Zkušenosti s přístrojem Cyclotest

Zkušenosti žen s antikoncepčním přístrojem Cyclotest. Zkušenosti pochází z naší skupiny na facebooku a z e-mailů, které nám píšete.

Když jsem se minulý rok ve svých 20 letech seznámila se svým přítelem, téma antikoncepce bylo pro nás velmi důležité. Odmítla jsem užívat hormony a nějak jsem pociťovala za nespravedlivé, že bych se tím měla zabývat jenom já. Při hledání alternativ jsme našli cyclotest a jsme s tím velmi spokojeni. Otázka antikoncepce je spravedlivě rozdělena mezi nás oba a dělá nám dobře, že za sebe vzájemně můžeme přebírat zodpovědnost.
Kerstin

Moje rozhodnutí neužívat už pilulky přišlo vskutku náhle. Něco v mém těle mě přimělo k jejich vysazení. Byla jsem již douho se svým partnerem a někdy v dalších letech jsme stejně chtěli miminko. Mezitím jsme se chránili přirozeně s cyclotestem a kdybych již dříve věděla, jak je možné se s tak malými náklady spolehlivě přirozeně chránit dělala bych to již dříve. Některé z mých přítelkyň následovay můj tip a jsme za jedno: cyclotest je výborná věc, kterou by měla znát každá žena.
Nadine

Mnoho let jsem užívala hormonální antikoncepci. Někdy jsem už sotva měla chuť na sex. Nebylo to kvůli partnerovi, neboť toho jsem měla velmi ráda. Moje touha jakoby úplně otupěla. Když jsem hledala na internetu, zjistila jsem, že za ztrátu libida jsou docela často zodpovědné hormonální antikoncepční prostředky. Vysadila jsem pilulky a skutečně jsme měli po krátké době opět mnohem častěji touhu po sexu a od té doby mohu přitom pociťovat docela jiný požitek. Při přirozené ochraně nás podporuje cyclotest, neboť tak se již nepotřebujeme po většinu dní v cyklu chránit. To se líbí i mému partnerovi.
Jacquelina

Když jsem po vzdělání a kariéře byla připravená mít dítě, bylo mi už 39. Myslela jsem si, že abych otěhotněla, stačí jednoduše vysadit antikoncepci. Ale dostala jsem lekci, když jsem navzdory pravidelnému sexu měsíc za měsícem neotěhotněla. Frustrace mezi námi narůstala. Pak jsem četla o cyclotestu a objednala jsem si ho. Už po druhém cyklu jsem otěhotněla.
Sandra

Můj manžel cestuje v rámci svého povolání často do zahraničí a nebylo vůbec snadné se sejít ve správný čas. S cyclotestem jsem mohla plánovat náš milostný život s ohledem na vytouženého potomka a otěhotněla jsem rychleji, než jsem čekala.
Anke

Měla jsem často bolesti hlavy migrenózního typu a už jsem si nebyla schopná pomoci, neboť to silně ovlivňovalo můj život a mé zdraví. Moje praktická lékařka mi radila přirozenou ochranu bez hormonů a doporučila mi cyclotest. Tak jsem si tedy nechala vytáhnout nitroděložní tělísko a už po krátké době bolestí hlavy ubylo. Dnes jimi sotva trpím a především jsem už nikdy neměla tak silné bolesti jako dříve.
Petra

Od začátku užívání pilulek jsem přibrala dohromady 15 kilo a cítila jsem se nafouknutá. Už jsem se na sebe nechtěla dívat do zrcadla. Stále znovu mě přepadal hrozný hlad. Moje matka mi radila k přestávce s antikoncepcí, aby bylo možné zjistit, zda se něco změní. Zpočátku jsem váhala, protože jsem nevěděla jak bych se měla chránit bez hormonů, neboť pilulka byla přeci jen pohodlná.
Poté, co jsem se dozvěděla o cyclotestu, připadalo mi vysazení pilulek jednoduché, neboť jsem měla konečně alternativu. Tímto se pro mě mnohé změnilo, neboť kila rychle klesala a zmizely záchvaty hladu. Jsem nový člověk a nedovedla jsem si představit, že přirozená ochrana je tak jednoduchá a obohacující. Je skutečně velká škoda, že metoda cyclotest je tak málo známá.
Stefanie

Když jsem se dostala k cyclotestu, měli jsme už jednoletou dceru. Byli jsme si jistí, že chceme ještě další dítě, ale chtěli jsme trošku počkat. Mezitím jsem se rozhodně chtěla chránit bez hormonů, aby nebyl narušen můj přirozený cyklus. A nitroděložní tělísko nepřicházelo v úvahu, protože se musí ponechat několik let po zavedení. Takže jsme se pomocí cyclotestu přirozeně chránili. Když nastal správný moment pro druhé dítě, spali jsme spolu v udaných vysoce plodných dnech a náš syn se dokonce narodil v námi vybraném měsíci. Máme z toho velkou radost, protože známe mnoho párů, u kterých to žel s druhým dítětem tak bezproblémově nezafungovalo.
Maren

Poté, co mě přítel požádal o ruku, mluvili jsme také o dětech. Protože jsem už 12 let bez přestávky brala antikoncepci a moje sestra se už rok bezúspěšně pokoušela otěhotnět, začala jsem se bát, že by to mohlo být těžké otěhotnět. Vysadila jsem prášky a koupila si cyclotest, abych mohla pozorovat svůj cyklus a začala jsem měřit. Ihned po svadbě jsme se na něj spolehli při plánování těhotenství a okamžitě to zafungovalo. Mezitím i moje sestra porodila potomka díky cyclotestu.
Maike

Více informací o přístroji Cyclotest

Stránky výrobce - www.cyclotest.de
Zde názorné video na YouTube.
Cyclotest je na baterii, která vydrží cca 500 měření. Baterii lze vyměnit pouze u výrobce či v místě, které bylo k těmto účelům zplnomocněno.
Alternativy či přístroje na podobné bázi: naturcomp, nitroděložní tělísko, Babycomp, Bioself 2000, Persona, mikroskopy na sliny, symptotermální metoda.

Cyclotest 2 plus

Redakce blogu Kalíšek.cz
Autorky článku

Mnoho článků na tomto blogu vzniká spoluprací několika žen. Také otázky pro rozhovory připravujeme společně. Z toho důvodu vznikl tento "profil". Možná právě pod ním najdete ty nejzajímavější články, protože když ženy spolupracují, vznikají ty nejlepší věci!

Články autorky

Doporučujeme také následující články