Recenze - menstruační kalhotky Meracus a Snuggs a silná menstruace

"V tomhle nikam nejdu!" byla první reakce studentky Michaely, když uviděla menstruační kalhotky. Nakonec vyzkoušela Meracus Night a Comfort a Snuggs na silnou menstruaci. Výsledný dojem? Kalhotky jsou skvělé a ekologické.

Upřímně se musím přiznat, že jsem vůči menstruačním kalhotkám byla od začátku skeptická. Odjakživa mám silnou a bolestivou menstruaci, takže se kolikrát bojím vyjít z domu i s vložkou a tamponem najednou. Dokonce se mi stalo, že ačkoli jsem měla tampon i vložku, ve škole jsem přesto protekla. A můžu vám říct, že to není nic, co byste chtěli zažít. Jsem zvyklá nosit brazilky nebo tanga. Je mi to nejpohodlnější a mám jistotu, že nikde nic neprosvítá a nerýsují se mi kalhotky na zadku. Hned v tu sekundu, kdy jsem se na internetu podívala, jak takové menstruační kalhotky vypadají, zděsila jsem se a odmítla jsem už jenom představu, že bych si je měla vzít na sebe. No a že bych v nich měla jít ven? Nepřipadalo v úvahu.

V den, kdy mi kalhotky přišly a viděla jsem jejich tvar, jsem mamce řekla, že v „tomhle“ nikam nejdu. Mamka mi na můj výrok s ironickým hlasem odpověděla: „Ale to víš, že půjdeš. A než začneš ještě víc remcat, si je alespoň vyzkoušej. Uvidíš, že jsou dobré.“ A měla pravdu. Neříkám, že je to pro mě nejpohodlnější věc na světě, ale jsou vyrobeny z příjemného materiálu, a i když nejsou vykrojené, nejsou pod oblečením vůbec vidět. Musíte si ale dát pozor na barvu kalhot. Určitě se vyvarujte všech světlejších barev. Kalhotky jsou černé nebo sytě růžové, takže by vám výrazně prosvítaly.

Menstruační kalhotky Meracus Everyday
Menstruační kalhotky Meracus Everyday

Vyplatí se koupě menstruačních kalhotek?

Tak a teď konečně to nejdůležitější. :) Odpověď je, jak pro koho. Pro ženy se slabou až střední menstruací určitě. Vám, si myslím, by stačily dvoje až troje. Jedny na noc a jedny až dvoje na den. Osobně bych doporučila troje, abyste na den měly zálohu. Ženy se silnou menstruací jich musí mít určitě více, což samozřejmě znamená vyšší počáteční pořizovací náklady. I když výrobce uvádí, že by měly v pohodě vydržet sedm hodin, neplatí to. Uvěřila jsem této informaci a nedopadlo to dobře. Častější výměna je nutná, pokud tedy nechcete mít rudý flek na kalhotách.

Jeden z největších plusů, které menstruační kalhotky mají, je fakt, že z vás krev přirozeně vychází ven a nehnije uvnitř těla. Jsou tím tak jednou z nejzdravějších menstruačních potřeb vůbec. Další plus se zase líbí naší matičce Zemi. Kalhotky lze používat dokola a dokola. Stačí je jen podle instrukcí na stránkách značky vašich menstruačních kalhotek vyprat a můžete si je obléct znovu.

Já kalhotky určitě využiji, minimálně na konci cyklu, kdy je krvácení je slabé. Případně když budu doma, abych měla klid na duši, že se nedostanu do trapné situace. Protože otázku „Nesedla sis do čokolády?“ opravdu nechci slyšet znovu.

Podle mého názoru jsou menstruační kalhotky skvělé a ekologické, jen jich je potřeba mít dostatek.

Michaela F., 16 let, studentka

Externí autorka
Autorka článku

Některé z našich článků popisují velmi intimní zkušenosti a proto jejich autorky nechtějí být pod textem podepsány. Jiné nám třeba přispějí jen jednou a proto u nás nemají svůj vlastní profil, ale pod článkem najdete jejich medailonek. Všechny takové příspěvky najdete pod tímto profilem. Pokud byste také ráda přispěla zajímavou zkušeností nebo svými znalostmi v oboru gynekologie, čínské medicíny, jógy apod., neváhejte a napište nám na info@kalisek.cz!

Články autorky

Doporučujeme také následující články

Jak vybírat menstruační kalhotky

Výběr menstruačních kalhotek na českém trhu je stále větší, takže si ty „své“ může vybrat prakticky každá žena. S přibývajícím množstvím značek je ale taky stále složitější se v nich zorientovat a nějaké si vybrat. Není to úplně jednoduchá volba „buď a nebo“, faktorů výběru je trochu více. V tomto článku se vám pokusíme s výběrem trochu poradit a nastínit, jak a podle čeho vybrat.

Menstruační kalhotky Meracus

Mezi menstruačními pomůckami můžeme nově přivítat také menstruační kalhotky. Ve světe se používají již déle, zatímco u nás tuto variantu teprve objevujeme. Proto nám dovolte podrobněji představit české menstruační kalhotky Meracus.

Menstruační kalhotky Snuggs

Menstruační kalhotky Meracusky mohou na českém trhu přivítat nového „sourozence“ – kalhotky Snuggs. Ty na jaře roku 2019 během chvíle doslova rozpoutaly poprask mezi ženami, které chtějí zkoušet různé varianty menstruační hygieny.