Návod na výrobu šňůrky k menstruační houbičce

Často dostáváme dotazy, jak je možné menstruační houbičku vytáhnout, když není opatřená šňůrkou jako tampon. Šnůrku si můžete sami vyrobit. Fotonávod nám zaslala naše šikovná zákaznice Lucka.

Obava pramení z představy, že naše pochva je velmi dlouhá, končí až někde v břiše, a proto je možné, aby se uvnitř něco ztratilo. Ale ve skutečnosti je to jinak, pochva totiž za nevzrušeného stavu měří pouze okolo 7-8 cm. Až při milování se prodlužuje a rozšiřuje a to dvoj až trojnásobně! Pokud ovšem i přesto máte obavu z vytahování (nebo houbičku používáte při milování), můžete si šňůrku vyrobit dle již zmíněného fotonávodu.

Lucie píše:

Šňůrku k houbičkám vyrábím z bavlněného obinadla. Ustřihnu si asi 50 cm. Pruh obinadla v polovině rozdělím, jak po šířce, tak po délce. Vzniknou nám tak čtyři provázky pro čtyři houbičky.

Návod na výrobu šňůrky k menstruační houbičce

Na proužku udělám uzlík a podélně rozstřihnu (já vše trhám, jde to pěkně). Přiložím k houbičce a houbičku jím zavážu.

Návod na výrobu šňůrky k menstruační houbičce

Pak uzlíkuju do potřebné délky. Délka se dá upravovat dle potřeby (zkracovat).

Návod na výrobu šňůrky k menstruační houbičce

Provázek není vůbec cítit a kdykoliv se dá vyměnit pouze ustřihnutím, houbička se tím absolutně nenaruší.

Návod na výrobu šňůrky k menstruační houbičce

Snad můj nápad poslouží :)

My moc Lucii děkujeme a věříme, že návod dobře poslouží i vám!

Ilona Bittnerová
Autorka článku

Zakladatelka blogu Kalíšek.cz a žena, která v roce 2006 přivezla do Čech první menstruační kalíšky. Hned po studiu biologie a matematiky na VŠ začala podnikat na internetu a proto je dnes nejenom odbornice na menstruaci i další ženská témata, ale i na e-commerci. Zajímá se také o udržitelnou módu a rozvojové vzdělávání. Je matkou Helenky a Zorana, miluje cestování a je vášnivá kočkomilka vlastnící jednu fenu.

Články autorky

Doporučujeme také následující články

Kalíšek nejde vyndat!

Kolikrát už přišel mail s tím, že kalíšek nejde vyndat … Kolik je zoufalých nebo naštvaných příspěvků v diskuzích! Jste zrovna v té situaci? Nebo ji máte za sebou a bojíte se proto kalíšek zkusit znovu?

Sůl z Mrtvého moře

Mrtvé moře a jeho sůl znají lidé z celého světa. Jen do Čech ji dováží několik firem a lidé si ji kupují pro její blahodárné účinky, ať již v podobě soli do koupele nebo jako součást kosmetických přípravků.

Často kladené dotazy - menstruační houby

Otázky, na které se nás ženy často ptají, když si chtějí pořídit menstruační houbu nebo když už ji používají a mají nějaké potíže.

Je to na houby

Když se nedaří, říkáme, že všechno je na houby, ale v našem případě toto pořekadlo pozměníme a otočíme: Houby jsou na všechno! Opravdu, je to tak. Využití přírodních mořských hub je totiž tak široké! V dnešním článku si o tom povíme ...