Zkušenosti s kalíšky při silné menstruaci

Některé ženy mají velmi silnou menstruaci. V takovém případě je často těžké najít pohodlnou a spolehlivou menstruační pomůcku. V tomto článku vám přinášíme zkušenosti žen, které mají silnou menstruaci a zakoupily si menstruační kalíšek. Zkušenosti pochází z naší skupiny na facebooku a z e-mailů, které nám píšete.

Kalíšek jsem si koupila před půl rokem, protože jsem se dočetla v diskusi na internetu, že je po zavedení nitroděložního tělíska vhodnější než tampony. Tělísko mi sice díky intenzitě krvácení hned při první menstruaci “vypadlo“, ale s kalíškem jsem velmi spokojená. Mám díky vysoké vrstvě sliznice v děloze měsíčky až 10 dnů a navíc mi gynekolog vysvětlil, že se mi ta sliznice utrhne a odejde naráz, což znamená, že dva dny z těch deseti mám menstruaci extra silnou. Navíc jsem přesvědčená, že po prvním přirozeném porodu, kdy syn vážil 4,5 kg, se otvor v děložním čípku taky výrazně zvětšil a proto mám menstruaci ještě silnější než před dětmi. Dříve to znamenalo mít v „nejsilnější“ dny zavedený největší tampon a ještě vložku a měnit je každou hodinu. Teď sice musím vylévat každou hodinu kalíšek , ke kterému používám opět vložku, ale například v noci, kdy mi po změně polohy nestačil k zastavení protečení ani ručník, kalíšek funguje - jen s jednou přestávkou během noci - výborně. Po ostatní dny, kdy menstruace není tak silná, používám kalíšek pro jistotu s malou vložkou a jsem spokojená. Výrazně ušetřím za tampony i vložky. ZÁSADNĚ ale změnil kalíšek kvalitu menstruace v tom, že zmizely křeče, pocit napjatosti a nepříjemnosti. Proto ani během dnů, kdybych si asi byla jistější s tampony, se k nim neuchyluji, kalíšek je i přes občasné problémy s vyléváním a vymýváním (když nejsou podmínky) luxusně pohodlný a příjemný!!!
Romana

Milé kališnice, svůj první kalíšek jsem si pořídila před 2 lety ve svých 20 letech. Zvolila jsem kalíšek značky LunaCup, menší velikost, jelikož jsem nerodila. Kalíšek se mi špatně otevíral, protékal a když už se otevřel, tak jsem cítila velký tlak v podbřišku. Kalíšek jsem vyhodila. Letos v březnu jsem si objednala kalíšek Me Luna nejmenší velikosti. Tento kalíšek funguje už na 100%. Mám velmi silnou menstruaci (tampon největší velikosti jsem měnila každé 2 hodiny), velké bolesti v podbřišku a celkově bych nejraději celých 6 dnů proležela v posteli.
Nyní mám za sebou 3. menstruaci s kalíškem MeLuna a během poslední menstruace se dostavily obrovské změny. Mám trochu slabší menstruaci, zmizely bolesti v podbřišku a celkově se během svých dnů cítím velmi dobře.
Dále se mi líbí, že nemusím myslet na to, jestli mám s sebou dostatek tamponů, které se navíc musí měnit nejdéle po 8 hodinách. Kalíšek ráno zavedu a do večera na něj nemusím myslet – sice jen ke konci menstruace, ale alespoň něco :). A o zdravotní nezávadnosti snad ani nemusím psát.
V nejsilnější dny, když se mi nechce v noci vstávat, mám ke kalíšku i látkové vložky Meracus a nemohu si je vynachválit. Často slyším, že látkové vložky jsou jakousi špinavou a nehygienickou variantou – nejsou! Rozepnu, zabalím, pak hodím do pračky. Řekla bych, že s nimi manipuluje lépe než s jednorázovými vložkami.
Lenka, 22 let

Moje srovnání je (v nejsilnější 2 dny): Me Luna XL - vylévat po 2 až 2 a 1/2 hodinách, dříve po 2 hodinách mi protekly tampón OB Super+ a vložka Always Night dohromady.
Kateřina

Mám silnou menstruaci a kalíšek Me Luna XL musím vylévat co 3 hodiny, největší tampon vydržel o něco málo déle.
Katka

Srovnání FemmyCycle M (starší verze) a Me Luna Shorty XL classic s kuličkou
Jsem po 2 vaginálních porodech, 162 cm / 53 kg, nesportuji, MS mám silnou, 4. a 5. den MS mi jde čípek hodně nízko. FC jsem koupila jako první, je super měkký, ale ten 4/5. den se mi kvůli čípku pokleslému dole špatně rozevírá a nacucává čípek dovnitř. Vylévám 3x denně a pokud se dobře rozvine a nenacucne čípek, neproteče. Me Luna mám vyzkoušený 2 cykly a rozvinuje se mnohem líp, ale i varianta XL shorty má pro mé potřeby malý objem (čípek uvnitř zmenší využitelný objem), takže v nejsilnější dny vylévám přes den i co 2 hodiny a rozhodně bych to s ním neriskla bez látkové pojistky (u FC stačila jen látková intimka). Takže plánuji ještě buď Me Luna XL klasickou verzi bez zakončení nebo Luv Ur Body M a zbavit ho stopky. Je to alchymie. Závidím těm, co jim sedl hned první kalíšek. Ale nevzdám to. Proti chemickým vložkám a tamponům je to luxus.
Hana

Původně jsem si u vás zakoupila kalíšek Yukki na základě mnoha a mnoha přečtených informací, plus jsem se bavila celkově o používání kalíšku se 2 známými. Byla jsem nadšena, protože mám silnou menstruaci a dost často jsem vložky ani nestíhala měnit. Nenechalo mě to vyspat. Byla jsem opruzená. A to vše nehledě na všechny ty nepříjemné starosti chodit vložky nakupovat, jejich výměna, ledaskde problém kam s nimi, smrad a další a další. Teď najednou tohle vše odpadlo, ale vyskytl se jeden nový problém. I přesto, že jsem okamžitě od prvního zavedení ustřihla celou stopku, podotýkám, že opravdu velmi pečlivě, stále mě tvrdý konec kalíšku, kde byla původně stopka, dráždil na hrázi tak, že jsem nemohla ani chodit. Začala jsem proto kalíšek používat jen na noc s tím, že se třeba ještě naučím ho lépe zavést, ale ani při bezproblémovém zavedení tak, že neprotékal se situace nezlepšila.
Natolik jsem s kalíškem zpohodlněla, že už jsem se odmítla vrátit k vložkám. A taky jsem se odmítla smířit s faktem, že budu mít kalíšek jen na noc. Proto jsem začala hledat řešení. Zavolala jsem na telefon z vašich stránek a po domluvě si koupila nový kalíšek Me Luna BEZ ZAKONČENÍ. Je na konci hezky měkký a mám od té doby naprostou pohodu. Je sice pravda, že se proti Yukkimu hůř zavádí, je totiž celkově mekčí, ale pár zavedení a není problém ani s tím. Děkuji moc za radu a budu kalíšky doporučovat dál.
Michala

Dobrý den. Včera jsem si pořídila menstruační kalíšek Lady Cup. Je mi 35 mám za sebou 3porody a 2cs. Menstruaci mám hodně silnou. První 2-3dny nestačím měnit největší tampóny, vždy se jistím ještě vložkou. Byla jsem tak natěšená, že jsem kalíšek ani nevyvařila, jen omyla vodou a mýdlem a snažila se zavést. Byla půlnoc. Kalíšek se ve mně nerozvíral, zůstával srolovaný a já se bála jej zavést hlouběji. Jak jej pak vytáhnu? Poloha v podřepu mi nevyhovovala. Po několika neúspěšných pokusech jsem to vzdala a šla zklamaná spát.
I tak mi to nedalo a přečetla si tady komentáře. V mnohém mi pomohly, ale i přesto je potřeba vlastní zkušenost, tu tady nenačtu. Kalíšek jsem dávala jen zkraje a to bylo špatně, je potřeba jej zavést hlouběji. A jak jsem se tady dočetla, má takový tvar, že jej to nepustí hlouběji. Zkusila jsem si zavést tampón a snažila se zapamatovat jak hluboku jde, za hodinu jsem jej vyměnila za kalíšek, vložila jej hlouběji a cítila jsem jak se rozevřel. Konečně! Je potřeba jej dát až za sval. Vkládala jsem jej stejně jako tampón, šikmo dozadu. Prstem jsem zkusila, že je rozevřený. Poloha mi vyhovuje jako při nandávání tampónu, prostě sedět na záchodě. Zkontrolovala jsem jak moc trčí štuplík abych jej pak mohla vyndat a při stoupnutí jsem se zalekla jak hluboko je a že štuplík nenahmatám. Opět jsem si sedla a štuplík nahmatala, to mě uklidnilo.
Po třech hodinách jsem šla zkontrolovat stav. Opět jsem si sedla, nahmatala štuplík, mírně zmáčkla dno kalíšku dvěma prsty k sobě, tím se uvolnil podtlak a kalíšek šel krásně ven, bylo to trošku nepříjemné. Měla jsem jej skoro plný. Další aplikace byla bez potíží a obav. Kalíšek jsem vylila, otřela do papíru a opět zavedla.
Jsem spokojená kalíšnice. Mohu jen a jen doporučit a myslím, že větší stresař jako já, se nenajde. Holky nebojte se toho! Opravdu na tom nic není. Moje obavy jsou pryč i když jsem tomu večer přestala věřit, tak ráno po první aplikaci, jsem ten nejspokojenější člověk na světě. Je potřeba to natrénovat. Můžu sedět, stát, ležet, běhat, skákat. Prostě vše. Jsem silnější postavy, tak jsem jej nemusela vůbec zastřihávat. Dnes je to první den, takže stále testuji. Hrála jsem si s dětma na zemi, vůbec necítím, že v sobě běco mám, žádný problém, když jsem vstávala ze země. Ani když jsem byla na záchodě na velké, tak se kalíšek tlakem nesunul ven jako to dělá tampón, prostě je tam pod tlakem a drží. Když chci jen čůrat, nemusím kalíšek vyndávat. Je to velké + a budu jej ráda doporučovat svým kamarádkám.
Andrea

Mám silnou menstruaci, kalíšek je vynikající pro první a poslední dny, jinak ho ale musím velmi často vylévat. Používám ho sice druhý menstruační cyklus, ale myslím, že i ty ostatní budou přibližně stejné. Kalíšek je opravdu vynikající pro první a poslední dny. Ráno zavedu, odpoledne až přijdu z práce vyjmu, vymeju a zase zavedu a tak i večer. Stačí mi klidně i vymývání jen ráno a večer.
Bohužel při mých silných dnech nestačím kalíšek vylévat. Přes den musím odbíhat minimálně každé dvě hodiny, aby kalíšek nepřetekl. A v noci jsem se probudila po čtyřech hodinách a už bylo pozdě. Zatím jsem si tohle odbývala o víkendu v klidu domova, ale děsím se toho, kdybych musela někam odjet, ale stačí vlastně být i jen v práci. Na WC nemáme umývadlo v jedné místnosti s mísou. Takže mě jistí velká láhev s vodou a mnohem vyšší spotřeba toaletního papíru. Také s výlety do přírody to není ono. Přeci jenom manipulace s kalíškem je poněkud zdlouhavější než pouhá výměna vložky. Takže jsem vlastně na tom pořád stejně. Vlastně ne, to bych lhala. Opravdu jsem ušetřila peníze za nákup vložek. A je to dost velká částka, při mé silné krvácivosti. Vložky používám i nadále - jistota je jistota, obzvláště při silné menstruaci, ale oproti předcházejícím cyklům se jejich počet podstatně snížil.
Tak abych to shrnula. Kalíšek je fajn věc. Není sice až tak zázračný (tedy pro ty ženy se slabou menstruací určitě ano), ale přírodě, peněžence i mě docela pomohl. Děkuji Vám za něj. Všude ho doporučuji, některé kamarádky dost zaujal, takže se chystají ke koupi. Špatná investice to rozhodně není.
Přeji Vám krásné (promenstuované) dny.
Eva

Dobrý den, mám od vás menstruační kalíšek a vzhledem k problémům s velmi silnou menstruací a navíc po lécích na ředění krve, je pro mne tato pomůcka velmi potřebná. Používám LadyCup, a koupila jsem od vás i Mooncup, ale vyhovuje mi více LadyCup. Je měkkčí a hlavně má větší obsah. Mám opravdu velmi silnou menstruaci a v kritickém období i kalíšek musím vyměňovat 2-3x do hodiny! Dokud jsem tuto pomůcku neměla, vždycky jsem jeden den z období menstruace musela zůstat doma v blízkosti toalety a koupelny. Nyní jsem schopna se dopravit do zaměstnání a i když s obtížemi, jsem schopna "fungovat".
Jen podle recenzí většiny uživatelek kalíšku, které si stopku zkracují, já bych ji potřebovala pro lepší vyjímání spíše delší.
Barbora

Dobrý den, kalíšek jsem obdržela velmi rychle a už jsem ho i vyzkoušela. Měla jsem nejdříve obavy, jestli se naučím ho používat a jak zvládnu hygienu, ale vše je opravdu jen o cviku a informacích, které jsem z Vašich stránek načerpala. Mám velmi silnou menstruaci po dětech a musím tedy kalíšek vyprazdňovat každé dvě hodiny, ale je to malá daň za ten báječný pocit. Tak čistě jsem se za léta co menstruaci mám nikdy necítila. Děkuji a mohu všem ženám jen doporučit.

Škoda, že jsem o této možnosti nevěděla dřív, můj život by byl o dost jednoduší. Mám za sebou 2x použití kalíšku, jsem naprosto spokojená, jako většina uživatelek, co čtu na Vašich stránkách, jen co jsem se o této možnosti dočetla, řekla jsem si, že nemám co zkazit, když si kalíšek objednám, můj problém je velice silná menstruace ( spotřeba vložek při mé menstruaci je (byla) 5 balíků vložek maxi za 7 dní). Je sice pravda, že nevydrží vylití kalíšku víc než čtyři hodiny, ale to jsem bez výměny vložky déle stejně nevydržela. Zavádění mě osobně připadá jednoduší a pohodlnější než tampon, ojku jsem ustřihla celou a to hned. Při síle mého krvácení si pro jistotu beru intimku a nemám problém ani na veřejných záchodcích, stejně pořád lítám s lahví vody v ruce, vyndávání také není složité a při troše cviku ( mě to trvalo dva dny), je to naprosto bez problému a ani jsem se neušpinila, z počátku jsem si i na noc brala intimku, ale vzhledem k tomu, že chodím během noci na wc a kalíšek vyprázdním, není ani potřeba ani ta. Nelituji, že jsem si kalíšek pořídila nejen já, ale i moje dcera (20). Za jednu menstruaci jasem utratila já sama za vložky cca 250,- Kč, ještě jedno použití a mám to doma.
Díky Vám! S pozdravem L.S.(38)

Rozhodně doporučuji všem! Dobrý den, ozývám se po delší době, abych sdělila dojmy :)
V kostce - naprostá spokojenost. Mám sice menstruaci hodně silnou, takže první den mám ještě i nějakou ultra tenkou slipovou vložku, totéž první noc, ale nedá se to srovnat s tím, co jsem musela mívat před kalíškem. Je to naprosto skvělé, náklady se opravdu vrátí do několika měsíců a rozhodně nevydám tolik za vložky nebo tampóny. Navíc víc rozumím svému tělu, vidím, kolik a jak produkuje krve, což je zajímavé.
Se zavedením jsem neměla problém ani na první pokus, horší to byla s vyndáním, ojku jsem velice brzy odstranila, protože mi vadila, ale opravdu a beze stresu kalíšek vyndávat jsem se naučila tak během 2-3 mensturace. Momentálně je to naprosto bez problému. Jestli to někomu pomůže, tak v těch problematických momentech to šlo nejlépe v podřepu ve sprše. Jsem za kalíšek hodně vděčná a rozhodně doporučuji všem!
S pozdravem
Soňa M. (29)

Redakce blogu Kalíšek.cz
Autorky článku

Mnoho článků na tomto blogu vzniká spoluprací několika žen. Také otázky pro rozhovory připravujeme společně. Z toho důvodu vznikl tento "profil". Možná právě pod ním najdete ty nejzajímavější články, protože když ženy spolupracují, vznikají ty nejlepší věci!

Články autorky

Doporučujeme také následující články

Prohřátím na bolestivou menstruaci

Blíží se „vaše dny“ a začínáte propadat panice, jak moc to zase bude bolet? Málokterá žena prožívá dnes menstruaci úplně v klidu a vyrovnaná. Stále více žen a bohužel i dívek trpí bolestmi podbřišku, u některých tyto bolesti vystřelují až do zad nebo končetin. V tomto článku se budeme zabývat tím, jak si můžete alepsoň dočasně od bolesti ulevit.

Bolestivá menstruace a kalíšek

Kalíšek jsem si koupila v září 2013, takže už téměř rok jsem spokojená uživatelka. Po dlouhém hledání, které bylo velice náročné a myslela jsem, že nikdy neskončí, jsem se rozhodla pro Lunette 2. A musím říct, že tahle věc mi obrátila svět naruby.

Gabriela Tuatti: "Nikdo jiný než vy sami vás nevyléčí"

Představte si, že se chystáte na páteční večírek, zčistajasna se vám udělá špatně a odveze vás záchranka. Když se probudíte, uslyšíte verdikt: Endometrióza s vyhlídkou na to, že nikdy nebudete mít děti. To potkalo, tehdy 23letou Gabrielu Tuatti Vágnerovou. Od té doby uběhlo již 8 let, Gabriela se vyléčila, má nádherného syna a pomáhá ženám se stejným verdiktem…