Kamenné vajíčko nejen jako podpora plodnosti

To, že kameny léčí, je jasné. Že dokáží posilovat pánevní dno je take jasné. Nicméně způsob, jakým s nimi naše lektorka pracovala, mne naprosto nadchnul. Tak bych se s vámi ráda podělila o pár postřehů a tipů, které můžete využít i doma.

Kameny – v jejich magii a sílu věřím již dávno. Mám je rozestavěné různě v místnostech, dávám je na oltář při seminářích. To, že se dají využívat i jinak než na ozdobu interiéru vím dlouho, dokonce to na ženských seminářích probíráme a kdysi jsme z nich vyráběly ochranný pás “posvátné prostitutky”. Až letos jsem s nimi začala vice experimentovat – jako by mne zavolaly, ať s nimi pracuji i vnitřně a léčím svá zranění silou matky země. A jak to tak bývá, kam jde pozornost, to roste…najednou jsem se ocitla v Thajsku na semináři Mystical dance uprostřed kruhu 35 žen při rituální práci s vaginálním vajíčkem.

Kamenná vajíčka při rituálu

Rituál

Vaše příprava

Na celý ritual připravte své tělo. Umyjte se, vezměte si něco hezkého na sebe. Nalaďte prostředí - svíčky, hudba,... Zajistěte, aby vás nikdo nerušil. Dopřejte si masáž prsou.

Příprava vajíčka

Kromě fyzické očisty vajíčka v horké vodě, případně nabití sluncem či měsícem (podle typu kamene), je velmi důležitý váš záměr. Povídejte si s vajíčkem, hýčkejte ho, dávejte do něj své modlitby a přání. Tančete s ním nebo s ním meditujte. Dopřejte mu voňavou koupel v esenciálních olejích, požehnejte mu s okvětními lístky růží…fantazii se meze nekladou.

Samotný rituál

Zapalte svíčku, nad kterou ho naposledy očistíte. Vložte záměr tak, že ho podržíte v obou dlaních před třetím okem, pak klesnete ke krční čakře, kde vaše přání podpoříte (můžete i vyslovit nahlas) a nakonec přiložte k srdci.

Lehněte si, abyste kamenné vajíčko mohly pohodlně zavést do vašeho lůna (ty z vás, které máte strach vajíčko zavádět dovnitř, si ho položte na podbřišek). Chovejte se k němu jako k milenci. Poprvé to opravdu může být jako vaše první milování, tentokrát plně ve vaší režii a velmi citlivé. Dejte si čas, abyste zacítily, že ho vaše joni opravdu přijímá. Až bude vajíčko uvnitř, můžete jemně stahovat svaly, kroužit pánví, otočit se na břicho…cokoli vás napadne a bude pro vás pohodlné. Dokonce s ním můžete i tančit :)

Po ukončení celého rituálu vajíčko “porodíte”, můžete ho chvíli s vděkem podržet v dlaních, cítit teplo vašeho lůna. A opět přejdete k očištění.

Seminář Petry Cihlářové

Otázky, které nás napadaly a moje osobní komentáře:

Vajíčko s otvorem nebo bez?

Je to individuální. Pokud máte lepší pocit z vajíčka s otvorem a tedy se šňůrkou, využijte to. Je pravda, že v případě šňůrky (praktické je používat nenavoněnou nevoskovanou zubní nit) můžete pracovat s tahem a tlakem při vytahování a vice procvičovat svaly. Někdo má zase raději z hygienických důvodů vajíčko bez díry. Nemusíte se bát, ono jde vždycky vyčistit. Jde o vaši intuici a o to, co vás víc přitahuje.

Nemůže se ve mně ztratit? Dostanu ho ven?

Věřte mi, vaše joni není černá díra a jen tak se tam nic neztratí. Obzvlášť kámen, který něco váží. Pokud nejde ven, asi má ještě důvod ve vás zůstat. Nicméně nakonec ho vždycky porodíte (zkuste si dřepnout, uvolnit svaly a tlačit).

Jak dlouho a jak vědomě s ním pracovat?

To je zase velmi individuální. Je to asi jako s každou praxí, když se dělá častěji, má to výsledky. Stačí třeba 5 minut denně. Nicméně doba je naprosto na vás a na vašem komfortu. Můžete si s tím hrát a experimentovat. Například sledovat sny, které se vám zdají, když ho máte přes noc. Opět nemohu doporučit nic jiného než následovat intuici.

Jakým způsobem ho čistit?

Vařením kameny ztrácí lesk, stačí ho dát na 10 minut do horké lázně. Další možnosti jsou stejné jako u kamenů – mořská voda, vykuřování, sluneční či měsíční svit…

Mohu kamenné vajíčko používat i při menstruaci?

Pokud vás nic nebolí a vaše tělo si to žádá, není s tím vůbec žádný problém. Stejně jako s milováním při vašem cyklu.

Co když mi nepůjde vložit?

Je možné, že ho někdy vaše joni nebude chtít. Buďte trpělivé, dejte si čas a klidně to zkuste jindy. Pro lepší  lubrikaci použijte např. čistý kokosový nebo jiný neutrální olej.

Článek napsala Petra Cihlářová, konzultantka, která ve velké poradenské společnosti propojuje byznys a spiritualitu a ve volných chvílích podporuje ženy na jejich ceste k sobě. www.petracihlarova.cz / kurzy v Praze v Maitrea

Redakce blogu Kalíšek.cz
Autorky článku

Mnoho článků na tomto blogu vzniká spoluprací několika žen. Také otázky pro rozhovory připravujeme společně. Z toho důvodu vznikl tento "profil". Možná právě pod ním najdete ty nejzajímavější články, protože když ženy spolupracují, vznikají ty nejlepší věci!

Články autorky

Doporučujeme také následující články

Pupalkový olej pro ženské zdraví

Pupalka a olej z ní lisovaný, má spoustu léčivých účinků. My ženy asi nejvíce oceníme její blahodárné účinky při menstruačních potížích, při premenstruačním syndromu či v období klimakteria.

Sex během menstruace

Sex při menstruaci? Nikdy, je to nechutné, všechno mě bolí, partner by to nechtěl, není to hygienické, doktoři to zakazují… Sex se zavedeným menstruačním kalíškem? To nejde, není to možné, je to hrozná představa… Tak v pořádku, přiblížili jsme si situaci v diskuzích na facebooku a teď jak je to doopravdy. Samozřejmě že ano!