Menstruační kalíšek Femmycycle M

Tato varianta menstruačního kalíšku je výrobcem doporučena ženám, které mají nízký čípek. I když je výrobcem pro nízký čípek určený, my dodáváme, že pro hodně nízký čípek vhodný není.

V polovině roku 2016 přišel výrobce s novou verzí menstruačního kalíšku pro nízký čípek - je o 6 mm nižší než původní velikost M - tento kalíšek by měl tedy sedět více ženám s nízkým čípkem, ale má samozřejmě také menší objem (26 ml vs 22 ml). V porovnání s jinými značkami je 22 ml přibližně ve středu nabídky na českém trhu (viz. Kalíšky seřazené dle objemu).

Menstruační kalíšek Femmycycle
Menstruační kalíšky FemmyCycle - velikosti S, M (nová varianta) a L

 

Jak určit vzdálenost děložního čípku?

Vzdálenost děložního čípku měříme v první dny menstruace, neboť to je čípek ve většině případů nejníže. Do pochvy zasuňte prst tak, aby se dotkl čípku, a následně změřte tu část prstu, která byla uvnitř pochvy. Pokud zjistíte, že jste naměřili 3,5 cm a méně, máte hodně nízký čípek a raději doporučujeme vybrat jiný menstruační kalíšek. (Více se můžete dočíst v článku Nízký děložní čípek a výběr vhodné menstruační pomůcky). Pro starší verzi FemmyCycle M platí 4 cm a méně!

Proč jej nedoporučujeme? Neboť kalíšek Femmycycle je opatřený zavíratelným víčkem proti zpětnému vylití krve a při velmi nízkém položení čípku, by se tato záklopka mohla na čípek „nacucnout“, což může být nepříjemné a někdy dokonce bolestivé.

Ovšem každá žena je jiná, a proto toto obecné pravidlo nemusí platit pro všechny. Jsou ženy, které i přes nízko položený čípek tento kalíšek bez problémů používají.

Možné řešení

Pokud kalíšek Femmycycle tlačí na čípek, „vcucává“ jej nebo dokonce zastavuje krvácení, je to špatně. Nevadí, když se to stane jednou, když k tomu ale dochází pravidelně, jeho používání nedoporučujeme, případně doporučujeme následující řešení: opatrně ustřihnout kousek vnitřní záklopky (ale tak, aby neměla ostré okraje, které by mohly čípek odírat). Ano, kalíšek tím sice ztratí funkci proti zpětnému vylití, ale zato jej můžete používat dále. Toto řešení může pomoci ženám, kterým v jiných ohledech použití kalíšku FemmyCycle M vyhovuje. Doporučujeme stříhat opatrně, neboť poté je kalíšek náchylnější na vylití. Raději nejprve ustřihněte jen menší kousek a třeba zjistíte, že to stačí.

Menstruační kalíšky FemmyCycle můžete zakoupit u nás na eshopu Maluna.cz.

K tématu se vyjádřila Kateřina Kadlecová Makrlíková.

Veronika Lančaričová
Autorka článku

Veronika je blogerka, která píše pro různé internetové portály a tématu menstruace se věnuje v rozhovorech a článcích v časopisech. Jejími tématy je nejenom menstruace a věci s ní související, ale také různá další ženská témata, například ženské archetypy. Minulostí se pouze inspiruje a vše přetváří do moderní podoby a potřeb dnešních žen. Píše o tom na svých stránkách Bohozena.cz. Rovněž vede kurzy, rituály a semináře pro ženy.

Články autorky

Doporučujeme také následující články

Je kalíšek moc velký?

Dobrý den, včera jsem si domů donesla Yuuki 1 + 2 Soft. Potřebovala bych trochu konzultaci. Jednak jsem ráda, že čas dozrál a dokopala jsem se kalich pořídit! Ale vůbec jsem nevěděla jakou velikost zvolit (je mi 39, nerodila jsem a rodit nejspíš nikdy nebudu), takže mě bodla akční nabídka.

Děložní čípek

"Děložní čípek" - tento pojem v poslední době častokrát slýcháme v souvislosti s očkováním. Ale co víme dál? Proč jej máme a k čemu nám slouží? A víme vlastně, kde jej hledat? Pojďme se na děložní čípek podívat společně zblízka! (dobře, až tak úplně zblízka ne…)

Menstruační kalíšek FemmyCycle

FemmyCycle je menstruační kalíšek vyrobený v Kalifornii, v USA. Vyrábí se pouze v čiré variantě ze silikonu. Certifikace FDA (the American Food and Drug Administration) zaručuje vysokou kvalitu tohoto kalíšku.