Pevnost - Naturcup vs Me Luna Classic

Paní Jana se snámi podělila o své zkušenosti s kalíšky Naturcup a Me Luna Classic, kde porovnala jejich vlastnosti.

Připadá mi, že celkově je kalíšek Me Luna tvrdší než Naturcup. U kalíšku Naturcup se tloušťka materiálu v různých místech kalíšku liší. Vrchní okraj má Naturcup hodně pevný. Má navíc ještě takový "rantlík", který je pevnější. Ale většina "těla" kalíšku je slabší, čili měkčí než u kalíšku Me Luna. Zároveň i v dolní oblasti s vroubkováním je materiál kalíšku Naturcup stále stejně slabý jako v těle a vroubky jsou celkem málo výrazné. Kulička je tvrdá.

Oproti tomu Me Luna mi přijde, že je rovnoměrně široká a to i v oblasti vroubkování (po celé délce stejně tlustý materiál kalíšku). Vroubky ve spodní části jsou velmi znatelné a to ještě zpevňuje ukončení. Kulička je zmáčknutelná a dá se trochu ohnout.

Ve výsledku mi tedy přijde, že je Naturcup měkčí. Ale zase má pevnější vrchní okraj, takže by mohl logicky lépe držet. Rozdíl je ještě v tom, že Naturcup má 4 větší dírky a Me Luna má jen 2 menší dírky.

Jana

Pevnost - Naturcup vs MeLuna Classic

Externí autorka
Autorka článku

Některé z našich článků popisují velmi intimní zkušenosti a proto jejich autorky nechtějí být pod textem podepsány. Jiné nám třeba přispějí jen jednou a proto u nás nemají svůj vlastní profil, ale pod článkem najdete jejich medailonek. Všechny takové příspěvky najdete pod tímto profilem. Pokud byste také ráda přispěla zajímavou zkušeností nebo svými znalostmi v oboru gynekologie, čínské medicíny, jógy apod., neváhejte a napište nám na info@kalisek.cz!

Články autorky

Doporučujeme také následující články

Menstruační kalíšek Softcup

Na českém trhu je již delší dobu k dostání menstruační kalíšek Softcup, který svým tvarem není úplně typickým menstruačním kalíškem. Pojďme se podívat blíže, o jaký kalíšek se jedná a jaké jsou jeho výhody a nevýhody.

Ako som vyskúšala kalíšok Lily Cup

Hneď na úvod musím priznať, že som plná nadšenia... ale pekne poporiadku. Náš spoločný príbeh začal pri mojej poslednej návšteve predajne Maluna v Prahe Holešoviciach. Z tejto priateľsko-pracovnej výpravy som sa vracala domov s rozžiarenou tvárou...

Óda na kalíšek

Jak to tak bývá, matka mi toho moc nevysvětlila a já se ani neptala. Doma se o menstruaci nemluvilo krom ohlašovací věty "dostala jsem TO". U nás doma byly vždy k dispozici vložky a tampony. Matka do toho nikdy nechtěla moc investovat a já...