Lunay hygienické potřeby z bio bavlny

S velkou radostí vám představujeme a v našem eshopu vítáme slovinské vložky a tampony značky Lunay. Rozšířili jsme tak naší nabídku o další jednorázové pomůcky z bio bavlny, které jsou oproti těm konvenčním šetrnější a zdraví prospěšnější.

Firma Lunay – naše mise

Tatjana Potokar představuje hlavní „misi a vizi“ značky Lunay:

Hygienické pomůcky z ekologické bavlny jsme vytvořili pro ženy, neboť jejich zdraví je pro nás na prvním místě. Mnohé dnešní výzkumy totiž ukazují na to, že četné problémy (mykózy, záněty), kterými ženy mohou trpět, úzce souvisí s používáním klasických menstruačních pomůcek. Ty se vyrábí ze syntetických materiálů a konvenčně pěstované bavlny. Takové pomůcky totiž nedovolují ženské pokožce volně dýchat a svou “nerozložitelností” poškozují také přírodu.

Být ženou je tak naplňující! Myslíme si, že být ženou je něco nádherného. To je hlavní zprávou, kterou chceme ženám předávat. Firmu Lunay jsme vytvořili pro ženy, aby díky používání našich pomůcek mohly pociťovat větší pocit vděčnosti k sobě samé, ostatním a životu obecně.

Tip: o tom jak se liší konvenčně pěstovaná bavlna od té bio, se můžete dočíst v článku Proč nosit spodní prádlo z bio bavlny?.

Menstruace Lunay
Lunay žena je spokojená, šťastná a s radostí se stará o své zdraví a záleží ji na ekologii.
Lunay žena vyzývá ostatní ženy aby cítily (a ctily) sílu uvnitř sebe.
Lunay žena věří, že menstruace není překážkou, ale je přirozeným procesem,
který se každý měsíc odehrává v ženském těle.

Produkty značky Lunay

Výrobky Lunay se liší nejen svým složením, ale také svým designovým balením. To jasně ukazuje na to, pro koho jsou výrobky určené. Pro ženy. Jsou nádherně pestré, barevné a zaujmou nejednu Bohyni. :)

Vložky a tampony z bio bavlny Lunay

Proč si vybrat vložky a tampony Lunay?

  • Jsou vyrobeny ze 100% přírodní bavlny (vnitřní i vnější část).
  • Jsou hypoalergenní, což snižuje riziko podráždění kůže a alergické reakce.
  • Neobsahují parfém a superabsorbenty.
  • Nejsou chemicky bělené.
  • Jsou bez obsahu chlóru a dioxinu.
  • Neobsahují plastické části, které by mohly přijít do kontaktu s pokožkou a podráždit ji.
  • Díky obsahu přírodní bavlny jsou velmi savé a můžete se na ně spolehnout.
  • Jsou dermatologicky testované.
  • Gynekologové doporučují používání produktů intimní hygieny z čisté přírodní bavlny.

Značka Lunay nabízí 4 typy vložek a 3 typy tamponů z bio bavlny. Vybrat si můžete z vložek slipových, denních nočních a pozor! - také z vložek Retro. Ty jsou velmi jemné a hodí se pro ženy po porodu, gynekologickém zákroku či pro ženy, které s lehkou nostalgií chtějí vzpomenout na dobu minulou.

Vložky z bio bavlny značky Lunay

Kromě klasických velikostí tamponů Normal a Super přináší značka Lunay také velikost Mini, která se skvěle hodí pro dívky či ženy se slabší menstruací.

Tampony z bio bavlny značky Lunay

Název Lunay byl odvozen od ženské energie, měsíce, měsíčních fází, se kterými je ženský menstruační cyklus neodmyslitelně spjatý. Značka Lunay nabízí ženám možnost kráčet cestou zdraví. Dává jim totiž možnost vybrat si přirozené, zdravé a bezpečné výrobky jako protiváhu ke konvenčním pomůckám, které jsou často plné chemie. Zároveň společnost Lunay podporuje pozitivní postoj k menstruaci jako takové. Rozšiřuje povědomí o významu přírodních materiálů a výhodách výrobků z nich vyrobených.

Lunay produkty byly vyrobeny speciálně pro vás – moderní ženy, kterým záleží na tom, jaká pomůcka se dostává do kontaktu s citlivou intimní oblastí. Lunay vložky a tampony jsou vyrobeny ze 100% bio bavlny a k vaší pokožce se chovají velmi přátelsky a láskyplně.
Ilona Bittnerová
Autorka článku

Zakladatelka blogu Kalíšek.cz a žena, která v roce 2006 přivezla do Čech první menstruační kalíšky. Hned po studiu biologie a matematiky na VŠ začala podnikat na internetu a proto je dnes nejenom odbornice na menstruaci i další ženská témata, ale i na e-commerci. Zajímá se také o udržitelnou módu a rozvojové vzdělávání. Je matkou Helenky a Zorana, miluje cestování a je vášnivá kočkomilka vlastnící jednu fenu.

Články autorky

Doporučujeme také následující články

Vaginální mykózy a 4 P - projevy, příčiny, prevence, pomoc

Kvasinkové infekce patří mezi nejčastější gynekologické problémy. Ačkoliv je mykóza doprovázena výraznými a velmi nepříjemnými projevy, které opravdu dokáží potrápit, nejedná se o závažné onemocnění, které je navíc poměrně snadno a rychle léčitelné.

Všechna tajemství o tamponech

Snad každá menstruující žena alespoň jednou vyzkouší tampon. V řadě reklam, studií zaplacených samotnými výrobci a výroků extremistických ekoložek je ale někdy těžké se vyznat. A proto jsme se pustili do zkoumání tohoto tématu!

VYUČOVÁNÍ BÍLÉ TYGŘICE: Sexuální tajemství taoistické mistryně

Tato kniha pro nás Evropany předkládá jiný způsob nazírání na sexualitu a seznamuje nás s technikami, které se více než 3000 let předávaly pouze ústně. Tradice Bílé tygřice, se kterou nás tato kniha seznamuje, vznikla v roce 1748. Tehdy ovšem nevznikla nově, pouze navázala a vyvinula se ze starších linií, které se jmenovaly jinak.

Ženské lůno

Lůno je jiným označením pro vnitřní ženské pohlavní orgány, tedy pochvu, dělohu a vaječníky. V přeneseném slova smyslu může vyjadřovat také nitro a objevuje se i ve spojitosti s přírodou: lůno matky přírody. Slovo lůno ale také ukazuje na provázanost nás žen s měsícem, tedy lunou. A Luna (ano s velkým L) byla také bohyně, jež byla s měsícem velmi úzce spjatá. V tomto článku se zkrátka na lůno podíváme ze všech možných úhlů a jeho významů.