Menstruační kalíšek LaliCup


Ano, je to tak – během letošního listopadu jsme v našich řadách přivítaly další menstruační kalíšek, již sedmnáctý. Pojďme si tedy LaliCup blíže představit. Kalíšek LaliCup se vyrábí z lékařského silikonu ve Slovinsku. Zařadit jej můžeme mezi středně pevné kalíšky. Jeho stopka i dno jsou vroubkaté a napomáhají tak snadnějšímu vytahování. Stopka je měkká a poddajná, ale pokud by vám byla nepříjemná, můžete ji ustřihnout.

Menstruační kalíšek LaliCup můžete používat v noci, při tanci, různých sportovních aktivitách a také ve vodě. Díky tomu, že se kalíšek používá opakovaně, nepřispívá tak k vytváření zbytečného odpadu, jako je tomu u konvenčních jednorázových menstruačních pomůcek.

LaliCup
Mnoho žen si pochvaluje, že díky menstruačnímu kalíšku zažívají větší pocit svobody,
šetří peníze a chrání životní prostředí -  rozšiřte naše řady :)

 

LaliCup – barevný svět v hrsti

Pro ty ženy, které mají problém s rozhodováním se a nikdy neví, kterou barvu si vybrat, je tento kalíšek opravdu „ideální“. Stane se vašim „vyvoleným“ čirý, černý, modrý, zelený či červený kalíšek?

Kalíšek LaliCup se vyrábí ve třech různých velikostech:

Velikost S 
odpovídá malým velikostem kalíšků. Hodí se proto pro ženy, které nerodily a je jim méně než 30 let.


Průměr kalíšku je 40,3 mm, objem 22 ml
.

Velikost M
 odpovídá středním velikostem kalíšků. Hodí se proto pro ženy, které nerodily a je jim kolem 30 let či rodily císařským řezem. Průměr kalíšku je 44,2 mm, objem 30 ml.

Velikost L odpovídá velkým velikostem kalíšků. Hodí se proto pro ženy, které rodily a je jim více než 30 let. Průměr kalíšku je 46,6 mm
, objem 35 ml
.

Pozn. Uvádíme námi změřené objemy, aby bylo možné porovnat je s ostatními kalíšky, které nabízíme a které jsme měřili stejným způsobem.

Menstruační kalíšky LaliCup velikosti S, M a L

Vize a mise značky LilyCup

Maja: „Jsme skupina kamarádek, které spolu vytvořily první menstruační kalíšek ve Slovinsku. Přejeme si, aby společně s námi ženy prožívaly svou menstruaci pohodlněji a lépe.“

Erika: „Rozšiřujeme povědomí zdravé alternativy pro ženy, které chtějí žít v harmonii se sebou a takovou harmonii dopřát i přírodě.“

Polone: „Všechny z nás měly velmi nepříjemnou a bolestivou menstruaci doprovázenou křečemi. Naše touha bylo změnit tyto problémy na radost během menstruace.“

Mateja: „Naším největším úkolem je změnit zvyk používat tampony a vložky, které mají spoustu žen stále s menstruací nutně spojené. Je to podobné jako použití kontaktních čoček namísto brýlí. Je to změna, zpočátku se kontaktní čočky můžeme učit správně zavádět a nejde nám to, ale postupně získáváme ten správný grif a pak už zůstává jen ten velký pocit svobody.“

Tým žen, které vytvořily menstruační kalíšek LaliCup

Proč jsme se rozhodly vytvořit první slovinský menstruační kalíšek?


Samy jsme uživatelkami menstruačních kalíšků již mnoho let. Na ostatních kalíšcích nám vždy trochu něco vadilo, a proto jsme se rozhodly si svůj ideální kalíšek vytvořit. Také nám nebylo po chuti vozit kalíšky přes půlku Evropy, když si jej můžeme nechat vyrobit u nás ve Slovinsku. Jsme na něj náležitě hrdé a věříme, že uspokojí i ty nejnáročnější zákaznice.

Proč jméno LaliCup?


Mateja: „Má dvouletá dcera Klára stále nebyla schopna vyslovovat své jméno a nazývala samu sebe prostě jenom Lali. Její krásná pozitivní energie nás inspirovala k tomu, abychom náš menstruační kalíšek pojmenovaly právě podle ní. Další inspirace vychází ze slabiky „Li“, která podle staré čínské kultury znamená přirozený pořádek toku a je spojována s ženským měsíčním cyklem.“

Výhody menstruačního kalíšku LaliCup

 • Můžete si vybrat ze třech velikostí a pěti barev.
 • Použití je stejně snadné jako u tamponů.
 • Nedráždí a nevysušuje poševní sliznici.
 • Není třeba s sebou nosit náhradní pomůcky pro intimní hygienu.
 • Kalíšek je neviditelný a ani o něm nevíte.
 • Lze s ním provádět jakékoliv sportovní aktivity.
 • Lze ho používat i přes noc.
 • Šetrný k přírodě i vaší peněžence.
 • Investice do něj, se vám velmi rychle vrátí.
 • Neobsahuje latex, BPA a je hypoalergenní.
 • Po močení vám nezůstane žádný mokrý provázek, jako v případě tamponů.
 • Můžete jej mít zavedený až 12 hodin.

Použití menstruačního kalíšku


Z prvního zavedení mají ženy často strach, ale je to stejné jako s prvním zavedením tamponů. Nemějte obavy, uvidíte, že se brzy vše naučíte. I když je menstruační kalíšek větší než nenasáklý tampon, takto se do pochvy nevkládá – skládá se do menšího tvaru. A vybrat si můžete z několika skladů:

Nejprve tedy kalíšek složíte do menšího tvaru a takto jej zavedete do pochvy, kde se následně rozvine a sbírá do sebe krev. Záleží na síle vaší menstruace, jak často bude potřeba kalíšek vylévat – většinou je to 2-3x denně. 


Údržba menstruačního kalíšku LaliCup

Během menstruace stačí kalíšek vyplachovat čistou vodou. Při odstraňování menstruační krve je vždy lepší používat vodu studenou. K jeho umývání můžete zvolit mýdlo na kalíšek či čistící gel na menstruační kalíšky. Nikdy k čištění nepoužívejte ropné produkty (vazelína), esenciální oleje, čisticí prostředky pro domácnost či parfémované mýdla. Před nebo po skončení vaší menstruace kalíšek vyvařte ve vroucí vodě v hrnci na plotně či v mikrovlnné troubě. K dezinfekci kalíšku můžete použít antibakteriální sprej.Bezpečnost


Menstruační kalíšek LaliCup je vyrobený z kvalitního a bezpečného lékařského silikonu, který nedráždí ani nevysušuje poševní sliznici. Je proto vhodný i pro ženy s citlivou intimní oblastí, či pro ženy, které trpí různými alergiemi a kvasinkovými infekcemi. Tento silikon získal certifikát FDA, ISO 10993 a USP Class VI. Silikon je hypoalergenní, neobsahuje žádné nebezpečné chemické látky. Neobsahuje BPA ani latex. Továrna ve Slovinsku, která LaliCup vyrábí, má velmi moderní a kvalitní vybavení.

Chcete si tento menstruační kalíšek hned objednat? LaliCup v eshopu Maluna.cz.

Ilona Bittnerová
Autorka článku

Zakladatelka blogu Kalíšek.cz a žena, která v roce 2006 přivezla do Čech první menstruační kalíšky. Hned po studiu biologie a matematiky na VŠ začala podnikat na internetu a proto je dnes nejenom odbornice na menstruaci i další ženská témata, ale i na e-commerci. Zajímá se také o udržitelnou módu a rozvojové vzdělávání. Je matkou Helenky a Zorana, miluje cestování a je vášnivá kočkomilka vlastnící jednu fenu.

Články autorky

Doporučujeme také následující články

Kalíšek nejde vyndat!

Kolikrát už přišel mail s tím, že kalíšek nejde vyndat … Kolik je zoufalých nebo naštvaných příspěvků v diskuzích! Jste zrovna v té situaci? Nebo ji máte za sebou a bojíte se proto kalíšek zkusit znovu?

10+1 rada pro kališnice začátečnice

Často se při zodpovídání dotazů setkáváme s tím, že ženy při prvním neúspěšném zavedení kalíšku své snažení vzdají a píší nám, že potřebují jiný kalíšek. Doporučujeme nevzdávat se tak rychle a ještě nějakou dobu zkoušet! V tomto případě dvojnásob platí, že praxe dělá mistra.