Často kladené dotazy - cyclotest 2 plus

Otázky, na které se nás ženy často ptají, když si chtějí pořídit Cyclotest nebo když už ho používají a mají nějaké potíže.

Jak se Cyklotest 2 plus používá?

Cyclotest 2 plus je inteligentní minipočítač pro určení plodných dnů. S Cyclotestem měříte tělesnou teplotu integrovaným teplotním čidlem ráno po probuzení. Bezprostředně po měření se na displeji Cyclotestu 2 plus zobrazí, máte-li své plodné dny či nikoli. Tímto způsobem můžete bez velké námahy zjistit, zda máte učinit opatření, aby nedošlo k otěhotnění nebo zda je možné obejít se bez nich. Na toto hodnocení se můžete spolehnout od prvního dne, kdy Cyclotest používáte.

Při důsledném použití se Cyclotest 2 prokazuje jako bezpečná metoda antikoncepce, která není v rozporu s přírodními procesy v těle a je zcela bez vedlejších účinků.

Je cyclotest 2 plus stejně dobrý jako dražší antikoncepční počítače?

Ano, cyclotest 2 plus umí ještě mnohem víc a to díky své schopnosti do svých výpočtů zahrnout dva ukazatele plodnosti zároveň. Výrobce si dal za cíl učinit Cyclotest 2 plus dostupný pro mnoho žen. Jedná se tedy o přírodní antikoncepci za přiměřenou cenu.  

Také bylo potvrzeno německou organizací Stiftung Warentest pro ochranu, že Cyclotest 2 plus je nejlepší počítač pro určení cyklu.

Integrované rozhraní USB pro samostatný přenos osobních údajů do počítače, kde se z těchto dat vygeneruje křivka cyklu do pdf souboru, je až do teď jedinečné. Můžete přenášet data tak často, jak budete chtít. Můžete si je uložit, vytisknout, či dokonce odeslat e-mail s profilem vaší plodnosti.

Křivka plodnosti - Cyclotest

V jakém okamžiku po vysazení pilulky nebo jiné hormonální antikoncepce mohu začít měřit?

Ihned od začátku první menstruace po vysazení! Krvácení, které nastává ihned po vysazení antikoncepce, by nemělo být zaměňováno s menstruačním krvácením, jedná se o krvácení právě z důsledku vysazení antikoncepce. Na začátku menstruace, která následuje po tomto krvácení z vysazení, můžete začít používat cyclotest 2 plus.

Můj partner je často daleko - může cyclotest 2 plus zobrazovat mé neplodné dny v předstihu?

Ano, spodní displej má sloupcový graf, který ukazuje očekávaný začátek neplodné fáze v současném cyklu. Jedná se o předpovězené hodnoty, které mohou být upravené v průběhu cyklu na základě vašich osobních naměřených hodnot.

Kdy a jak často bych měla měřit?

Není nutné měřit v průběhu celého cyklu, ale pouze od začátku menstruace do začátku neplodného období po ovulaci.
Začněte s měřením ráno po začátku menstruace a měřte tělesnou teplotu jednou denně, zatímco ještě ležíte, tedy přímo po probuzení.
Pro přesné výsledky je důležité, že jste spaly po dobu nejméně 5 hodin a že se hodina vašeho vstávání neliší o více než 2 hodiny. Pokud se stane, že jste spali méně než 5 hodin, jednoduše vynechejte měření a měřte až následující ráno. V neplodné fázi po ovulaci si můžete vzít přestávku od měření až do příští menstruace.

Jak přesně měření funguje?

Poté, co se probudíte, vložte teplotní čidlo pod jazyk, stiskněte velké kulaté tlačítko na cyclotestu 2 plus a počkejte na pípnutí, které oznamuje, že měření bylo dokončeno. Na displeji se můžete ihned dozvědět váš aktuální stav plodnosti/neplodnosti. Cyclotest 2 plus rozlišuje mezi 3 stavy plodnost: neplodné, plodné a vysoce plodné.

Mohu udělat při měření s cyclotest 2 plus chybu?

Ne, protože Cyclotest 2 plus je vybaven inteligentním měřičem a pokud není schopen uložit výsledek měření, ozvou se tři krátká pípnutí. V tomto případě jednoduše opakujte postup měření.

Musím vždy měřit ve stejnou dobu?

Stanovte si časové okno ráno s prvním měřením po začátku menstruace. Časové okno je +/- 2 hodiny. Pokud například budete mít své první měření v cyklu v 8 hodin ráno, můžete měřit v průběhu celého cyklu v časovém okně 6 - 10 hodin ráno.
Toto časové okno je obnovováno s každým novým cyklem podle prvního měření.

Kde bych měla měřit svou teplotu?

Cyclotest 2 plus je určen pro orální měření. Při měření umístěte čidlo pod jazyk, stiskněte velké kulaté tlačítko na vašem Cyclotestu 2 plus a počkejte, až se ozve pípnutí, které oznamuje ukončení měření.

Kdy bych měřit teplotu neměla?

V případě nesrovnalostí, které by mohly měření ovlivnit. To může být např. nedostatek spánku, ráno po večírku, po užití nadměrného množství alkoholu, při stresu. Teplotu také změní léky, drogy, nemoc a horečka.

Aby se zabránilo elektrosmogu v naší ložnici, je elektřina v noci vypnutá - můžu i nadále používat Cyclotest 2 plus?

Ano, právě z tohoto důvodu Cyclotest 2 plus běží na baterii s kapacitou pro cca 500 měření. Na displeji se včas objeví symbol, který vám oznámí, kdy by baterie měla být vyměněna.

Jaká opatření mám učinit, když se chystám na výlet?

Můžete si bez problémů vzít svůj Cyclotest 2 plus s sebou na cesty. Může být bezpečně uložen v dodaném cestovním pouzdru.
Vzhledem k tomu, že přístroj běží na baterii, nemusíte se obávat specifických napájecích adaptérů, které se v různých zemích mohou lišit.
Časové rozdíly spojené s dálkovými cestami jsou obvykle tak velké, že doba vašeho vstávání se může značně lišit od původního časového okna. Pokud jste na začátku svého cyklu, zaznamenejte začátek vašeho cyklu na Cyclotest 2 plus kulatým tlačítkem, ale dejte si od měření pauzu do chvíle, dokud nedorazíte do cíle a neaklimatizujete se. Pak znovu měřte jako obvykle. Aby byla zajištěna přesnost prognóz, měli byste však začít měřit nejpozději 5. den cyklu.

Cyclotest software

Data na mém počítači nelze přečíst

Svůj profil plodnosti můžete v počítači zobrazit pomocí softwaru (nutno zakoupit zvlášť pro Cyclotest 2 plus).
Aby bylo možné přečíst data z vašeho Cyclotestu , je nutné umístit přístroj do režimu „přenos“. Ten se provádí takto:

  • Připojte Cyclotest k počítači pomocí přiloženého USB kabelu.
  • Krátce stiskněte velké kulaté tlačítko na vašem počítači (stejným tlačítkem jako když dopoledne měříte svou teplotu). Když se na displeji objeví první hodnoty, ihned stiskněte a podržte malé kulaté tlačítko, dokud se neobjeví "USB" na displeji, pak malé kulaté tlačítko uvolněte. Váš Cyclotest je nyní v režimu přenosu, a svůj profil plodnosti si můžete přečíst na PC.

Objevilo se mi chybové hlášení "Profil plodnosti nelze vytvořit."

Počítačový software pro Cyclotest (samostatné příslušenství) vytvoří soubor PDF po přečtení dat z vašeho Cyclotestu. Chybová zpráva se zobrazí v případě, že program nemůže najít PDF Reader nebo pokud má problém se spuštěním programu. Prosím, zkontrolujte si, že v počítači máte nainstalovanou aktuální verzi PDF Reader.

Cyclotest 2 plus - přirozená antikoncepce

Veronika Lančaričová
Autorka článku

Veronika je blogerka, která píše pro různé internetové portály a tématu menstruace se věnuje v rozhovorech a článcích v časopisech. Jejími tématy je nejenom menstruace a věci s ní související, ale také různá další ženská témata, například ženské archetypy. Minulostí se pouze inspiruje a vše přetváří do moderní podoby a potřeb dnešních žen. Píše o tom na svých stránkách Bohozena.cz. Rovněž vede kurzy, rituály a semináře pro ženy.

Články autorky

Doporučujeme také následující články