Recenze - menstruační kalhotky Meracus Comfort a Meracus Everyday

Markétiným cílem bylo pokud možno nahradit běžné jednorázové vložky jinou, šetrnější menstruační pomůckou. To jí menstruační kalhotky Meracus splnily a Markéta dodává: "Určitě zachráním naši planetu i před nějakým tím použitým tamponem."

Jelikož ráda zkouším nové věci, nemohla jsem nezkusit také menstruační kalhotky.  

Nejčastěji jsem doteď používala přes den tampony a v noci vložky, ale ty jsou mi dost nepříjemné, a právě proto jsem chtěla vyzkoušet menstruační kalhotky. Vložky nejenže jsou nepohodlné, absolutně neprodyšné, zapáchají, ale už mi dřív několikrát protekly – a to opravdu nechcete! 

U menstruačních kalhotek jsem sáhla po české značce Meracus, které nabízí i ruční šití. Kalhotky jsou nabízeny v barvě černé a růžové a ve dvou typech – bokové nebo vysoké. Já si oblíbila bokové, ale i tak jsou o něco vyšší než klasické spodní prádlo. První dny mívám středně silnou menstruaci a pro tyto dny jsem zvolila kalhotky Everyday a pro zbytek cyklu jsem zvolila celobavlněnou variantu Comfort. Tyto kalhotky jsem testovala 3 měsíce (2 menstruace) a ráda bych se podělila o následující poznatky:

Výhody

  • Podporuji českou značku
  • Možnost ušití na míru
  • Lze prát v pračce i na 60 st.
  • MS kalhotky jsou opravdu moc příjemné a pohodlné, za mě asi nejkomfortnější menstruační pomůcka
  • Nevytvářím žádný jednorázový ekologický odpad (šetrné k životnímu prostředí) – v dlouhodobém měřítku dost ušetřím
  • Velikosti odpovídají velikostem klasického spodního prádla
  • Vysoká savost prádla, nebyla jsem v mokrém

Nevýhody

  • Chybí mi typ varianty na cedulce
  • Vyšší počáteční vklad, je třeba koupit ideálně alespoň 3 až 4 ks, aby se stíhalo prát
  • Začaly mi z kalhotek lézt nitky a párat guma, ale bylo mi slíbeno zaslání nového kusu, kvůli drobné vadě materiálu – skvělý přístup prodejce, velice cením

Zhodnocení

Moje dojmy jsou i přes nedostatky velice pozitivní. Tato menstruační pomůcka předčila má očekávání a upřímně jsem z ní nadšená. Určitě si pořídím další kalhotky. Můj hlavní cíl – nahradit menstruační vložky – byl splněn a určitě zachráním naši planetu i před nějakým tím použitým tamponem.

Markéta, 31 let, Praha

Meracus Menstruační kalhotky Elegant
Meracus Menstruační kalhotky Elegant

 

Shrnutí recenze

Meracus Everyday a Meracus Comfort

 
Velikost kalhotek M
Velikost běžného spodního prádla M
Síla menstruace střední až slabá
Použití především v noci
Savost vysoká – nešlo pomalu z prádla poznat, že menstruuji
Protekly Everyday jsem měla jednou na začátku cyklu (střední síla menstruace) i přes den v práci, protekly asi po 5–6 hodinách
Pohodlí maximálně pohodlné
Praní a sušení praní v ruce dost komplikované, schne déle, je třeba opravdu minimálně 3–4 ks
Výhody lze prát i na vyšší teploty, česká značka, pohodlná pomůcka, nevytvářím jednorázový odpad, dlouhodobě ušetřím, velikosti dle klasického spodního prádla, vysoká savost
Nevýhody chybí typ varianty na cedulce vč. savosti materiálu, přes den nejsou 100% spolehlivé (při středně silné menstruaci), vyšší počáteční vklad (potřeba koupit více kusů), kvalita šití (vada materiálu – vyřešeno)

 

Externí autorka
Autorka článku

Některé z našich článků popisují velmi intimní zkušenosti a proto jejich autorky nechtějí být pod textem podepsány. Jiné nám třeba přispějí jen jednou a proto u nás nemají svůj vlastní profil, ale pod článkem najdete jejich medailonek. Všechny takové příspěvky najdete pod tímto profilem. Pokud byste také ráda přispěla zajímavou zkušeností nebo svými znalostmi v oboru gynekologie, čínské medicíny, jógy apod., neváhejte a napište nám na info@kalisek.cz!

Články autorky

Doporučujeme také následující články

Menstruační kalhotky v roce 2020

Menstruační kalhotky jsou kalhotky, které jsou opatřené nepropustnou vrstvou a některé z nich mají i savou vrstvu. Abychom se v jednotlivých typech lépe vyznali, vytvořili jsem následující rozdělení.

Recenze - menstruační kalhotky Meracus a Snuggs

U mě je otázka výběru menstruačních pomůcek i otázkou ekologie a zdraví (kolik odpadu jedna žena za svůj "menstruační život" vyprodukuje, asi netřeba psát, ale málokterá z nás si uvědomí, jaké látky jednorázové menstruační pomůcky taky obsahují). Menstruační kalhotky by měly při správné péči vydržet jako běžné spodní prádlo.

Výtok a přirozené samočisticí procesy v pochvě

Panuje všeobecný názor, že pokud má žena výtok z pochvy, je to známka infekce a je třeba se jej za každou cenu zbavit. Přitom situace je právě opačná. Čirý či bělavý výtok bez dalších, zpravidla nepříjemných, projevů (jako je zápach, svrbění, pálení, pocit plnosti, aj.) poukazuje na zdravou a správně fungující poševní sliznici a je jedním z důležitých faktorů pro příjemný pohlavní styk, potažmo pro početí potomka.