Recenze: čtvero menstruačních kalhotek různých značek a savosti

Recenzentka ze Slovenska, která už přispěla na blog zkušeností s trojicí menstruačních kalhotek, precizně porovnala další čtvery. Jak se jí osvědčily celobavlněné kalhotky Meracus, inkontinenční Love Luna a dvoje SaYu? Přečtěte si recenzi ženy, která říká, že už asi nikdy nebude hledat jinou menstruační pomůcku než kalhotky, protože jsou prostě nej!

Jdeme na to! O kterých menstruačních kalhotkách se budeme bavit?

 • Meracus Comfort bokové, velikost L  (zkratka MC)
  Složení: 95 % bavlna 5 % elastan; 100 % polyester laminovaný polyuretanem.
 • Love Luna inkontinenční kalhotky Midi, velikost L (zkratka LL)
  Složení: 100 % polyester; 80 % bavlna 20 % polyester; 91 % nylon 9 % elastan.
 • SaYu na spaní, červené, velikost 42, (zkratka SČ)
  Složení: vnitřní vrstva: 100 % merino vlna; 85 % bambus, 15 % polyester; 100 % polyuretan + vnější vrstva: 80 % polyamid, 20 % elastan
 • SaYu vyšší s krajkou, šedé, velikost 42. (zkratka SŠ)
  Složení: vnitřní vrstva: 100 % merino vlna; 80 % bambus, 20 % polyester; 100 % polyuretan + vnější vrstva: 80 % polyamid, 20 % elastan; 84 % polyamid, 16 % elastan.

První dojmy na omak

Kupovala jsem všechny kalhotky najednou, tak bylo zajímavé je porovnat. Jsou to velmi rozdílné kousky. Oboje SaYu mají na dotyk velmi příjemnou savou vrstvu (černou), jemňoučké merino, hned jsem se zaradovala. Jinak jsou celé kalhotky z uměliny, což se mi až tak nelíbí. Vzhledově jsou ale vážně velmi pěkné (ty šedé jsou vyloženě krásné a cítím se v nich tak nějak víc žensky i v době menstruace :-) ). A také je hned vidět kvalita - tenoučké a bez jakéhokoli šustění. Meracus už mám doma jedny noční (o nich jsem psala v předchozí recenzi) a musím říct, že tyhle jsou úplně jiné! Spíš mi připomínají noční Love Luna (i o nich jsem psala minule), jsou příjemně bavlněné, trošku silnější a malilinko šustí. Love Luna inkontinenční jsem si vzala vysloveně na vyzkoušení, protože v podstatě je to "stejný systém" (jako kalhotky menstruační). Na nich mě však překvapilo obšití savé části a celkově takový celý tvrdší střed. Jinak jsou také tenké a nešustivé a nahoře mají jemnou krajku.

Porovnání materiálů, "tělo kalhotek" versus savá vložka

Meracus Comfort - velmi příjemné bavlněné provedení s dvěma částmi - savou (dlouhou až 33 cm, což velmi chválím) a ostatní okolo. Bavlna je v podstatě všude zvenku a i z dotykové strany. Savá část je silnější, z několika vrstev - lehce šustivé nepropustné, nějakých savých materiálů uvnitř a příjemné bavlny na povrchu.
Love Luna inkontinenční - kalhotky jsou z velmi tenké jednovrstvé plavkoviny a savá vrstva je řešená vskutku zajímavě. Je celkem silná, s "pórovitým" povrchem (jakoby pletený, ne hladký) a okolo je velmi pevně obšitá jakoby "úzkou stuhou". Celý tento savý střed vytváří takovou pevnou část (ne zrovna moc ohybnou), zvenčí je také umělina. Savá část měří na délku 23 cm, což není zrovna moc.
SaYu červené, na spaní - celé zvenku jsou jakoby z hladké plavkoviny, i klín z vnější části. Savá vložka je silnější a dlouhá 28 cm, je však vzadu prodloužená až k hornímu lemu kalhotek. Toto prodloužení je tenčí než samotný klín. Dotyková část je z merina a uvnitř vložky je bambus.
SaYu, vyšší šedé s krajkou - je to vlastně téměř stejné jako červené noční, jen savá vrstva má 26 cm a není prodloužená.

Nejméně příjemné mi přišly Love luna, jakoby trochu nepoddajné. Meracus celobavlněné velmi příjemné a SaYu sice z umělého materiálu všude okolo mimo savé vrstvy, ale zato velmi měkoučké merino na nejintimnějším místě... Noční SaYu mají sice skvělé prodloužení vložky vzadu, ale osobně spím moc ráda na břiše, takže mně chybí podobné prodloužení i vepředu (jako je například v nočních Love Luna a nočních Meracus).

Zkouška "ohněm"

Jaké jsou kalhotky v praxi? Začnu tím, že mám opravdu velmi silnou menstruaci první dny, takže ano, v těchto dnech mi protekly téměř všechny (ale asi i mou vinou, kdo ví).

Meracus Comfort - jsou na středně silnou menstruaci, takže to není nic extra savého, ale přes den se mi osvědčily i v prvních dnech. Tím, že je savá část poměrně dlouhá, cítila jsem se jistější, a kalhotky vydržely několik hodin. Zkoušela jsem i delší dobu, ale párkrát mi protekly i skrz, i v oblasti švů, ale jak už jsem říkala, mám v prvních dnech velmi silnou menstruaci. V dalších dnech menstruace vydržely půl dne určitě, je ale pravda, že jak je jejich povrch čistě bavlněný a bavlna nesaje až tak rychle, tak jsem se chvílemi cítila trochu v morku, což mě i nutilo je častěji měnit. Pokud jde o šustivost/neslyšnost :), tak samozřejmě šustí o dost méně než noční Meracus, ale trochu víc než SaYu, které jsou téměř neslyšné.

Love luna - tím, že mají savou vrstvu z celé čtveřice kalhotek nejkratší, tak jsem je v prvních dnech menses ani nezkoušela. Musím ale dodat dvě důležitá ALE. I když mají takový podivný pevný klín, tak při nošení mi to vůbec nevadilo. Ano, asi nejsou úplně nejpohodlnější, ale vůbec žádná katastrofa, kterou jsem očekávala, se nekonala. Za druhé, díky onomu speciálnímu prošití, byly tyhle kalhotky jediné, které mi NEprotekly! I když jsem je, jak už bylo řečeno, nosila až při slabším krvácení. Zdálo se mi, že savá vrstva celkem rychle odvedla dovnitř to, co měla. A další paradox - vůbec nešustí.

SaYu - o obojích musím říct, že na nošení je merino opravdu velmi příjemné a dokonce ani ten syntetický materiál nebyl na kůži nepříjemný (i když teda určitě preferuju bavlnu). Co se týká savosti, tak ten bambus je skutečně skvělý, pojme toho opravdu hodně a to vše bez pocitu mokra díky merinu. Bohužel ale (i po několika praních) oboje mi při silnějších dnech sem tam protekly po stranách ve švech.
O červených nočních ještě dodám, že mě fakt trochu mrzí, že není prodloužená část i vpředu, protože u nočních kalhotek je tohle pro mě osobně nutnost. K šedým krajkovým dodávám, že už ta vizuální stránka udělá své - člověk je chce fakt nosit. U obou SaYu mám pocit, že byly nejméně cítit, téměř žádný pocit vlhka a téměř úplně bez šustění.

Údržba

Všechny kalhotky přeperu pořádně v ruce a minimálně jednou na konci menstruace v pračce (sušička ne!), ale snažím se plánovat i praní tak, abych je v pračce vyprala i během menstruace, i potom závěrem krvácení. Tady je třeba pár věcí podotknout. Oceňuju možnost prát Meracus Comfort na 60 stupňů. Love luna se perou klasicky na 40, na jemný program, jenže SaYu vyžadují kvůli merinu opravdu jemné praní a žádné žlučové mýdlo, jen jemné gely na vlnu. Musím říct, že mi není úplně pohodlné za plánovat praní - kalhotky peru spolu s ostatním normálně znečištěným prádlem. Normální prádlo se mi ale s gelem na vlnu a na 30 prostě nevypere.
Pokud jde o sušení, tak žádné z nich "nevyčnívají z davu" a všechny schnou kolem 24 hodin. Z minulé mé recenze mi vycházelo, že Snuggs schnou úplně rychle a naopak noční Meracus velmi pomalu. Tyhle čtvery kalhotky jsou tak něco mezi.

Hodnocení

Jde čistě o můj subjektivní názor: SaYu jsou dražší kalhotky, v kvalitním provedení a z moc příjemného a funkčního materiálu. Vadí mi však nutnost jemnější údržby a švy, které moc nejistí před nehodou protečením. Jsou to ale krásné menstruační kalhotky, to se musí uznat.
Inkontinenční Love Luna mi sice ani jednou neprotekly, což oceňuji, přesto z hlediska pohodlnosti nepatří mezi mé nej. Meracus Comfort velmi překvapily v porovnání s jejich noční verzí - příjemná a téměř "tichá" bavlna. I když je měním častěji, nosím je moc ráda a cítím se s nimi jistě.

Doufám, že moje zkušenost bude ostatním ženám přínosná, a trochu se omlouvám za fotky, ale naposled jsem kalhotky vyprala s nějakými froté a vlněnými věcmi a trochu je to poznamenalo :-)

Mám ještě v plánu vyzkoušet Love Luna bambusové, hlavně proto, že jsem je naposled ZASE koupila, vyprala - a ztratila! :-) A nevím, klidně třeba SelenaCare, Modibodi...? Docela mě to baví a hlavně - vím, že už asi nikdy nebudu hledat jinou menstruační pomůcku. Kalhotky jsou pro mě prostě TOP!

Externí autorka
Autorka článku

Některé z našich článků popisují velmi intimní zkušenosti a proto jejich autorky nechtějí být pod textem podepsány. Jiné nám třeba přispějí jen jednou a proto u nás nemají svůj vlastní profil, ale pod článkem najdete jejich medailonek. Všechny takové příspěvky najdete pod tímto profilem. Pokud byste také ráda přispěla zajímavou zkušeností nebo svými znalostmi v oboru gynekologie, čínské medicíny, jógy apod., neváhejte a napište nám na info@kalisek.cz!

Články autorky

Doporučujeme také následující články

Recenze: troje menstruační kalhotky pro silnou menstruaci

Recenzentka ze Slovenska pečlivě porovnala trojici menstruačních kalhotek různých značek, všechny určené pro silnou menstruaci. O své dojmy a zkušenosti se značkou Snuggs, Meracus a Love Luna se podělila v tomto prvním článku. A protože menstruačním kalhotkám tak trochu propadla, pokračování na sebe nenechá dlouho čekat.

Menstruační kalhotky Meracus

Mezi menstruačními pomůckami můžeme nově přivítat také menstruační kalhotky. Ve světe se používají již déle, zatímco u nás tuto variantu teprve objevujeme. Proto nám dovolte podrobněji představit české menstruační kalhotky Meracus.

Menstruační kalhotky SaYu: rozměry a délka savé vrstvy

Menstruační kalhotky SaYu se vyrábí v české republice v mnoha typech a barvách. Jedná se o designové menstruační kalhotky často zdobené krajkami. V tomto článku jsme sepsaly podrobné informace o typech, savosti a rozměrech. Pomůže vám při rozhodování, které kalhotky si pořídit. Podobné články máme i k dalším značkám, můžete je pak při výběru mezi sebou snadno porovnávat.