Vajazzling - ozdobení intimních partií těla

Žijeme v době, kdy máme spoustu času starat se o to, jak vypadáme. A v hodně za originalitou – a samozřejmě na druhé straně také za zisky – jsou vymýšleny stále nové a nové způsoby zkrášlování. Co si ještě ozdobit? Jak se ještě ozdobit? Že jste ještě neslyšely o vajazzlingu?

Co je to vajazzling?

Wikipedie nám to pěkně popisuje - vajazzling je forma genitální výzdoby vytvořené za použití krystalových ozdob na vyholené ohanbí ženy. Skoro by nebylo jasné, o co jde, že? Tak jde o to, že si nejprve necháte udělat brazilskou depilaci - tedy úplné odstranění chloupků z intimních partií (vytrhání chloupků z venušina pahorku i ze stydkých pysků). Kůži je nutné pečlivě očistit, jinak by následná procedura nebyla možná. Poté vám někdo (kosmetička či šikovná kamarádka) nalepí na připravená místa blyštivé kamínky (např. Swarovski krystaly). Kamínky se nalepují speciálním lepidlem, nic se nepropichuje a aplikace nebolí. Nakolik bude lepidlo zdravotně prospěšné pro vaši intimní oblast, již nechávám na vašem zvážení.

Vajazzling - zdobení intimních partií ženy

Zatímco některé ženy si nechávají zkrášlit pouze podbřišek, jiné si neváhají zdobit své stydké pysky, a to mnohdy až k jejich okraji. Výstřední ženy, které na sobě nechtějí šetřit, mohou ke zdobení zvolit i zlato (tzv.BodyGolding) nebo drahokamy. Novinkou je aplikace barevných pírek z různých ptáků či pravého liščího kožichu. Liščí kožich může být v mnoha různých barvách, proto si každá žena vybere přesně dle svého vkusu.

Odkud vajazzling pochází?

Podivné slovo vajazzling vzniklo z výrazu "bedazzler", což je přístroj na zdobení látek a dalších materiálů kamínky. Pro domácí použití se v USA prodává od 70. let a díky němu si řada lidí mohla vlastním lesklým uměleckým výtvorem zkrášlit tričko nebo kalhoty. Předpona va- pak pochází od vaginy. A jak už asi tušíte, vajazzling je oblíbený především v USA. První vajazzlingová studia začala vznikat již v roce 2010 – běžná je nabídka celé řady různých ornamentů, jenž lze z kamínků snadno sestavit.

Proč se zdobit?

Důvodem k tomuto originálnímu ozdobení může být touha překvapit partnera nebo si zpestřit sexuální život. Mnoho žen chce mít intimní oblast něčím ozdobenou a velkou výhodou vajjazzlingu oproti pearcingu a tetování je to, že aplikace nebolí a můžete po krátké době zvolit zase jiné zdobení. Ženy, které už mají „udělané“ vlasy, nehty, dokonalý make-up … co ještě vyzdobit?

Vajazzling - blištivé zdobení na ženské intimní partie

Určitě vás, stejně jako mě, bude zajímat praktická stránka věci. Brazilská depilace vydrží okolo 4 týdnů. Její cena se pohybuje od 500 do 1500 Kč, záleží, kam na ni půjdete. Samotné zdobení se dle použitých materiálů pohybuje od 500 do 3000 Kč. Vydrží přibližně 5 dnů. S vajazzlingem se lze sprchovat a koupat, ale nedoporučuje se aplikovat na místa, kde by došlo ke tření oděvu (ramínka od podprsenky, lem kalhotek apod.).

Ilona Bittnerová
Autorka článku

Zakladatelka blogu Kalíšek.cz a žena, která v roce 2006 přivezla do Čech první menstruační kalíšky. Hned po studiu biologie a matematiky na VŠ začala podnikat na internetu a proto je dnes nejenom odbornice na menstruaci i další ženská témata, ale i na e-commerci. Zajímá se také o udržitelnou módu a rozvojové vzdělávání. Je matkou Helenky a Zorana, miluje cestování a je vášnivá kočkomilka vlastnící jednu fenu.

Články autorky

Doporučujeme také následující články

„Waist beads“ – inspirace z Afriky

Napříč Afrikou můžeme téměř všude najít na ženách určitý typ korálkových řetízků kolem pasu. Jejich použití a význam se kmen od kmene liší. V dnešní době se už více méně jedná o módní doplněk, který má přilákat pohledy mužů.