Zkušenost s tabletami Milton

Tablety Milton se hodí pro rychlou sterilizaci menstruačního kalíšku. Můžete je používat doma a skvělé jsou také například při cestování. Edita popisuje svoji zkušenost s používáním sterilizačních tablet Milton.

Sterilizační tablety jsem si zakoupila, protože jsem hledala způsob, jak kalíšek co nejefektivněji a nejrychleji vydezinfikovat. Zatím jsem sterilizovala vařením na sporáku v malém hrníčku, co jsem si na to extra pořídila. Problém ale je, že mám několik spolubydlících a nebylo mi příjemné odpovídat na dotazy (zvláště pak mužské části), co že to tam dělám. Neustálé číhání, kdy zrovna nikdo není doma a já mohu v klidu začít vařit, mě už obtěžovaly. Uvažovala jsem také o sterilizaci v mikrovlnné troubě pomocí speciálního silikonového kalíšku s pokličkou. Problém je ale naše stará mikrovlnka, na které nelze nastavit příkon a tak jsem nikdy nevěděla, jestli už kalíšek vaří nebo ne a měla jsem strach, že ho buď vysterilizuju málo nebo naopak vyvařím. Další důvod proč jsem se rozhodla pro sterilizační tablety je, že jsem si pořídila kalíšek bílé barvy a on mi časem zahnědl. Vyvařením ve vodě se mi barvu obnovit nepodařilo a naopak byl pak vlivem vodního kamene ještě takový jakoby pokrytý jemňoučkým práškem.

Tablety mi přišly velice levné - 10 tablet, 39kč, čili je to skoro na rok. Hned jak tablety přišly, nedočkavě jsem přečetla návod k použití a hurá na to. Tableta se rozpustí ve 100 ml vody. Roztok je čirý a k mému překvapení vůbec není cítit. Trochu jsem se bála a očekávala silný puch sterilizace. Po rozpuštění tablety se kalíšek celý ponoří do roztoku. Musí se dbát na to, aby v něm nezůstaly uvnitř bubliny a zůtal celý ponořený, jinak nebude úplně sterilní. A v tu chvíli nastal problém - kalíšek je velice lehký a nic na světě ho nemohlo přimět k úplnému ponoření. Tak jsem se ho rozhodla zatížit lžičkou, ale ani to neslavilo úplný úspěch. Cca 1/3 kališku stále zůstávala neponořená, respektive protože kalíšek držel jen dnem vzhůru, vytvořila se nahoře vzuchová bublina, které se mi nepodařilo zbavit. Kalíšek je sterilní po ca 10 minutách v roztoku. Po této době jsem ho vyjmula a byl nádherné bílý a čisťučký, jako úplně nový. Nicméně jelikož často trpím na úporné streptokokové záněty, rozhodla jsem se kalíšek kvůli vzduchové bublině následně ještě povařit ve vodě, abych měla jistotu.

Závěr: za tuto cenu velice příznivé tablety, nezapáchají desinfekcí a krásně vyčistí kalíšek do původní barvy. Např. na cesty, kde by nebyla možnost převaření nebo když je člověk na návštěvě a nechce tam čarovat na sporáku atd. absolutní špička. Za mě ale 100% nezískají právě kvůli vzduchové bublině, kterou se mi nepodařilo odstranit. Možná ale je to mojí nešikovností a někomu jinému se bez problému podaří ponořit celý kalíšek.

Edita

Tablety Milton najdete v e-shopu Maluna.cz.

Externí autorka
Autorka článku

Některé z našich článků popisují velmi intimní zkušenosti a proto jejich autorky nechtějí být pod textem podepsány. Jiné nám třeba přispějí jen jednou a proto u nás nemají svůj vlastní profil, ale pod článkem najdete jejich medailonek. Všechny takové příspěvky najdete pod tímto profilem. Pokud byste také ráda přispěla zajímavou zkušeností nebo svými znalostmi v oboru gynekologie, čínské medicíny, jógy apod., neváhejte a napište nám na info@kalisek.cz!

Články autorky

Doporučujeme také následující články

Tea tree a kvasinkové infekce

Tea tree olej (olej čajovníku australského) je nejužívanější přírodní antiseptikum a je ceněn i pro své antimykotické účinky. Laicky řečeno - jedná se o přírodní lék, který může vyřešit mnoho zdravotních potíží.

Jak kalíšek používat

Jako s každou pomůckou, i s menstruačním kalíškem je nutné naučit se zacházet. Úspěch nemusí přijít hned napoprvé, ale je spousta možností co vyzkoušet, aby kalíšek začal správně fungovat.