Recenze: Proč si kupovat černé menstruační kalhotky, když můžu mít barevné?

Poté, co 14letá Tereza vyzkoušela kalíšek AllMatters Mini a sadu kalhotek Dorina, pořídila si po pečlivém průzkumu recenzí ještě kalíšek Lunette a menstruační kalhotky Meracus a Flux. Splnily nové pomůcky její očekávání? Přečtěte si její zkušenost.

Před několika měsíci jsem psala recenzi na kalíšek OrganiCup Mini a menstruační kalhotky Dorina Sirius Eco Moon (sada po 5 kusech). Od té doby jsem si ještě přikoupila troje menstruační kalhotky Meracus (Everyday, Everyday Plus a Night), troje od značky Flux a jeden menstruační kalíšek značky Lunette. Ráda bych na ně tedy napsala další recenzi.

Proč si kupovat černé menstruační kalhotky, když můžu mít barevné?
Proč si kupovat černé menstruační kalhotky, když můžu mít barevné?

Začnu u menstruačního kalíšku Lunette. S kalíškem OrganiCup Mini jsem velice spokojená, ale v silnějších dnech mi slabě protékal. Rozhodla jsem se tedy, že vyzkouším ještě jiný, s malinko větším průměrem a objemem. Opět jsem dala na recenze a skončila jsem u kalíšku Lunette. A udělala jsem dobře. V silnějších dnech mi neproteče, ani když ho mám 8 hodin, a opravdu drží na jednom místě (u kalíšku OrganiCup jsem měla v silnějších dnech pocit, že je při vyjmutí hlouběji). Vůbec o něm nevím (netlačí a ani stopka není cítit), zavádění i vyjmutí se mi povedlo  napoprvé (myslím ale, že to bylo spíše cvikem s předchozím kalíškem) a jeho krásně fialová barva je další plus (i když není vidět, ale to nevadí :-)). Kalíšek OrganiCup používám nyní ve slabších dnech, protože to už se mi kalíšek Lunette hůře zavádí.

A teď ke kalhotkám. Na začátek musím napsat, že jsem spokojená opravdu se všemi :-).

Po kalhotkách Dorina jsem chtěla vyzkoušet ještě nějaké, jak už jsem psala minule. Po přečtení spousty pozitivních komentářů jsem se rozhodla pro kalhotky Meracus. A jsou opravdu skvělé. Zatím mi ani jednou neprotekly - na noc používám jenom kalhotky a přes den kalhotky a kalíšek, popř. pouze kalhotky. Krev se do nich rychle vsakuje, takže nemám pocit mokra. Na dotek jsou velice příjemné, jak jejich vrchní tak i spodní vrstva, a díky těmto dvěma vrstvám na nich ani není poznat, že jsou menstruační. Zároveň se mi líbí, že jsou v barevných variantách (proč si kupovat černé, když můžu mít barevné). Sama je mám v tělové, bordó (červené) a v černé barvě.
Ještě jednou bych chtěla e-shopu Maluna poděkovat za kalhotky Everyday, které mi poslali na vyzkoušení :-).

Na poslední dny a dny těsně před menstruací používám bezešvé kalhotky Flux v krásné červené barvě. Jsou opravdu hodně tenké, ale jako pojistka, když nevím, jestli mi menstruace opravdu skončila či jestli nepřijde, jsou jako stvořené. Pod oblečením nejsou vůbec vidět a na těle jsou moc příjemné.

Obecně je údržba kalhotek snadná a to samé platí i u kalíšků.

Celkově jsem se vším z Maluny moc spokojená. Mám už i běžné kalhotky od značky Meracus (dokonce od všech barev) a jsou stejně úžasné jako ty menstruační.

Tereza, 14 let

Externí autorka
Autorka článku

Některé z našich článků popisují velmi intimní zkušenosti a proto jejich autorky nechtějí být pod textem podepsány. Jiné nám třeba přispějí jen jednou a proto u nás nemají svůj vlastní profil, ale pod článkem najdete jejich medailonek. Všechny takové příspěvky najdete pod tímto profilem. Pokud byste také ráda přispěla zajímavou zkušeností nebo svými znalostmi v oboru gynekologie, čínské medicíny, jógy apod., neváhejte a napište nám na info@kalisek.cz!

Články autorky

Doporučujeme také následující články

OrganiCup se mění v AllMatters. Výrobce menstruačních kalíšků chce revoluci v osobní hygieně

Menstruační kalíšek slaví jako menstruační pomůcka světový úspěch. Dánská firma, která za ním stojí, chce nyní udělat revoluci v těch nejzákladnějších hygienických návycích a procedurách. Přichází s mýdly a sprchovými gely bez obsahu vody, které fungují na principu "dodělej doma" - kup mýdlo v prášku, vodu dolij sám. A šetři planetu. Redukují se tak emise oxidu uhličitého i množství jednorázových obalů.

Jak vybírat menstruační kalhotky

Výběr menstruačních kalhotek na českém trhu je stále větší, takže si ty „své“ může vybrat prakticky každá žena. S přibývajícím množstvím značek je ale taky stále složitější se v nich zorientovat a nějaké si vybrat. Není to úplně jednoduchá volba „buď, anebo“, faktorů výběru je trochu více. V tomto článku se vám pokusíme s výběrem trochu poradit a nastínit, jak a podle čeho vybrat.

Panna a menstruační kalíšek

Mladé dívky, které jsou ještě panny, se často ptají zda mohou používat menstruační kalíšek. Co se schovává za větou "Kalíšek je vhodný pro všechny ženy, které již měly pohlavní styk. Panny mohou používat kalíšek jen v některých případech." ?

Ilona Bittnerová a Helenka: O první menstruaci

Majitelka blogu Kalisek.cz Ilona Bittnerová má dceru Helenku, která je již ve věku, kdy některé dívky dostanou první menstruaci. V rozhovoru jsme se zeptaly nejen maminky, jak svou dceru na tuto událost připravuje, ale také Helenky, jak tuto událost vnímá, jestli se cítí být teoreticky dobře připravena, a na další otázky ohledně první menstruace.