Menstruační kalíšek Mooncup versus LadyCup

Porovnání kalíšků Mooncup a Ladycup od zkušené uživatelky.

Menstruační kalíšek Mooncup používám už 5 let a nemůžu si ho vynachválit. Mooncup prodávám s Ilonou na internetu a máme spoustu nadšených ohlasů od spokojených uživatelek.
Když přišel na trh v Čechách vyráběný LadyCup, rozhodovaly jsme se, zda ho máme také zařadit do nabídky. A protože nechceme prodávat něco s čím samy nemáme zkušenost a o čem nejsme přesvědčené, rozhodla jsem se LadyCup vyzkoušet.
Zvolila jsem LadyCup S. V návodu se sice píše, že pro ženy od 25 let (a to já jsem) je vhodnější velikost L, mě se ale eLko zdálo moc velké. Vždyť má průměr stejný jako Mooncup A a délku dokonce větší! LadyCup jsem používala dva cykly.
První dojem byl celkem pozitivní. Silikon kalíšku LadyCup je tenčí a měkčí než Mooncup, takže se snadno skládá a zavádí. Problém ale nastal při vyndávání. LadyCup nemá žádné drážky nebo jiné zdrsnění, které by zlehčovalo jeho uchopení, takže hrozně klouže a to jak při vyndávání, tak při oplachování. Snadno by mohl při oplachování vyklouznout z ruky a spadnout do umyvadla. A to by se určitě stávat nemělo, zvlášť ne někde na veřejných záchodech. Po pár dnech mi LadyCup v noci protekl. A pak ještě jednou. Myslím, že to je tím, že je pro mě velikost S přece jen trochu malá. Přes den jsem ale problém nikdy neměla. Velikost L ale zkoušet nechci, protože jsem si jistá, že je moc velká a kalíšek by se nemohl správně rozevřít.
Určitě zůstanu u Mooncupu. LadyCup S je ale podle mě skvělý pro ženy s úzkou pochvou a pro panny. Je menší než malý Mooncup a snadněji se zavádí. Pokud víte, že snesete jen tampóny "mini", je pro vás LadyCup S ideální. Máme již také pozitivní zkušenost od slečny, která je panna, a LadyCup S používá. Mooncup B by si ale zavést nemohla ... LadyCup L se podle mě bude hodit pro ženy s velmi silným krvácením, protože má ještě o trochu větší objem než Mooncup A.
LadyCup jsme se tedy rozhodly nabízet jako alternativu. Naší prioritou je ale Mooncup, který je prověřený několikaletými zkušenostmi a navíc je ekologičtější – továrna vyrábějící Mooncup je poháněná energiemi z obnovitelných zdrojů.

Magda

Menstruační kalíšek Mooncup versus LadyCup

Redakce blogu Kalíšek.cz
Autorky článku

Mnoho článků na tomto blogu vzniká spoluprací několika žen. Také otázky pro rozhovory připravujeme společně. Z toho důvodu vznikl tento "profil". Možná právě pod ním najdete ty nejzajímavější články, protože když ženy spolupracují, vznikají ty nejlepší věci!

Články autorky

Doporučujeme také následující články

Menstruační kalíšek Softcup

Na českém trhu je již delší dobu k dostání menstruační kalíšek Softcup, který svým tvarem není úplně typickým menstruačním kalíškem. Pojďme se podívat blíže, o jaký kalíšek se jedná a jaké jsou jeho výhody a nevýhody.

Ako som vyskúšala kalíšok Lily Cup

Hneď na úvod musím priznať, že som plná nadšenia... ale pekne poporiadku. Náš spoločný príbeh začal pri mojej poslednej návšteve predajne Maluna v Prahe Holešoviciach. Z tejto priateľsko-pracovnej výpravy som sa vracala domov s rozžiarenou tvárou...

Óda na kalíšek

Jak to tak bývá, matka mi toho moc nevysvětlila a já se ani neptala. Doma se o menstruaci nemluvilo krom ohlašovací věty "dostala jsem TO". U nás doma byly vždy k dispozici vložky a tampony. Matka do toho nikdy nechtěla moc investovat a já...