Recenze - menstruační kalhotky, bokovky Meracus Everyday

"Poté co jsem dala kalhotky do pračky a sáhla k jednorázovým vložkám, mi bylo líto, že nemám po ruce další. Za mě zatím nejpohodlnější varianta menstruační pomůcky, kterou jsem vyzkoušela," hodnotí zkušenost s bokovkami Meracus Everyday Lucie.

Něco o mně: Jmenuji se Lucka, jsem po dvou přirozených porodech. Neužívám žádnou antikoncepci (dříve jsem užívala cca 8 let). Menstruaci mám pravidelnou. Cyklus 28 dní. První dva dny velmi silná, poté spíše slabá, poslední den jen minimální špinění. Při menstruaci používám jednorázové vložky. S tampony nemám dobrou zkušenost. Zkoušela jsem látkové menstruační vložky Petite Lulu, ale pohodlné mi příliš nebyly. Využívám je maximálně na domácí nošení a při slabé menstruaci. Kalíšek jsem nezkoušela vzhledem k nedobrým zkušenostem s tampony, které jsem vždy cítila. Také se mi nedařilo zorientovat ve velké nabídce. Momentálně jsem na mateřské dovolené, jinak pracuji jako fyzioterapeutka.

Meracus Everyday pro střední a silnou menstruaci

Na první pohled/dotyk vypadají kalhotky velmi kvalitně ušité. Vnější materiál příjemný, připomíná mi plavkovinu. Vnitřní materiál měkký na dotek. Nosím velikost 40/42 a vzala jsem velikost L. Sedí akorát. Nevýhodu ve střihu pozoruji v těsných gumičkách v oblasti třísel, které mě prvních několik nošení nepříjemně tlačily. Po několika vypráních mi přišlo, že mírně povolily. Zkoušela jsem je jednou na noc, ale nesnesu nic těsného v tříslech a musela jsem je jít v průběhu noci převléknout. Další mírnou nevýhodu spatřuji opět v těsných gumičkách tentokrát v okolí hýždí, kdy, pokud nemáte úplně vyrýsované pozadí, tak se gumičky intenzivně zařezávají do hýždí a mohly by se nevzhledně rýsovat pod upnutým oblečením.

Při prvních nošeních jsem měla pocit, že kalhotky šustí při chůzi, což mi nebylo úplně příjemné, ale po několika vypráních už jsem šustění nezaznamenala.

Co se týká funkčnosti, neměla jsem žádný problém. Savé jsou velmi, mám velmi silnou menstruaci a zkusila jsem jeden den, co vydrží. Nosila jsem je celý den a neprotekly nikde. Nebála bych se je vzít např. pod bílé oblečení do práce (v tomto případě bych ale určitě preferovala tělovou variantu kalhotek). Jedinou nevýhodu při nošení celý den vidím v přítomnosti zápachu. Určitě ne takového jako při nošení vložek, ale ve dnech při silné menstruaci bych určitě použila 2-3 kalhotky, abych se cítila dostatečně pohodlně. Pocit mokra jsem nezaznamenala.

Zkusila jsem je i při sportu (běh, cyklistka). Vše bez problému. Opět bych při silné menstruaci a například celodenním výletě volila variantu vzít si s sebou náhradní, vzhledem k možnému zápachu. Během sportu jsem necítila žádné výrazné nepohodlí.

Prala jsem je na 60 stupňů. V ekologickém pracím prostředku od firmy Sonett. Po každém použití jsem je předeprala v umyvadle a poté vyprala. Vše bez obtíží. Barva stálá. V bytě máme větší vlhkost, tak schly o něco déle. Po vyprání bez zápachu.

Shrnutí: S menstruačními kalhotkami jsem byla velmi spokojená. Určitě si dokoupím další. Preferovala bych však střih s větším vykrojením v tříslech a variantu v tělové barvě. Poté co jsem dala kalhotky na praní a sáhla k jednorázovým vložkám, mi bylo líto, že nemám po ruce další. Za mě zatím nejpohodlnější varianta menstruační pomůcky, kterou jsem vyzkoušela.

Děkuji za poskytnutí kalhotek k recenzi.

Lucie

Shrnutí recenze

Meracus Everyday bokové

 
Velikost kalhotek L
Běžná velikost spodního prádla L/42
Síla menstruace první dny velmi silná, pak slabá
Používání nošeny přes den i v noci
Protekly ne
Savost velmi dobrá
Pohodlí po prvních několika vypráních zlepšení stahování gumiček v okolí třísel, jinak velmi pohodlné
Praní a sušení praní v pořádku, sušení delší, máme v bytě větší vlhkost
Výhody pohodlné, příjemný materiál, ekologické, velmi dobře savé
Nevýhody při silné menstruaci po čase zapáchají, tlačí gumičky v oblasti třísel, zpočátku šustivý materiál (měla jsem pocit, že musí být slyšet při chůzi)

 

Externí autorka
Autorka článku

Některé z našich článků popisují velmi intimní zkušenosti a proto jejich autorky nechtějí být pod textem podepsány. Jiné nám třeba přispějí jen jednou a proto u nás nemají svůj vlastní profil, ale pod článkem najdete jejich medailonek. Všechny takové příspěvky najdete pod tímto profilem. Pokud byste také ráda přispěla zajímavou zkušeností nebo svými znalostmi v oboru gynekologie, čínské medicíny, jógy apod., neváhejte a napište nám na info@kalisek.cz!

Články autorky

Doporučujeme také následující články

Recenze - menstruační kalhotky pro slečnu

Od doby, kdy mé mlaďounké dceři začala menstruace, jsme se obě docela natrápily. Bylo jí teprve 10 let, byla hodně hubená, nacpat klasickou vložku do těch malinkatých kalhotek bylo vcelku bizarní. Začala jsem se tedy rozhlížet na trhu. A pak na mě vyskočila na facebooku reklama na menstruační kalhotky Meracus a jedny jsme - na zkoušku - pořídily.

Recenze - menstruační kalhotky Meracus a Snuggs

U mě je otázka výběru menstruačních pomůcek i otázkou ekologie a zdraví (kolik odpadu jedna žena za svůj "menstruační život" vyprodukuje, asi netřeba psát, ale málokterá z nás si uvědomí, jaké látky jednorázové menstruační pomůcky taky obsahují). Menstruační kalhotky by měly při správné péči vydržet jako běžné spodní prádlo.