Menstruační kalíšek s aplikátorem. Pro mnohé Američanky je to game changer

Všechny výhody menstruačního kalíšku a žádné nervy se zaváděním. Kalíšek díky aplikátoru zavedete známým způsobem jako tampon s aplikátorem. - S tím přichází značka Sunny v USA, a vzhledem k tamponové krizi v amerických regálech s dámskou hygienou, má dobré předpoklady uspět. Jak aplikátor vypadá a jak funguje? Přečtěte si článek.

Pokud jste četli náš článek S aplikátorem, nebo bez? O vzniku aplikátoru a jeho udržitelné současnosti i budoucnosti, asi vás úplně nepřekvapí, že v USA, kde se aplikátory tamponů těší největší oblibě, vznikla potřeba aplikátoru pro menstruační kalíšek.

Snadné zavedení kalíšku

Menstruační kalíšky a další udržitelné, opakovaně použitelné menstruační pomůcky jsou na vzestupu. V USA navíc přechod ke kalíškům momentálně urychluje nedostatek tamponů v obchodech. Menstruační kalíšky jako pomůcka, která vychází v dlouhodobém horizontu jako finančně nejvýhodnější řešení, mají skvělý předpoklad být čím dál oblíbenější, ale u spousty žen naráží na limit, kterým je jeho ruční zavádění. I na našem blogu se ostatně můžete dočíst spoustu tipů, fint a vychytávek, jak který kalíšek zavinout, aby se po zavedení do pochvy správně rozbalil.

Sunny, začínající malý výrobce menstruačních kalíšků z Indianapolisu, na to jde jinak - a v předprodeji uvádí svůj kalíšek s aplikátorem. Zákaznice by se ho měly dočkat koncem roku, pod stromeček. :-)

Menstruační kalíšek s aplikátorem
Menstruační kalíšek Sunny s aplikátorem. Zdroj IG sunnyperiod

Ambicí Sunny je přinášet to nejlepší menstruační řešení, prostřednictvím programu vrácení peněz pomáhat s menstruační chudobou - a "ukončit povyk" kolem nepohodlného zavádění kalíšků. Zkrátka nabízí všechny výhody kalíšku, a to bez nervů se zaváděním - kalíšek se zavede důvěrně známým způsobem jako tampon (což, jak už jsme si řekli, v USA znamená s aplikátorem).

Jak funguje aplikátor na kalíšek?

Kalíšek je třeba před použitím klasicky sterilizovat. Před aplikací se nekomplikovaným způsobem složí, vloží do horního dílu aplikátoru, zespodu se zasune spodní část aplikátoru - a zavede se do pochvy.

Aplikátor pomůže jen se zavedením. Na vyndavání kalíšku ještě "remover" vymyšlen nebyl, i když i ten některé zájemkyně poptávají... Sunny uvádí, že:

  • Kalíšek lze mít zavedený až 12 hodin v kuse, záleží na síle menstruace.
  • Pojme 25 ml krve a jeho životnost je minimálně rok.
  • Tvarem má kalíšek Sunny vyhovovat nízkému i vysokému děložnímu čípku (a "náklonem" asi nejvíc připomíná Fun cup nebo Lili cup od Intiminy).
  • Sunny cup bude jediný kalíšek, který se do aplikátoru hodí - je totiž speciálně tenký a flexibilní. Tedy to, že byste aplikátor použili na kalíšek jiné značky, výrobce vylučuje.

Na sociálních sítích sklidilo Sunny kladnou odezvu. Mnohé diskutující označily aplikátor za game changer, za přelomový moment, kdy o kalíšku teprve mohou začít uvažovat. "Právě proto jsem nikdy kalíšek nezkusila. Byla jsem mrtvá strachy z představy, jak si ho zavádím a zase ho vyndavám," psala jedna z diskutujících.

Jak hodnotí kalíšek s aplikátorem testerky?

  • Myslím, že díky aplikátoru je pro začátečnici zavádění kalíšku mnohem méně děsivé. Taky osloví uspěchané ženy, věčně na cestách. (anonymní)
  • Koncept aplikátoru se mi líbí mnohem víc než muset používat prsty. (Isabel, 20 let)
  • Aplikátor je jednoduché řešení pro přechod z tamponů na kalíšek a pro ty, kdo s kalíškem začínají. (Megan, 21 let)

Ženy ženám

Sunny založily dvě mladé ženy, Cindy Belardo a Drew Jarvis - ta s nápadem na kalíšek, který by se zaváděl jako tampon, přišla už na střední škole. Cindy a Drew se shodovaly v tom, že menstruační kalíšek má spoustu výhod a je skvělý z ekologického pohledu, ale že s jeho používáním ženy bojují. Když se Cindy a Drew potkaly, bylo jim jasné, že se mohou skvěle doplňovat. Pro obě je navíc důležitá osvěta, prolamování menstruačních tabu a boj s menstruační chudobou. Proto 20 procent z výtěžků prodeje doprovodného zboží End Period Poverty jde ve spolupráci s organizací Period.org na pomoc s distribucí menstruační hygieny potřebným.

Sunny - menstruační kalíšek s aplikátorem
Kalíšek s aplikátorem můžete koupit v předprodeji na sunnyperiod.com. Nezapoměňte ale, že se objednávka prodraží ještě o DPH, clo a celní řízení.

Podnikání Cindy a Drew je zatím malé. Z předobjednávek teprve financují výrobu kalíšků s aplikátory. To jim ale nebrání mít do budoucna větší plány. A protože anatomie ženských těl není unifikovaná, chtěly by zakladatelky Sunny výhledově nabídnout kalíšky ve více velikostech (i v dalších barvách).

Zdroj: buzzfeed.com, sunnyperiod.com

Redakce blogu Kalíšek.cz
Autorky článku

Mnoho článků na tomto blogu vzniká spoluprací několika žen. Také otázky pro rozhovory připravujeme společně. Z toho důvodu vznikl tento "profil". Možná právě pod ním najdete ty nejzajímavější články, protože když ženy spolupracují, vznikají ty nejlepší věci!

Články autorky

Doporučujeme také následující články

S aplikátorem, nebo bez? O vzniku aplikátoru a jeho udržitelné současnosti i budoucnosti

S aplikátorem, nebo bez? Pokud jde o ekologii, je to asi jasná volba - tampon bez aplikátoru. (A co si budeme povídat, nejlepší tampon je stejně kalíšek. :-) ) Ale možná to s tím aplikátorem není tak úplně jednoduché a černobílé. Víte, že vynález tamponového aplikátoru měl své společenské a kulturní důvody? Tušíte, proč jsou Američanky zhnusené, když si potřebují v Austrálii koupit tampon? A už jste viděly opakovaně použitelný aplikátor? Vše se dočtete v tomto článku.

5+1 tip pro snadnější zavádění menstruačního kalíšku

Je mnoho žen, které svůj menstruační kalíšek zavedou „na první dobrou“. Ovšem stejně tak je i mnoho žen, kterým to zpočátku nejde. Nezoufejte a nevzdávejte to! Učíte se používat novou pomůcku a chce to praxi. Nebo možná jen neznáte ty správné „triky a fígle“. V tomto článku si některé z nich představíme. Věříme, že po jeho přečtení, bude pro vás zavádění kalíšku o mnoho snadnější!

Sklady menstruačního kalíšku

V tomto článku si popíšeme (a v závěru také ukážeme) devět variant, jak si můžete svůj menstruační kalíšek před zavedením poskládat. Každé ženě vyhovuje trochu něco jiného a špatně složený kalíšek může být i důvodem toho, proč se vám nedaří menstruační kalíšek zavést.