Recenze - srovnání menstruačních kalhotek Meracus Everyday Plus a slabších Snuggs

Kombinace snuggsek pro slabou a střední menstruaci s meracuskami Plus se Gabriele osvědčila. Po třetím porodu hledala, jak na menstruaci pohodlněji. První dojem z meracusek byl možná všelijaký: "... myslím, že kdyby Bridget Jones někdy řešila, jaké menstruační kalhotky si má vybrat, tak by sáhla přesně po tady těchto...", jenže - kalhotky Gábinu podržely i při silné menstruaci a byly velmi pohodlné. A tak určitě nezůstane u jedněch.

Snuggs pro slabou až střední menstruaci

Na úvod bych ráda podotkla, že mám doma tři děti, a právě po třetím porodu jsem si řekla, že chci menstruaci řešit pohodlněji. Zatím jsem byla věrná vložkám a slibovaná svoboda mě dost lákala. Po porodu jsem měla ale menstruaci tak nepravidelnou, že po té první uběhlo jedno roční období... Ono se ale není s kojením a hormonálními změnami čemu divit. Ale i díky tomu jsem menstruační kalhotky vyzkoušela ve čtyřech naprosto odlišných cyklech.

Snuggs jsem si vybrala hlavně kvůli tomu, že se v diskusích a na sociálních sítích objevují asi nejčastěji. S ohledem na to, že mám první dva dny silnou menstruaci, počítala jsem u této varianty s tím, že je budu nosit až v druhé půlce menstruace. Ze zvědavosti jsem si je jednou oblékla na začátku MS a zhruba po půl hodině jsem je musela dát dolů. V oné druhé půlce ale vydržely s přehledem i šest hodin. Zřejmě by vydržely i déle, ale to už mi přišlo "divné".

Menstruační kalhotky Snuggs
Menstruační kalhotky Snuggs

Co se týče materiálu a vzhledu kalhotek, tak tyto Snuggs vypadají na první pohled téměř totožně jako klasické. Materiál je příjemný, absorpční vrstva je tenoučká, až mě to zarazilo. I když jsem si zkusila obléknout šaty, tak to nebylo poznat. Stejně tak pokud (nejen) doma rády nosíte legíny, ani v nich se nemusíte bát, že by o sobě menstruační kalhotky nějak dávaly vědět. A co určitě oceníte, nic nešustí a nevydává nějaký netypický zvuk ani zápach!

I tak mi ale kalhotky neseděly úplně na 100 %. Nevím, jestli to bylo špatně zvolenou velikostí, ale chvílemi mi sjížděly na bocích dolů. Vzhledem k tomu, že jinak ve všech ohledech obstály, tak uvažuji o pořízení jiné velikosti/střihu a uvidím.

Praní řeším stejně jako u ostatního prádla pomocí eko prostředků. Jediný rozdíl je v tom, že po použití kalhotky dávám do vlažné vody. Pak vodu sliji, použiji žlučové mýdlo, jen lehce přeperu a dám prát s ostatním prádlem. Do sušičky nepatří, takže je nechávám schnout volně na sušáku.

Kdybych za sebe měla vyzdvihnout celkově největší klady menstruačních kalhotek, pak to jednoznačně budou:

  • Finančně vás to rozhodně nezatíží. Sice je vyšší pořizovací cena na začátku, ale při cenách jednorázových menstruačních pomůcek se to brzy vyplatí.
  • Jsou antibakteriální a prodyšné, takže intimní partie nepřichází zbytečně do styku s umělými materiály.
  • Ekologický přínos.
  • Příjemný pocit během nošení. Nikde vás nic netlačí, neomezuje, neodírá stehna (v případě vložek), nešustí...

Menstruační kalhotky Snuggs
Menstruační kalhotky Snuggs

 

Meracus Everyday Plus

Pojďme si říct naprosto otevřeně, že tady ty menstruační kalhotky v Plus verzi nejsou zrovna dvakrát přitažlivé. Manžel na ně koukal jako z jara. A myslím, že kdyby Bridget Jones někdy řešila, jaké menstruační kalhotky si má vybrat, tak by sáhla přesně po tady těchto. Protože to jsou menstruační bombarďáky. Jenže! Ony sice nijak extra nevypadají, ale o to víc vás podrží, i když máte silnou menstruaci.

Menstruaci jsem měla první dny vždy silnější. Stejně tak je tomu i teď, po třetím porodu. Zvlášť první dvě menstruace po porodu byly zážitek. Říkala jsem si, že kdy jindy je vyzkoušet, než když jsem doma a nemusím se bát žádné nehody. První dva dny byly pro meracusky zatěžkávací zkouškou. Ale zvládly to s přehledem a já se bála zbytečně. Takže při dalším cyklu jsem to riskla i na noc. Poprvé jsem se podvědomě budila co chvíli a kontrolovala, jestli je vše v pořádku. Druhou noc jsem už spala podstatně klidněji.

Velikost jsem si konkrétně u těchto kalhotek vzala větší - XL. První dny mám totiž nafouknuté břicho, takže pro pohodlí je těch pár centimetrů potřeba. Celkově opticky vypadají větší, ale pod oblečení hezky obepnou a sedí. Nikde netlačí, nějak nešustí a co je hlavní - necítím žádné mokro, nepříjemný zápach, prostě NIC!

Menstruační kalhotky Meracus Everyay Plus
Menstruační kalhotky Meracus Everyay Plus

První "kolo" bylo takové zahřívací. Pak jsem si ale řekla, že je čas vytáhnout je i na delší procházku a vyzkoušet jednu online lekci cvičení. V obou případech za 1. A co víc, cvičení pro mě bylo podstatně pohodlnější než dřív, kdy jsem používala vložku. Takže jsem si je musela rychle přeprat i na další den, abych v nich mohla cvičit.

Když už jsem naťukla praní... Já doma peru už dlouho v eko prostředcích. I tak jsem si ale radši předem načetla všechny návody a doporučení, jak se o kalhotky starat, aby vydržely co nejdéle v perfektním stavu. Po sundání jsem je dala do vlažné vody. Pak ji slila, použila na ně žlučové mýdlo, přeprala a přidala k prádlu. Nejčastěji používám Tierra Verde a Attitude. Prala jsem je s prádlem, na které se nedává aviváž, a po vyprání je volně pověsila uschnout.

Co do porovnání jsem zároveň testovala Snuggs pro slabou až střední menstruaci. Ty jsem si schválně vzala na konec menstruace, kdy už je větší klid. I když jsou také kvalitní, tak právě začátek mojí menstruace nezvládly a jsem ráda, že jsem se rozhodla pro tuto kombinaci. Oboje kalhotky mají něco do sebe, ale konkrétně tyto Meracus mě zaujaly podstatně víc a už teď vím, že si dokoupím alespoň další dvoje, abych je mohla pohodlně střídat.

Gabriela Bartošovská

http://receptydetem.cz/
http://gsphoto.cz/
http://ctyrizdi.cz/

Shrnutí recenze

 

Snuggs pro slabší a střední menstruaci

Meracus Everyday Plus (vysoké)

Velikost kalhotek L XL
Velikost běžného spodního prádla L/XL L/XL
Síla menstruace první dva dny silná, zbylé dny slabší první dva dny silná, zbylé dny slabší
Používání přes den přes den i v noci
Savost dobrá, kdybych známkovala jako ve škole, dala bych 2 výborná!
Protekly ne ne
Pohodlí sjíždějí z boků, materiál příjemný Materiál je příjemný. I když vypadají nevzhledně, tak jsou při nošení příjemné.
Praní a sušení dobře se perou a skutečně i rychle schnou dobře se perou, krapet déle schnou
Výhody Jsou tenké, vůbec na první pohled nevypadají jako menstruační kalhotky. Člověk se v nich nepotí. Jsou skvělé i na první dny silné menstruace!
Nevýhody Přijde mi, že střih byl pro mě konkrétně nevhodný. Je možné, že kdybych zvolila o číslo větší, nebyl by to takový problém, ale v porovnání s běžně nošenými kalhotkami to na cm sedí.  Kalhotky mi sjížděly dolů a musela jsem si je upravovat. Vzhled. :-)

 

Externí autorka
Autorka článku

Některé z našich článků popisují velmi intimní zkušenosti a proto jejich autorky nechtějí být pod textem podepsány. Jiné nám třeba přispějí jen jednou a proto u nás nemají svůj vlastní profil, ale pod článkem najdete jejich medailonek. Všechny takové příspěvky najdete pod tímto profilem. Pokud byste také ráda přispěla zajímavou zkušeností nebo svými znalostmi v oboru gynekologie, čínské medicíny, jógy apod., neváhejte a napište nám na info@kalisek.cz!

Články autorky

Doporučujeme také následující články

Ekologické praní

Proč prát ekologicky? Protože je to eko a logické zároveň, no ne?! Logicky nám jde totiž o naše zdraví a stav naší planety. Pod vlivem reklamy (a můžeme si rozebrat i slovo reklama: re-klama, tedy opakovaný klam - ten se opakuje tak dlouho, až mu uvěříme) jsme uvěřili, že potřebujeme prádlo, které bude bělejší než bílé, lesknoucí a voňavé na míle daleko…

Tipy a triky při ekologickém praní

V minulém článku o eko praní jsme si pověděli, jaké je složení konvenčních pracích prostředků. V tomto pokračování si řekneme potřebné rady a triky, jak správně prát s ekologickými pracími prostředky.

Menstruační kalhotky v roce 2020

Menstruační kalhotky jsou kalhotky, které jsou opatřené nepropustnou vrstvou a některé z nich mají i savou vrstvu. Abychom se v jednotlivých typech lépe vyznali, vytvořili jsem následující rozdělení.

Recenze - menstruační kalhotky pro slečnu

Od doby, kdy mé mlaďounké dceři začala menstruace, jsme se obě docela natrápily. Bylo jí teprve 10 let, byla hodně hubená, nacpat klasickou vložku do těch malinkatých kalhotek bylo vcelku bizarní. Začala jsem se tedy rozhlížet na trhu. A pak na mě vyskočila na facebooku reklama na menstruační kalhotky Meracus a jedny jsme - na zkoušku - pořídily.