Menstruační kalíšek Claricup

Claricup™ je menstruační kalíšek vyrobený z lékařského silikonu ve Francii. Je navržen tak, aby jeho čištění bylo snadné, vnitřek kalíšku je hladký a stopka usnadňující vyjmutí je rovná a plná.

Zvnějšku kalíšku jsou 4 podélné rýhy, které zabraňují posuvu kalíšku. Vyrábí se v čiré a fialové barvě. Kalíšky mají CE označení, zdravotní atesty a firma Claripharm™ dbá na udržení vysoké kvalitu i pravidelnou kontrolou výroby a pečlivým výběrem zaměstnanců a partnerů.
Kalíšek Claricup je dodáván s originálním praktickým obalem (Claribox), který lze využívat pro sterilizaci kalíšku v mikrovlnné troubě.

Claricup se vyrábí ve čtyřech různých velikostech:

Claricup velikost 0 je nejmenší kalíšek určený pro dívky a ženy před porodem. Má průměr 36 mm, objem kalíšku je 14 ml.

Claricup velikost 1 (dříve S) je menší kalíšek určený pro dívky a ženy před porodem. Má průměr 41 mm a délku 47mm, objem kalíšku je 21 ml.

Claricup velikost 2 (dříve L) je určený pro všechny ženy, kterým je více než 30 let, a/nebo které už rodily. Má průměr 46 mm a délku 52 mm, objem kalíšku je 31 ml.

Claricup velikost 3 je určený pro všechny ženy, které potřebují opravdu velký kalíšek. Má průměr 51 mm a délku 54 mm, objem kalíšku je 36 ml.

Menstruační kalíšek Claricup - 4 velikosti

Všechny kalíšky jsou vyrobeny ze silikonu stejné pevnosti a patří spíše mezi měkké kalíšky. Zpracování silikonu je velmi kvalitní a jejich povrch je „sametový“. Délka stopky u kalíšku velikosti 1 je 27 mm, u velikosti 2 to je 22 mm a velikost 3 má nejkratší stopku - 20 mm. Stopku je možné zkrátit na vám vyhovující délku.

Menstruační kalíšek Claricup v sobě obsahuje drobné částečky stříbra. Stříbro je antibakteriální a zajišťuje lepší dezinfekční účinky - můžete tak bez obav svůj menstruační kalíšek používat v jakýchkoli podmínkách.

Menstruační kalíšek Claricup

Výrobce doporučuje sterilizovat kalíšek vždy ráno a večer během periody. Nabízí dva způsoby:

  1. Umístěte kalíšek Claricup do Clariboxu stopkou směrem dolů. Nalijte do Clariboxu vodu tak, aby sahala až po rysku. Nechte kryt otevřený a zahřejte Claribox v mikrovlnné troubě na 750 W po dobu 5 minut.
  2. Ponořte váš Claricup do hrnce s vařící vodou na dobu 7 minut.

Pravidelně si kalíšek vyčistěte intimním gelem Clarigyna nebo jemným mýdlem. Nikdy k čištění nepoužívejte ropné produkty (vazelína), esenciální oleje, čisticí prostředky pro domácnost či parfémované mýdla. Claribox lze mýt v myčce na nádobí.

Na konci menstruačního cyklu dbejte na to, abyste kalíšek ukládala čistý a osušený, zabráníte tak tomu, aby kalíšek začal zapáchat. Kalíšek Claricup je doporučeno používat po dobu 5 let. V případě, že se objeví nějaké praskliny či jiná poškození, je třeba ho vyměnit za nový.

Menstruační kalíšek Claricup si můžete zakoupit v našem e-shopu Maluna.cz.

Menstruační kalíšek Claricup a intimní gel Clarigyna

Maluna.cz je autorizovaný distributor firmy Claripharm™ v ČR.
Máte-li zájem o obchodní spolupráci, kontaktujte nás.

Ilona Bittnerová
Autorka článku

Zakladatelka blogu Kalíšek.cz a žena, která v roce 2006 přivezla do Čech první menstruační kalíšky. Hned po studiu biologie a matematiky na VŠ začala podnikat na internetu a proto je dnes nejenom odbornice na menstruaci i další ženská témata, ale i na e-commerci. Zajímá se také o udržitelnou módu a rozvojové vzdělávání. Je matkou Helenky a Zorana, miluje cestování a je vášnivá kočkomilka vlastnící jednu fenu.

Články autorky

Doporučujeme také následující články

10+1 rada pro kališnice začátečnice

Často se při zodpovídání dotazů setkáváme s tím, že ženy při prvním neúspěšném zavedení kalíšku své snažení vzdají a píší nám, že potřebují jiný kalíšek. Doporučujeme nevzdávat se tak rychle a ještě nějakou dobu zkoušet! V tomto případě dvojnásob platí, že praxe dělá mistra.

Co je to menstruační kalíšek?

Menstruační kalíšek je hygienická pomůcka určená pro opakované použití během menstruace. Kalíšek se zavádí dovnitř do pochvy, podobně jako tampon, kde se do něj sbírá menstruační krev. Na trhu existuje mnoho různých značek, kalíšky se vyrábí v mnoha různých variantách a je třeba si vybrat správnou velikost.

Co se hodí ke kalíšku?

Pravdou je, že k menstruačnímu kalíšku nepotřebujete už vůbec nic. Některým ženám ale vyhovuje používat různé sterilizační pomůcky, líbí se jim barevné bavlněné sáčky, jemné mycí gely vhodné pro silikon... Různé tipy, co vám může usnadnit soužití s menstruačním kalíškem, přinášíme v tomto článku.