Recenze: menstruační kalhotky SaYu, vyšší s krajkou

Vysokoškolačka Veronika testovala už druhé menstruační kalhotky. Žije hodně aktivně, doma se moc nezdrží, a proto preferuje menstruační pomůcky, které jsou jednoduché na použití, pohodlné a nemusí se neustále kontrolovat a vyměňovat. Naplnily krajkové menstruační kalhotky SaYu její očekávání? Přečtěte si Verčinu recenzi.

Verča B. je velmi aktivní studentka vysoké školy, stále v jednom kole. Před časem pro vás sepsala své zkušenosti s menstruačními kalhotkami Meracus Everyday Plus, tentokrát zkoušela další českou značku, menstruační kalhotky SaYu, vyšší s krajkou v krásné bordó barvě.

SAYU Menstruační kalhotky Vyšší s krajkou bordó

V rámci další spolupráce s e-shopem Maluna jsem dostala k vyzkoušení menstruační kalhotky od české značky SaYu. Zvolila jsem velikost 36, což je moje obvyklá velikost spodního prádla. U menstruačních kalhotek preferuji, když jsou mi trochu těsnější, mám pak lepší, jistější pocit.

Na začátek bych ráda uvedla, proč jsem si právě tyto kalhotky vybrala. Prvním důvodem bylo, že mám poměrně silnou menstruaci a hledala jsem kalhotky, které můžu nosit samostatně a nemít obavy, že dojde k protečení. Druhým důvodem byla moje zvědavost. Značku SaYu sleduji již delší dobu a chtěla jsem vyzkoušet, jestli se trochu vyšší pořizovací cena (999 Kč) odráží i v kvalitě. Posledním důvodem bylo, že mě kalhotky zaujaly svým designem. Většina menstruačních kalhotek má jednoduchý střih, černou barvu a působí na mě trochu obyčejně. Kalhotky od Sayu, které jsem vyzkoušela, jsou v bordó barvě, která mně osobně přijde sexy i praktická. Dále jsou doplněny decentní krajkou a vyšší střih krásně lichotí postavě.

Předtím než s vámi budu sdílet své dojmy z používání kalhotek, ráda bych ještě uvedla, že jsem studentka VŠ, která někde neustále něco zařizuje a moc se nezastaví. Hledám proto menstruační pomůcky, které jsou jednoduché na použití, pohodlné, nemusím je neustále kontrolovat a vyměňovat. Pro ilustraci toho, jak silnou menstruaci mám, uvedu, že v prvních dnech obvykle použiji 4-5 tamponů, od třetího dne je moje menstruace slabší. Na noc obvykle nosím tlustší noční tampony a vložku.

SAYU Menstruační kalhotky Vyšší s krajkou bordó

Nyní se přesunu k mým dojmům z kalhotek. Ve zkratce: jsou skvělé!
Jako obrovskou výhodu vidím to, že savá vložka je z merino úpletu, takže jejich nošení je pohodlné a skutečně příjemné. Vložka navíc perfektně saje, a proto nemáte nikdy dojem nekomfortního vlhka, který mně osobně vadí při nošení klasických vložek.
Kalhotky jsem nosila především na noc, a to již od druhého dne. Vydržely bez problému celou noc a necítila jsem v nich žádný diskomfort.

Dále jsem vypozorovala, že přes den je nosím až od 3. dne, kdy je menstruace už o něco slabší a já je mohu bez problému nosit půl dne. Perfektně zvládly dlouhé sezení na přednáškách, cvičení dynamičtější jógy i tanec. Věřím, že by vydržely i silnější menstruaci, spíš nerada řeším jejich výměnu jinde než v pohodlí domova.

Tím se dostáváme k otázce jejich praktičnosti. Kalhotky mají poměrně úzkou sací vrstvu a jsou nenápadné i pod těsnějším oblečením. Na druhou stranu malinko stále bojuji s výměnou kalhotek v běžném „provozu“, kdy lítám od jedné aktivity k druhé a často musím menstruační pomůcky měnit na veřejných záchodech. Pro tyto případy doporučuji s sebou nosit uzavíratelný igelitový pytlík a větší kosmetickou taštičku. Právě proto je preferuji nosit na noc. Ráno je jednoduše přeperu ve sprše a nemusím se ničím stresovat.

Stejně jako u ostatních menstruačních kalhotek je i u kalhotek značky SaYu potřeba počítat s delší dobou schnutí. Nicméně vzhledem k jejich tenčí sací vložce je tato doba v porovnání s ostatními o něco kratší.
Kalhotky SaYu vám mohu vřele doporučit. Od té doby, co je mám, je používám při každé menstruaci. Jako největší výhody vidím jejich pohodlí, krásný design a to, že zvládnou udržet silnější menstruaci během celé noci.

Verča B.

Externí autorka
Autorka článku

Některé z našich článků popisují velmi intimní zkušenosti a proto jejich autorky nechtějí být pod textem podepsány. Jiné nám třeba přispějí jen jednou a proto u nás nemají svůj vlastní profil, ale pod článkem najdete jejich medailonek. Všechny takové příspěvky najdete pod tímto profilem. Pokud byste také ráda přispěla zajímavou zkušeností nebo svými znalostmi v oboru gynekologie, čínské medicíny, jógy apod., neváhejte a napište nám na info@kalisek.cz!

Články autorky

Doporučujeme také následující články

Spoluzakladatelka SaYu: Naše menstruační kalhotky nosím ráda a pořád

Jana Mohlová, spoluzakladatelka české značky SaYu, zúročuje při výrobě menstruačních kalhotek svůj smysl pro krásu i touhu navrhovat něco nového. "Přála jsem si, aby ženy jinak vnímaly prádlo, které během menstruace nosí. Většina používá to starší, nehezké. Nebo funkční, bez nároků na estetiku. Naším cílem bylo vytvořit produkt, který by menstruaci pozvedl. Ve kterém se žena bude cítit krásná a silná," říká v rozhovoru. Sama (nejen) z testovacích důvodů nosí menstruační kalhotky prakticky neustále :)

Jak vybírat menstruační kalhotky

Výběr menstruačních kalhotek na českém trhu je stále větší, takže si ty „své“ může vybrat prakticky každá žena. S přibývajícím množstvím značek je ale taky stále složitější se v nich zorientovat a nějaké si vybrat. Není to úplně jednoduchá volba „buď, anebo“, faktorů výběru je trochu více. V tomto článku se vám pokusíme s výběrem trochu poradit a nastínit, jak a podle čeho vybrat.

Recenze - menstruační kalhotky pro slečnu

Od doby, kdy mé mlaďounké dceři začala menstruace, jsme se obě docela natrápily. Bylo jí teprve 10 let, byla hodně hubená, nacpat klasickou vložku do těch malinkatých kalhotek bylo vcelku bizarní. Začala jsem se tedy rozhlížet na trhu. A pak na mě vyskočila na facebooku reklama na menstruační kalhotky Meracus a jedny jsme - na zkoušku - pořídily.