Recenze - menstruační kalhotky Meracus Everyday Plus

Veronika má poměrně silnou menstruaci, v prvních dnech byla zvyklá používat silné tampony a ještě jako pojistku vložku. Když se rozhodla vyzkoušet menstruační kalhotky Meracus, podrobila je zkoušce. Kalhotky si vzala na běhání, vystavila je dlouhému sezení na přednáškách a nakonec si je vzala na noc... Osvědčily se?

V rámci domluvené spolupráce e-shopem Maluna jsem dostala na vyzkoušení menstruační kalhotky značky Meracus. Po konzultaci s paní Markétou jsem si vybrala typ „bokovky Plus“ ve velikosti S, což je moje běžná velikost spodního prádla.

Na začátek bych ráda uvedla několik svých charakteristik, které podstatně ovlivnily moje hodnocení a zkušenost s menstruačními kalhotkami Meracus. Jsem mladá žena, relativně aktivní, většinu času někde pobíhám, rekreačně se věnuji různým sportům. Nepoužívám hormonální antikoncepci, moje menstruace je silnější. V prvních dnech menstruace spotřebuji denně cca 5 tlustších tamponů a pro jistotu mám i vložku. Menstruační kalhotky Meracus byly první menstruační kalhotky, které jsem za život vyzkoušela.

Meracus Menstruační kalhotky Everyday bokové
Meracus Menstruační kalhotky Everyday bokové

Nyní už k mým „zážitkům“ s menstruačními kalhotkami. Celkově jsem je za 3 měsíce měla šanci vyzkoušet čtyřikrát, a to zejména kvůli jejich delší době schnutí, o čemž se rozepíšu dále. Poprvé jsem k nim neměla moc důvěry a vzala si je hned první den menstruace na pár hodin předtím, než jsem šla spát. Chtěla jsem zjistit, jestli jsou pohodlné, jestli jsou vidět pod oblečením a podobně. Vydržely bez problému.

O měsíc později jsem se rozhodla jít běhat s kamarádkami. Sešlo se to na druhý den mé menstruace (ten nejsilnější) a já věděla, že tampon mi stačit nebude a vložka je příliš nepohodlná. Vytáhla jsem kalhotky a běžela s kalhotkami a tamponem. Uznávám, zátěžový test na savost to nebyl, protože všechno zachytil tampon. Měla jsem ale šanci ozkoušet, že i při běhu jsou kalhotky velmi pohodlné a nijak extrémně se nezapařují.

Za měsíc jsem se rozhodla udělat kalhotkám zátěžový test. Druhý den menstruace, celé odpoledne sezení na židli a sledování přednášek, čekám, kde je ta hranice, kdy protečou. Vydržely 8 hodin a pak okolo gumiček (těch co obepínají nohy) začaly protékat. Myslím si, že zhruba 6-7 hodin silné menstruace udrží naprosto v klidu. 

Poslední testování proběhlo čtvrtý den menstruace, kde jsem si je vzala na celou noc. Naprosto bez problému, ráno příjemný pocit, nic netlačí, nepáchne, nerozlívá se, žádný pocit vlhka a nekomfortu.

Za největší výhodu kalhotek považuji jejich savost. Byla jsem upřímně překvapená, jak dlouho vydrží bez protečení. Dalším plusem je jejich pohodlnost, jsou příjemné na dotek, vnitřek je z jemného materiálu, nezapařují se a nezapáchají. Na noc mi přijdou jako ideální produkt, večer nandáte, ráno sundáte a vyperete.

Menstruační kalhotky Meracus
  • Jaké varianty a typy Meracusek jsou na výběr a čím se řídit při výběru?
  • Jak se o kalhotky starat?
  • Kolikery kalhotky budete asi potřebovat?
  • Odpovědi na svoje otázky najdete v našem článku.

Nyní k nevýhodám kalhotek. Jako první a naprosto nejzásadnější bych označila délku jejich schnutí. Proces praní u mě vypadal tak, že jsem si kalhotky vzala s sebou do sprchy, přeprala je ručně, abych z nich dostala krev, a dala je prát na 40 °C. Bohužel nebyly suché ani za 24 hodin od vyprání. Proto pokud byste chtěly nosit pouze menstruační kalhotky, je nutné zvážit jejich množství.

Další nevýhodu vidím v náročnosti na jejich výměnu v běžném režimu, tj. například v práci, v kavárně nebo fitness centru. Bojím se, že bych jejich výměně musela věnovat příliš velkou pozornost a přípravu (vzít si s sebou pytlík na špinavé kalhotky, mít s sebou vlhčené ubrousky, všechno to táhnout…). Pokud je ale člověk například většinu dne doma nebo si je bere pouze na noc, tak tento problém úplně odpadá.

Kalhotky mají i jednu nevýhodu společnou s vložkami, a to pomalejší odvedení krve, což může být zejména nepříjemné se silnější menstruací. Pocit vlhkosti asi nemá nikdo rád.

Kromě toho jsem se v kalhotkách necítila zrovna sexy, což například při používání tamponu tento pocit nemám. Myslím, že to do značné míry souvisí s volným odtékáním krve.

Na závěr malé shrnutí. Kalhotky Meracus budu moc ráda i nadále používat, protože jejich savost a pohodlí jsou neuvěřitelné. Pravděpodobně je budu nosit především na noc, kdy pro mě odpadnou problémy spjaté s jejich výměnou.

Verča B.

Shrnutí recenze

Meracus Everyday Plus

 
Velikost kalhotek S
Běžná velikost spodního prádla S
Síla menstruace silná
Používání přes den i v noci
Protekly ano, ale až po 8 hodinách silné ms během dne
Savost vysoká
Pohodlí jsou příjemné, pěkně sedí, neškrtí
Praní a sušení praní super, sušení trvá extrémně dlouho
Výhody pohodlí, udrží i silnou menstruaci, jednoduché použití (např. na rozdíl od kalíšků), nezapařují se, nezapáchají
Nevýhody vzhled kalhotek, gumičky obepínající nohu protékají a člověk je kvůli nim lehce zašpiněn, dlouhá doba schnutí, náročnější na výměnu

 

Externí autorka
Autorka článku

Některé z našich článků popisují velmi intimní zkušenosti a proto jejich autorky nechtějí být pod textem podepsány. Jiné nám třeba přispějí jen jednou a proto u nás nemají svůj vlastní profil, ale pod článkem najdete jejich medailonek. Všechny takové příspěvky najdete pod tímto profilem. Pokud byste také ráda přispěla zajímavou zkušeností nebo svými znalostmi v oboru gynekologie, čínské medicíny, jógy apod., neváhejte a napište nám na info@kalisek.cz!

Články autorky

Doporučujeme také následující články

Jak vybírat menstruační kalhotky

Výběr menstruačních kalhotek na českém trhu je stále větší, takže si ty „své“ může vybrat prakticky každá žena. S přibývajícím množstvím značek je ale taky stále složitější se v nich zorientovat a nějaké si vybrat. Není to úplně jednoduchá volba „buď a nebo“, faktorů výběru je trochu více. V tomto článku se vám pokusíme s výběrem trochu poradit a nastínit, jak a podle čeho vybrat.

Menstruační kalhotky Meracus

Mezi menstruačními pomůckami můžeme nově přivítat také menstruační kalhotky. Ve světe se používají již déle, zatímco u nás tuto variantu teprve objevujeme. Proto nám dovolte podrobněji představit české menstruační kalhotky Meracus.

Sex během menstruace

Sex při menstruaci? Nikdy, je to nechutné, všechno mě bolí, partner by to nechtěl, není to hygienické, doktoři to zakazují… Sex se zavedeným menstruačním kalíškem? To nejde, není to možné, je to hrozná představa… Tak v pořádku, přiblížili jsme si situaci v diskuzích na facebooku a teď jak je to doopravdy. Samozřejmě že ano!

Vaginální mykózy a 4 P - projevy, příčiny, prevence, pomoc

Kvasinkové infekce patří mezi nejčastější gynekologické problémy. Ačkoliv je mykóza doprovázena výraznými a velmi nepříjemnými projevy, které opravdu dokáží potrápit, nejedná se o závažné onemocnění, které je navíc poměrně snadno a rychle léčitelné.