Menstruační kalíšek MeLuna S versus LadyCup S a L

Zkušenosti a porovnání kalíšků MeLuna S versus LadyCup S a L.

Je mi 24 let, mám pravidelný sexuální styk, slabou menstruaci, nerodila jsem a 2krát týdně posiluji pánevní svaly. Přibližně 2 roky používám kalíšek LadyCup S. S kalíškem jsem velice spokojená, už si neumím představit, že bych používala tampóny, nebo dokonce vložky. Kalíšek mi nikdy neprotekl a vždy se krásně rozvinul. Zavádění a vyndávání sice není nic příjemného, ale při mé slabé menstruaci tuto proceduru podstupuji pouze ráno a večer.

Kalíšek má pro mě jedinou vadičku, při čůrání mi tlačí na močovou trubici, takže musím vždy zatlačit, pak ho zase vtlačit zpět a zase zatlačit. Za výhody kalíšku tato malá komplikace stojí, ale kdyby to šlo bez ní, byl by kalíšek dokonalý. 2 roky jsem si myslela, že je to normální, ale pak jsem se zeptala kamarádek a žádná s tím problém nemá, tak jsem se to rozhodla řešit.

Přemýšlela jsem, zda by pro mě byl vhodnější menší kalíšek, protože by mi na močovou trubici méně tlačil, nebo naopak větší kalíšek, protože by více držel vzadu a neposouval se mi dopředu. Na plese jsem vyhrála LadyCup L, říkala jsem si, že ho dám sestře, je starší, tak by pro ni mohl být vhodný. Jen tak pro zajímavost jsem ho vyzkoušela. Přišel mi neznatelně měkčí, možná jen pro to, že je delší, nebo pro to, že můj už mám tak dva roky. Ovšem rozdíl ve velikosti už znatelný byl, zavedení bylo docela bolestivé, o vyndání ani nemluvě. Při prvním zavedení se vůbec nerozvinul, a nedostala jsem ho dál, než na začátek pochvy, ale kalíšky snad nemají být daleko, takže v tom bych problém neviděla, po asi třech opakováních se rozvinul, ani nevím, jak se mi to povedlo, ale bolelo mě pak v podbřišku (to přikládám za vinu té manipulaci), při čůráni to bylo mnohem horší, než s mým eSkem, to šlo velmi obtížně. Takže eLkový kalíšek poputuje k sestře. Doufám, že jí nebude také velký, osobně ho vyzkouším určitě až po porodu.

Svůj problém jsem konzultovala s paní Ilonou, která mi doporučila menstruační kalíšek Me Luna S – vybrala jsem si variantu Me Luna Soft S žlutý s kuličkou pro snazší zavádění.

Me Luna je o trošku menší, než LadyCup S, to, že je měkčí je opravdu znatelné. Při zavádění mě jeho měkkost až překvapila, když jsem ho chtěla zavést, ohnul se. Paní Ilona mě varovala, že pokud posiluji pánevní svaly, kalíšek se kvůli měkkosti nemusí dobře rozvinout, měla pravdu, sám se mi nerozvinul, musela jsem mu pomoci (pouze jsem prstem zrušila podtlak, poté se kalíšek krásně rozvinul). Co se týče kuličky, je pravda, že se za ni dá krásně vytáhnout. Můžu říct, že kulička opravdu není tak nepříjemná jako tyčinka u LadyCupu, ale já ji tam i tak cítím, takže ji odstřihnu. Každopádně kalíšek lze vytáhnout lépe než LadyCup i za samotný kalíšek, má na spodní části docela znatelné vystouplé kruhy, LadyCup má jen tečky, které nepomohou vůbec. I když je kalíšek měkčí a menší než LadyCup S, neprotekl, což je hlavní. Díky měkkosti a rozměrům kalíšku mi na močovou trubici tlačí opravdu méně.

Celkově jsem ráda, že jsem LadyCup S vyměnila za Me Lunu Soft S.

Katka, 24 let

Menstruační kalíšek MeLuna S versus LadyCup S a L

Externí autorka
Autorka článku

Některé z našich článků popisují velmi intimní zkušenosti a proto jejich autorky nechtějí být pod textem podepsány. Jiné nám třeba přispějí jen jednou a proto u nás nemají svůj vlastní profil, ale pod článkem najdete jejich medailonek. Všechny takové příspěvky najdete pod tímto profilem. Pokud byste také ráda přispěla zajímavou zkušeností nebo svými znalostmi v oboru gynekologie, čínské medicíny, jógy apod., neváhejte a napište nám na info@kalisek.cz!

Články autorky

Doporučujeme také následující články

Menstruační kalíšek Softcup

Na českém trhu je již delší dobu k dostání menstruační kalíšek Softcup, který svým tvarem není úplně typickým menstruačním kalíškem. Pojďme se podívat blíže, o jaký kalíšek se jedná a jaké jsou jeho výhody a nevýhody.

Ako som vyskúšala kalíšok Lily Cup

Hneď na úvod musím priznať, že som plná nadšenia... ale pekne poporiadku. Náš spoločný príbeh začal pri mojej poslednej návšteve predajne Maluna v Prahe Holešoviciach. Z tejto priateľsko-pracovnej výpravy som sa vracala domov s rozžiarenou tvárou...

Óda na kalíšek

Jak to tak bývá, matka mi toho moc nevysvětlila a já se ani neptala. Doma se o menstruaci nemluvilo krom ohlašovací věty "dostala jsem TO". U nás doma byly vždy k dispozici vložky a tampony. Matka do toho nikdy nechtěla moc investovat a já...