Menstruační kalhotky SaYu

Na konci roku 2019 se na trhu objevily další české menstruační kalhotky. Nesou zajímavé jméno - SaYu. Co všechno se skrývá pod touto značkou?

Menstruační kalhotky si postupně získávají pevné místo mezi hygienickými pomůckami na českém trhu. Ačkoliv v zahraničí nejsou menstruační kalhotky žádnou novinkou, u nás stále ještě hodně žen neví, jak přesně fungují. Nebyli by to ale Češi, aby se nenašlo hned několik šikovných nadšenců, kteří se pustili do výroby. A tak po značce Meracus a Snuggs vítáme také značku SaYu!

Kalhotky SaYu jsou ušity v české firmě s dlouhou tradicí. Převážná část materiálů pochází rovněž od českých výrobců. Unikátní nepropustná membrána SAYUtech byla vyvinuta přímo pro tento produkt špičkovým odborníkem na nanotechnologie a následně otestována na české univerzitě.

Menstruační kalhotky SaYu 

Menstruovat s elegancí

Nové české menstruační kalhotky jsou samozřejmě pohodlné, bezpečné, ekologické... Ale s kalhotkami SaYu nejen chráníte přírodu, ale zažíváte pocit svobody a elegance. Můžete si vybírat hned z několika typů a barev!

Kalhotky SaYu přichází i s novou unikátní technologií a s odlišným dotykovým materiálem, než mají jiné menstruační kalhotky na tuzemském trhu.

Menstruační kalhotky Sayu - materiály

Menstruační kalhotky jsou vlastně kalhotky a látková vložka, která je všitá dovnitř. Dotyková vrstva kalhotek SaYu je z merino úpletu - tento materiál u žádných jiných kalhotek nenajdete. Vlna má antibakteriální účinky, je neuvěřitelně příjemná k pokožce a zajišťuje pocit sucha. Krev je odváděna z dotykové merino vrstvy do vnitřní savé vrstvy z bambusu. Bambusové materiály mají výrazně vyšší savost než bavlna a mají také antibakteriální účinky, což omezuje tvorbu zápachu. Pod savou vrstvou je vložená nepropustná, ale zároveň prodyšná membrána SAYUtech. Vnější materiál je vždy elegantní a liší se u různých typů kalhotek.

Jak menstruační kalhotky SaYu používat

Funkční vložka uvnitř menstruačních kalhotek SaYu má skvělé savé vlastnosti a s pomocí nepropustné membrány vydrží až 8-12 hodin. Kalhotky SaYu se tedy hodí

  • při slabé menstruaci i špinění,
  • při normální menstruaci pro denní nošení,
  • při silnější menstruaci,
  • při inkontinenci.

Je důležité vybrat si kalhotky nejenom podle vzhledu, ale i podle savosti. Pokud je chcete používat při silnější menstruaci jako samostatnou hygienickou pomůcku, pak volte savější typy. Jsou to jednoduché kalhotky bez krajek:

Menstruační kalhotky SaYu pro silnější menstruaci

Pokud se vám líbí krajkové typy, ale máte silnou menstruaci, nebojte se kombinovat kalhotky s další hygienickou pomůckou. Můžete použít menstruační kalíšek nebo houbičku, ale také jednorázovou vložku. Vložku doporučujeme použít bez křidélek. Kalhotky fungují jako pojistka a křidélka u vložky by byla už zbytečná.

Praní menstruačních kalhotek

Než začnete kalhotky používat, vyperte je. Ručně nebo v pračce s teplotou do 40 °C s odstřeďováním 1000 otáček. Důležité je použití tekutého pracího přípravku bez aviváže. Sypký prací prostředek by mohl poškodit membránu. Doporučujeme na praní značku Ulrich nebo Yellow & Blue, které jsou nejenom šetrné a funkční, ale i bez zbytečné chemie (šetříte tedy přírodu i své intimní partie).

Po vyprání nechte menstruační kalhotky otočené naruby uschnout.

Použité kalhotky vypláchněte ve studené vodě, lze použít i mýdlo (například marseillské nebo lanolinové na skvrny), ale není to nutné. Poté je vyperte v pračce na 40 °C a nechte je uschnout otočené naruby. (Kalhotky můžete vyprat i později po zaprání, ale mezitím je nechte uschnout otočené naruby.)

O značce SaYu

SaYu je rodinná firma, která byla založena v roce 2019. Rok předtím se její členové věnovali vývoji technologie, navrhování střihů, hledání kvalitních materiálů a výrobců. A současným výběrem různých designů to rozhodně nekončí. Jana a její kolegové stále pracují na nových modelech a na zdokonalení technologie.

Menstruační kalhotky si můžete zakoupit na našem e-shopu Maluna.cz a můžete si je také přijít vyzkoušet do našeho obchodu Maluna v Praze Holešovicích.
Ilona Bittnerová
Autorka článku

Zakladatelka blogu Kalíšek.cz a žena, která v roce 2006 přivezla do Čech první menstruační kalíšky. Hned po studiu biologie a matematiky na VŠ začala podnikat na internetu a proto je dnes nejenom odbornice na menstruaci i další ženská témata, ale i na e-commerci. Zajímá se také o udržitelnou módu a rozvojové vzdělávání. Je matkou Helenky a Zorana, miluje cestování a je vášnivá kočkomilka vlastnící jednu fenu.

Články autorky

Doporučujeme také následující články

Menstruační kalhotky v roce 2020

Menstruační kalhotky jsou kalhotky, které jsou opatřené nepropustnou vrstvou a některé z nich mají i savou vrstvu. Abychom se v jednotlivých typech lépe vyznali, vytvořili jsem následující rozdělení.

Menstruační kalhotky Meracus

Mezi menstruačními pomůckami můžeme nově přivítat také menstruační kalhotky. Ve světe se používají již déle, zatímco u nás tuto variantu teprve objevujeme. Proto nám dovolte podrobněji představit české menstruační kalhotky Meracus.

Menstruační kalhotky Snuggs

Menstruační kalhotky Meracusky mohou na českém trhu přivítat nového „sourozence“ – kalhotky Snuggs. Ty na jaře roku 2019 během chvíle doslova rozpoutaly poprask mezi ženami, které chtějí zkoušet různé varianty menstruační hygieny.

Proč nosit spodní prádlo z bio bavlny?

Namísto kalhotek ze syntetických materiálů radíme sáhnout po těch z bavlny. Doporučujeme nezůstat pouze u klasické bavlny, ale vybrat si spodní prádlo z bio bavlny. Proč? A je mezi konvenčně pěstovanou bavlnou a tou „bio“ skutečně tak velký rozdíl?