Srovnání Gaia cup L a MeLuna soft L

Porovnání kalíšků Gaia cup L a Me Luna Soft L z vlastní zkušenosti: "Po nějaké době – asi po devíti měsících mi ale začal protékat víc, častěji se špatně rozevíral a začala jsem vnímat silněji, že je mi moc dlouhý."

Gaia cup byl můj první kalíšek. Dozvěděla jsem se o kalíšcích během druhého těhotenství a pořídila si ho hned po porodu s první menstruací. Jasná volba L, je mi přes 40 a jsem po dvou vaginálních porodech. Byla jsem moc spokojená. Sice mi jednou nebo dvakrát protekl v noci, ale to se mi s vložkami taky stávalo, mám 3 dny silnou menstruaci.  Nicméně za ten celkový pocit čistoty, nikde nic netlačí, nečouhá, nelepí, naprosto diskrétní, ekologické i ekonomické, prostě SUPER! Byla jsem opravdu nadšená, a i když mě občas pozlobil a byl mi zbytečně dlouhý, tak už bych se k vložkám, natož tamponům nikdy nechtěla vrátit. Po nějaké době – asi po devíti měsících mi ale začal protékat víc, častěji se špatně rozevíral a začala jsem vnímat silněji, že je mi moc dlouhý. Tak, že jakoby začal čouhat ven z pochvy.  Vyjmutí bez problémů. Kontaktovala jsme paní Ilonu Bittnerovou v čem je problém. A vypadá to, že je mi velký. Po porodu to ještě šlo, ale s úpravou do normálu by mi mohl mi být větší. A protože je měkký, tak mne netlačí, ale zkrátka nesedí. Takže – Gaia cup L je velmi příjemný, ale dost dlouhý, na to pozor. Stopka bez nejmenších problémů. Používáním se zabarvil jen naprosto minimálně. Čistí se dobře, dírky se mi nikdy neucpaly.

Porovnání kalíšků Gaia cup a Me Luna Soft

Me Luna Soft L byl jeden z možných náhradníků za Gaia cup. Soft jsem volila proto, že tampony mi nebyly nikde úplně příjemné a tlačily mne. Mám modrý s kuličkou. Barva je nádherná, kulička super. Oproti Gaia cup má o 2 mm menší objem, ale celkově působí oproti Gaia cup jako miminko. Až jsem se lekla, jak je malý. Je vážně měkký, vůbec ho necítím. Bohužel daň za pohodlnost při nošení je opravdu problematické otvírání. Kalíšek jsem zvyklá používat, takže vím, že se nakonec otevře, ale někdy mi to vezme i 3 zavedení, než se to podaří. Slepí se a nechce se otevřít. Možná by pomohla jiná technika skládání, vyzkouším při dalším cyklu (zatím mám 2 cykly).  S vyndáváním žádný problém. Popravdě na něj ale není spolehnutí během silných dnů. Sedí, sedí, vše OK a nejednou se něco stane a proteče. Také v bazénu mi protekl, (i Gaia cup protekl). Ale je fakt, že plavu dost energicky. Zkrátka, nechala jsem si ho na začátek a konec menstruace a vychutnávám si totální komfort. Na silnější dny si chci pořídit ještě třetí kalíšek, co eliminuje výše uvedené. Rozhodně se to vyplatí. Gaia cup uložím na později. Zkrátka, kdo jednou kalíšek zkusí, už se k tradičním pomůckám nikdy nevrátí…

Externí autorka
Autorka článku

Některé z našich článků popisují velmi intimní zkušenosti a proto jejich autorky nechtějí být pod textem podepsány. Jiné nám třeba přispějí jen jednou a proto u nás nemají svůj vlastní profil, ale pod článkem najdete jejich medailonek. Všechny takové příspěvky najdete pod tímto profilem. Pokud byste také ráda přispěla zajímavou zkušeností nebo svými znalostmi v oboru gynekologie, čínské medicíny, jógy apod., neváhejte a napište nám na info@kalisek.cz!

Články autorky

Doporučujeme také následující články

Menstruační kalíšek Me Luna

Me Luna je první menstruační kalíšek německé výroby a také jeden z prvních kalíšků vyrobených z TPE (termoplastický elastomer). Dříve se tento kalíšek jmenoval MeLuna, v roce 2014 došlo ale ke změně názvu na Me Luna.