essentials for zula: Příběh táty a dcery

V tomto článku bychom vám moc rády představily značku, pod kterou se vyrábí velmi originální braletky, plavky a další krásné věci pro ženy.

essentials for zula je malá rodinná značka, která velmi precizně vyrábí krásné braletky (podprsenky), slušivé plavky a pohodlné oblečení pro jógu. Tato značka je prodchnuta esencí světla letních dní, zdravým životním stylem a potenciálem velkého dobrodružství. Spodní prádlo značky essentials for zula je pohodlné, strečové, cenově dostupné a kvalitně vyrobené tak, aby vydrželo.

Braletky od Essentials for ZulaBraletky od essentials for zula

Začátky firmy essentials for zula

Dcera Delie z naší dvojice „dcera & otec“ vyrůstala v rodině, kde design a výroba oděvů měli svou dlouholetou tradici. Její otec je napůl Rakušan a napůl Thajec. Od malička mu Delie koukala pod ruce a naučila se tak nejrůznější techniky a postupy šití oblečení. Láska k řemeslné tradici se do ní vtiskla již v útlém věku. Po svém otci zdědila velký zápal a cit pro práci. Po své mamince zase instinkt pro módu. A tak v sobě propojila to nejlepší po svých rodičích a založila značku essentials for zula.

Delie se svým otcem, se kterým vytvořili značku Essentials for Zula

Zula

Jméno Zula, které je součástí názvu značky, bylo vybráno záměrně, neboť se jedná o poměrně neznámé ženské jméno. Právě díky tomu, že se jedná o cizí ženské jméno, dovoluje začít a budovat celý koncept nově a od nuly. Navrhuje „esenciální“ kousky, které by měly být součástí šatníku každé ženy. A to vše navíc za použití pouze těch nejpohodlnějších látek.

Začátky firmy se datují do roku 2015 a měly podobný průběh jako u spousty dalších malopodnikatelů. Začínalo se v malém pokoji, který kromě své funkce ložnice zároveň sloužil také jako showroom, studio a kancelář. Dnes Delie žije ve Vídni a Bangkoku, pracuje po boku svého otce a pečlivě tvoří svůj slow fashion projekt.

Vlastní produkce

Pro značku essentials for zula pracuje tým šesti švadlen a krejčích, kteří mají ten správný zápal pro tvorbu oblečení. Jejich věk se pohybuje v rozmezí od 35-40 let a většina z nich v této továrně pracuje více než deset let.

Produkty značky Essentials for Zula vznikají v Thajsku.Produkty značky essentials for zula vznikají v Thajsku.

Radikální transparentnost

V oděvním průmyslu může jít o „velký a špinavý business“: nízká mzda, nebezpečné podmínky, tlak na výrobu ve velkém množství.  Ale v essentials for zula se na to rozhodli jít jinak. Mají hned několik způsobů „jak na to“. Tak například: při stříhání jednotlivých částí oděvů může docházet k velkým prostřihům a tedy i k plýtváním s materiálem. Proto se rozhodli tento úkon pojmout zároveň jako hru Tetris. Látky přicházejí v rolích a osoba, která se odborně nazývá plánovač značek, pečlivě při rozkresech vše plánuje tak, aby se látka využila na maximum. Tím se snižuje tvorba nadbytečných odstřižků látek.

A co pracovní podmínky a kultura na pracovišti? Delie ji popisuje jako velmi bezstarostnou, kdy se všichni mohou vyjádřit k jednotlivým postupům a nápadům. Díky thajskému počasí mohou všichni chodit v žabkách, a když nastane náročná situace, dají si koblihu a jdou se společně projet na kole a vyčistit si hlavu (kdo by takové postupy neuvítal i u nás, že?).

Essentials for Zula

Látky z lokálních zdrojů

Látky, které se používají na výrobu oblečení essentials for zula, se vyrábějí a také barví v Thajsku. Výběr probíhá velmi pečlivě tak, aby se jednalo o udržitelné a zároveň kvalitní materiály. Používaná bavlna má certifikaci GOTS. Certifikát potvrzuje, že výroba a všechny postupy probíhá v souladu s principy Fair Trade. V bavlně s touto certifikací nejsou pesticidy, herbicidy, těžké kovy a další látky, které jsou (bohužel) v konvenčně pěstované bavlně běžné. Vysoká kritéria činí z GOTS nejuznávanější certifikát pro hodnocení kvality bio bavlny. Další materiál Modal (přírodní materiál, druh viskózy) a umělé hedvábí se vyrábí z ekologické buničiny, což je zároveň šetrné k životnímu prostředí. Má ovšem i další velké výhody, například dlouhá životnost materiálu, prodyšnost, příjemný pocit na těle a odvádění potu.

Oděvy jsou barvené pomocí barviv, které neobsahují azobarviva. Ty jsou totiž škodlivé pro životní prostředí, ale také pro pokožku. Značka essentials for zula si ale uvědomuje, že je stále co zlepšovat, a tak hledá způsoby a jsou otevřeni změnám a novým výzvám.

Pohodlné materiály a nádherné střihy

Braletky essentials for zula jsou stylové, krásné, ale také měkké a pohodlné. Můžete si je vzít na sport, do tělocvičny a jsou vhodné také na každodenní běžné nošení. Uděláte s nimi také velkou parádu na festivalech! Netradičně řešená zadní část podprsenky ohromí (možná také ochromí) v kombinaci se šaty či tričkem s odhalenými zády. Podprsenky jsou maximálně pohodlné a pružné. Pro pohodlí i skvělý pocit z krásné a nápadité podprsenky doporučujeme braletku essentials for zula do každé ženské skříně!

Braletky od značky Essentials for Zula
Braletky essentials for zula jsou tak krásné, že jsme nevěděly, pro které se rozhodnout, a které do našeho e-shopu zařadit!
Byly jsme tak nerozhodné, že jsme je naskladnily skoro všechny. Věříme, že si je zamilujete stejně jako my.

Najdete je na e-shopu MALUNA.cz!

 
Redakce blogu Kalíšek.cz
Autorky článku

Mnoho článků na tomto blogu vzniká spoluprací několika žen. Také otázky pro rozhovory připravujeme společně. Z toho důvodu vznikl tento "profil". Možná právě pod ním najdete ty nejzajímavější články, protože když ženy spolupracují, vznikají ty nejlepší věci!

Články autorky

Doporučujeme také následující články

Barbora Zemanová: "Rituály mohou být nástrojem proměny"

Barbora se již dlouhou dobu věnuje ženským tématům a rituálům. Pořádá poutě, vede kurzy a je také autorkou výcviku v ženských rituálech Návrat Bohyně. Nyní vychází její inspirativní a podrobná kniha věnující se právě rituálům: Ženské rituály, rituály pro ženy jako cesta osobní transformace. A nejen o knize si společně s Bárou budeme v tomto rozhovoru povídat.

Kosmetický poklad: bambucké máslo

Dnes je bambucké máslo nedílnou součástí mnoha kosmetických přípravků, ale víte o něm vše? Vzhledem k tomu, že má pro naši pokožku tak mnoho přínosů, si zaslouží svůj vlastní článek.

Kozí příběh a hrnky na kávu

Goat mug - kozí hrnek - je originální hrneček na kávu pro opakované použití. Je vyrobený ze zdravotně nezávadného plastu a nadchne vás i jako módní doplněk. A proč ve tvaru kozího rohu?