Menstruační kalhotky Snuggs

Menstruační kalhotky Meracusky mohou na českém trhu přivítat nového „sourozence“ – kalhotky Snuggs. Ty na jaře roku 2019 během chvíle doslova rozpoutaly poprask mezi ženami, které chtějí zkoušet různé varianty menstruační hygieny.

Jak tyto kalhotky vznikly, čím se od ostatních kalhotek liší a proč si vybrat právě je, si povíme v tomto článku.

Jak vznikl nápad na menstruační kalhotky?

Menstruační kalhotky jsou na českém trhu stále ještě novinkou v oblasti menstruačních potřeb, ovšem na světovém trhu jsou známé již "nějaký ten pátek" - doporučujeme článek "o všech typech menstruačních kalhotek". Sama Linda Šejdová, zakladatelka firmy Snuggs, příběh vzniku kalhotek popisuje tak, že nějaký čas nosila americké menstruační kalhotky Thinx a poté se rozhodla ušít menstruační kalhotky v České republice.

Menstruační kalhotky Snuggs

Jak se liší menstruační kalhotky SNUGGS oproti jiným menstruačním kalhotkám?

Odpověď zní: v materiálech. Nejprve si povězme o jiných značkách menstruačních kalhotek, abychom lépe viděli rozdíl. Občas se totiž můžete dočíst, že menstruační kalhotky jsou nepropustné, neboť v sobě obsahují igelit. Ovšem takové menstruační kalhotky u nás nekoupíte. Na prvním místě je pro nás pohodlí během menstruace a dovolujeme si tvrdit, že v plastové vrstvě pohodu zažijeme jen stěží.

Menstruační kalhotky mají uvnitř nepropustnou, ovšem prodyšnou vrstvu - kalhotky tedy krev nepropustí, ale intimní oblast může "volně dýchat". Kupříkladu české menstruační kalhotky Meracusky jsou svým složením velmi podobné prodyšným látkovým vložkám. Nicméně oproti látkovým vložkám mají tu výhodu, že nikam nekloužou a neposouvají se. Savé vrstvy jsou bavlněné či bambusové a nepropustná vrstva je tvořena tzv. PUL materiálem, což je polyester laminovaný polyuretanem.

Z čeho jsou kalhotky SNUGGS?

Menstruační kalhotky SNUGGS se vyrábějí z vysoce kvalitních materiálů. Jde o kombinaci high-tech materiálů a nanovláken. Díky speciální vrstvě z nanovláken jsou menstruační kalhotky SNUGGS k nerozeznání od běžných kalhotek, jsou tenké a velmi savé. Savá vrstva se postará o to, že tekutina neprosákne. Nasají a udrží až 10 ml tekutiny. Navíc nanovlákna zabraňují množení bakterií. Kalhotky zároveň umožňují paropropustnost, a tím pádem zajišťují ženě větší komfort.

Menstruační kalhotky Snuggs

Menstruační kalhotky SNUGGS jsou:

 • Nepropustné. Není se proto potřeba bát, že by protekly.
 • Pohodlné. Jsou tenké jako Vaše ostatní spodní prádlo.
 • Savé. A proto se cítíte v suchu.
 • Materiály kalhotek jsou certifikované  OEKO-TEX standardem, který zaručuje jejich zdravotní nezávadnost.
Savost menstruačních kalhotek

Menstruační kalhotky Snuggs jsou vhodné pro ženy, které mají slabou či středně silnou menstruaci. V takovém případě slouží jako plnohodnotná náhrada menstruační pomůcky. Pokud ovšem máte silnější menstruaci, jsou tyto kalhotky vhodné jako pojistka k jiné menstruační pomůcce či na slabší dny menstruace.

Firma SNUGGS nyní usilovně pracuje na vývoji savější varianty menstruačních kalhotek, které bude možné používat samostatně i v případě silné menstruace. Tyto kalhotky by měly být uvedené na trh na podzim roku 2019.

Jak často je potřeba menstruační kalhotky vyměňovat?

Výrobce doporučuje kalhotky vyměňovat po 8-10 hodinách.

Kolik potřebuji kusů těchto kalhotek?

Na jednu menstruaci stačí troje kalhotky. Pro delší menstruaci a pro větší pocit komfortu doporučujeme pořídit 3-5 ks.

Jaká je životnost menstruačních kalhotek?

1-2 roky. Jedny kalhotky by měly vydržet minimálně 50 pracích cyklů.

Jak se o menstruační kalhotky starat?

Snuggs jsou pratelné, znovupoužitelné a péče o ně je jednoduchá.

 1. Po použití opláchněte ve studené vodě
 2. Vyperte, až budete mít čas (v ruce nebo v pračce klidně i s ostatním prádlem). Použijte tekutý prací prášek bez aviváže.
 3. Usušte

Menstruační kalhotky Snuggs
Menstruační kalhotky Snuggs jsou náhrada za vložky a tampony.
Jsou pohodlné jako klasické kalhotky, pratelné a ekologické.
Vyzkoušejte je!

Menstruační kalhotky Snuggs jsou vhodné pro ženy, které:

 • mají slabší až středně silnou menstruaci
 • chtějí při silnější menstruaci použít kalhotky jako pojistku společně s další menstruační pomůckou
 • praktikují volnou menstruaci a potřebují pojistku
 • trpí inkontinencí
 • jsou v období šestinedělí

Zpětná vazba od zákaznic

 • I když jsou menstruační kalhotky SNUGGS poměrně krátkou dobu, můžete si již nyní přečíst několik zkušeností zákaznic:
 • “Vše naprosto v pohodě. Zkoušela jsem druhý a třetí den menstruace. Nemám silnou, ale vydržely bez problémů celou pracovní dobu.”
 • “Kalhotky jsou velmi pohodlné, zadrží velké množství krve. Překvapilo mě, jak snadno jde krev z kalhotek vymýt.”
 • “Sedly perfektně, neprotékají, spokojenost.”
 • “Ze začátku obavy, zda si mohu sednout a nedojde k "nehodě", ale pak už to bylo v pohodě. :) Nikde nic, žádná skvrna, takže velká spokojenost.”

Vyzkoušejte menstruační kalhotky na vlastní kůži! Kalhotky Snuggs si můžete zakoupit na e-shopu Maluna.cz i v obchodě v Praze v Holešovicích.

Ilona Bittnerová
Autorka článku

Zakladatelka blogu Kalíšek.cz a žena, která v roce 2006 přivezla do Čech první menstruační kalíšky. Hned po studiu biologie a matematiky na VŠ začala podnikat na internetu a proto je dnes nejenom odbornice na menstruaci i další ženská témata, ale i na e-commerci. Zajímá se také o udržitelnou módu a rozvojové vzdělávání. Je matkou Helenky a Zorana, miluje cestování a je vášnivá kočkomilka vlastnící jednu fenu.

Články autorky

Doporučujeme také následující články

Menstruační kalhotky v roce 2020

Menstruační kalhotky jsou kalhotky, které jsou opatřené nepropustnou vrstvou a některé z nich mají i savou vrstvu. Abychom se v jednotlivých typech lépe vyznali, vytvořili jsem následující rozdělení.

Menstruační kalhotky Gentle Day®

Na první pohled nepoznáte, že se tyto kalhotky od běžných něčím liší. Ale už při druhém pohledu pochopíte, jak jsou vychytané. Je to drobný detail, který promění vaši menstruaci s vložkami v pohodlnější a estetičtější záležitost... Firma Gentle Day nabízí dva různé typy menstruačních kalhotek.

Menstruační kalhotky Meracus

Mezi menstruačními pomůckami můžeme nově přivítat také menstruační kalhotky. Ve světe se používají již déle, zatímco u nás tuto variantu teprve objevujeme. Proto nám dovolte podrobněji představit české menstruační kalhotky Meracus.