jsou prostě vyšší než bokovky (kdo by to byl čekal, že? :-) ). Také trošku šustily, než jsem je párkrát vyprala. Když si je obléknu, tak ale vypadají moc pěkně a nikdo by nepoznal, že nemám normální kalhotky.
Za více než dva roky používání mi velice dobře posloužily a slouží stejně dobře pořád dál. Pokud potřebuji, vydrží celý den i při nejsilnějším dnu. Navečer je většinou raději vyměním za něco suchého, protože už začínám cítit mokro, ale pokud nemám příležitost, tak vydrží a neprotečou ani pozdě večer. Stejně tak vydrží i v noci.

Snuggs Menstruační kalhotky pro silnou menstruaci, velikost L

Snuggs používám zatím čtyři měsíce a musím říct, že i ony mě nadchly. Na první pohled člověk přemýšlí, jestli je pravda, že tolik nasají, protože jsou opravdu hodně tenoučké. Ale i přesto, že na to nevypadají, poberou toho podobně jako meracusky. S přehledem celou noc, v suchu přes celý den. Zdá se mi, že se v nich cítím i o trochu déle v suchu (oproti meracuskám). Také ale na večer pro pocit mokra střídám s něčím suchým.
Jednou se mi podařilo je nasadit opravdu brzy, ještě nad ránem, a tak jsem si řekla že pořádně vyzkouším, co vydrží, a překousnu i večerní vlhké nepohodlí. Nakonec opravdu trochu protekly, ale až někdy kolem desáté večer.

U Snuggs mě trochu děsí, že výrobce garantuje životnost pouze jeden až dva roky. Meracus už pro mě pracují přes dva roky, dá se na ně spolehnout stále stejně a vypadají skoro jako na začátku. No, uvidíme, co budu říkat za dva roky o Snuggs.

Love Luna, menstruační kalhotky Full, velikost M/L

Love Luna jsou moc pohodlné, k nerozeznání od běžných bavlněných kalhotek. Při výběru jsem měla velké dilema, jakou velikost zvolit. Love Luna na rozdíl od jiných výrobců uvádí v tabulce i velikost kolem pasu, nejen kolem boků. Podle boků jsem odpovídala velikosti M/L a podle pasu o dvě velikosti více - L/XL. Nakonec jsem zvolila M/L (paní z pražského obchodu Maluny změřila, že v klidovém stavu mají kalhotky 69 cm, což je ještě o centimetr více než moje meracusky). A naštěstí to byla správná volba. Takže propříště už budu řešit jen obvod boků.

Na nošení jsou z mých tří značek asi nejpohodlnější (Snuggs se ale také nedá nic vytknout co do pohodlí), Meracus mají mnohem více utažené gumičky okolo stehen. To je ale možná i nevýhoda Love Luna, protože co do savosti se mi moc neosvědčily. V noci nepobraly vše, co měly, protekly a během silného dnu jsem je mohla mít maximálně do oběda, abych se nemusela bát, že každou chvíli protečou.

Takže za mě jsou to skvělé pohodlné kalhotky na poslední dny menstruace, kdy už není tak silná. Pak je můžu mít celý den, je v nich velmi příjemně a nikam se na rozdíl od vložek neposouvají.

Nyní mám tedy dvoje meracusky a po jednom kusu Snuggs a Love Luna. První dvě značky používám na noc a silné dny, nebojím se je vzít na túru v horku, ani do práce na celý den. Love Luna se hodí na konec menstruace. Když nestihnu vyprat a usušit, tak vykrývám látkovými vložkami.

Protože Snuggs a Love Luna nemají tolik vrstev jako Meracus, tak mnohem rychleji schnou, skoro jako obyčejné prádlo. Když je sluníčko nebo naopak rozpálené topení, vedle kterého můžu kalhotky pověsit, tak uschnou během dne (nebo přes noc) i meracusky. Ale když venku prší a netopí se, tak schnou opravdu dlouho. Na meracuskách je zase skvělé, že se mohou čas od času prát na 60°.

Jana

Srovnání menstruačních kalhotek:
  Meracus Snuggs Love Luna
Pohodlí **** ***** *****
Vzhled ***** ***** *****
Spolehlivost při silné ms / v noci ***** ***** **
Pocit sucha **** ***** ***
Odolnost vůči opotřebení ***** ? ?
Praní ***** **** ****
Sušení ** **** ****

 

Externí autorka
Autorka článku

Některé z našich článků popisují velmi intimní zkušenosti a proto jejich autorky nechtějí být pod textem podepsány. Jiné nám třeba přispějí jen jednou a proto u nás nemají svůj vlastní profil, ale pod článkem najdete jejich medailonek. Všechny takové příspěvky najdete pod tímto profilem. Pokud byste také ráda přispěla zajímavou zkušeností nebo svými znalostmi v oboru gynekologie, čínské medicíny, jógy apod., neváhejte a napište nám na info@kalisek.cz!

Články autorky

Doporučujeme také následující články

Jak vybrat správnou velikost menstruačního kalíšku

Menstruační kalíšky jednotlivých značek se vyrábí ve dvou nebo ve třech velikostech, kalíšky Me Luna dokonce ve čtyřech. Obecně lze říci, že větší velikosti jsou pro ženy po porodu, ženy ve zralém věku a pro ženy se silnější menstruací. Menší velikosti kalíšků jsou určeny pro mladé dívky a aktivní ženy, pro ženy se slabší nebo normálně silnou menstruací. Ale... :)

Menstruační kalhotky Love Luna

Že jsou menstruační kalhotky doslova hitem mezi menstruačními pomůckami, netřeba dodávat. V tomto článku si více představíme australskou značku Love Luna, která velmi rychle získala na popularitě a doslova strhla lavinu velkého zájmu nejen na českém trhu. Dozvíte se, čím ženy tyto kalhotky tak okouzlily a proč byste je měly zkusit také!

Menstruační kalhotky Snuggs

Menstruační kalhotky Meracusky mohou na českém trhu přivítat nového „sourozence“ – kalhotky Snuggs. Ty na jaře roku 2019 během chvíle doslova rozpoutaly poprask mezi ženami, které chtějí zkoušet různé varianty menstruační hygieny.