Recenze: menstruační kalhotky na silnou menstruaci Sayu a Modibodi

Když na Veroniku vyskočila reklama na menstruační kalhotky, napadlo ji, že by to mohlo vyřešit její narůstající pocit nekomfortu při používání vložek. Kalhotky vyhrály na celé čáře a k vložkám se Veronika vracet rozhodně nechce. V její recenzi si můžete přečíst, jak hodnotí Modibodi a Sayu na silnou menstruaci. Obě značky se pyšní merino vlnou v savé vrstvě.

Ahoj ženy,

měla jsem nutkání napsat recenzi již po prvním použití, ale pak jsem si to rozmyslela a říkala si, že ještě vyzkouším další měsíc třeba v jiném pořadí a pak napíšu.
Menstruační kalhotky na mě vyskočily jen náhodou na nějaké reklamě. Pak jsem tedy strávila několik večerů čtením a výběrem. Rozhodla jsem se pro dvě značky pro silnou menstruaci (říkala jsem si, jistota je jistota, radši větší savost). A důvod proč vyzkoušet?

Celý život jsem používala vložky, poslední roky mi bylo protivné, že jsem v nich zapařená a svědí mě z toho v rozkroku.

Porovnání menstruačních kalhotek na silnou menstruaci - MODIBODI a SAYU

Boky mám 88 cm, volila jsem XS a 34. (Děkuji i za pomoc Maluně, že mi e-mailem poradily, Praha je moc daleko). Mám je na těch bokových špecích mírně zařízlé, ale měla bych strach, že větší by třeba nemusely tak padnout a držet to, co mají.

Recenze na menstruační kalhotky Modibodi
Veronika v menstruačních kalhotkách Modibodi Classic.

 • Materiálem je mi příjemnější Modibodi, mám tendenci si ty kalhotky fakt hladit, jak jsou hedvábné 🤣, Sayu je taková spíš plavkovina, ale není to na těle nepříjemné.
 • Modibodi mi přijde, ze rychleji sáknou a nepřijdu si v mokru. U Sayu cítím celkem víc vlhko a studeno, ač neprotečou. (Posuzuji ten nejhorší den největšího krvácení).
 • Neprotekly mi ani jedny za celý den od rána do večera.
   (Je to subjektivní, moje představa o silné menstruaci se třeba může lišit🤷🏻‍♀️)
 • Zápach třeba v druhé polovině dne jsem cítila, asi by bylo komfortnější vyměnit (ale zas tolik jich nemám a chtěla jsem udělat prostě zatěžkávací zkoušku), ale neprotekly.
 • Trochu bojuji s mytím, snažím se dle instrukcí, abych tu látku nedrbala a netřela látku o látku, ale po uschnutí jsou stejně v nejfrekventovanějším místě tvrdší (jakože asi sraženina), ale myto ve studené vodě, důsledně (dle mého názoru).
 • Určitě u kalhotek zůstanu. Nic mě nesvědí, necítím se zapařená. Jsem prostě nadšená!🥰
 • Líbí se mi bambus a merino.
 • Přikoupila jsem pak ještě Modibodi ve variantě Classic Bikini Light-Moderate.
 • Mám teď tedy 3x silná menstruace a 1x slabá/normální. Myslím, že bych ještě jedny na silnou a jedny na slabou snesla. (Cyklus tak těch 6/7 dnů).
 • Mám chuť zkusit i jinou značku, ale mám strach (trefit velikost, funkci, peníze). Abych prostě nešlápla vedle🤷🏻‍♀️.

Veronika

Tipy: jak prát kalhotky s merinem?
 • Nezapomínejte na pokyn výrobce: kalhotky se mají před prvním nošením vyprat. A to nejen pro pocit větší čistoty, ale hlavně kvůli aktivaci absorpčních technologií.
 • Kalhotky by se neměly nechávat dlouhodobě namočené. Když je však necháte odmočit cca 10 minut, může to pomoct odstranit odolnější sraženiny.
 • Namáčejte a/nebo předepírejte ve studené vodě.
 • Merino se nekamarádí se žlučovým mýdlem. Jeho použití by mohlo způsobit křehnutí merino vlny v savé vrstvě kalhotek, daleko vhodnější je tedy zvolit mýdlo marseillské nebo mýdlo s lanolinem.
 • Skvrny nedrbejte ani přílišně nemněte, ale proplachujte pod tekoucí vodou.
 • Kalhotky perte v ochranném sáčku, děláte to pro jejich dlouhou životnost. U kalhotek s krajkou je to čirá nutnost.
 • Perte na 30 stupňů (výrobce Sayu dovoluje 40 stupňů) s použitím gelového pracího prostředku na jemné prádlo či vlnu. (Nedoporučujeme však prát soustavně v lanolinových prostředcích na vlnu.) Důležité je použití tekutého pracího přípravku, sypký prací prostředek by mohl narušit správnou funkci membrány.
 • Nepoužívejte aviváž, nesušte v sušičce. Sušte volně, naruby, nepokládejte přímo na topení.
 • Více rad a tipů najdete v článku Jak se správně starat o menstruační kalhotky
Externí autorka
Autorka článku

Některé z našich článků popisují velmi intimní zkušenosti a proto jejich autorky nechtějí být pod textem podepsány. Jiné nám třeba přispějí jen jednou a proto u nás nemají svůj vlastní profil, ale pod článkem najdete jejich medailonek. Všechny takové příspěvky najdete pod tímto profilem. Pokud byste také ráda přispěla zajímavou zkušeností nebo svými znalostmi v oboru gynekologie, čínské medicíny, jógy apod., neváhejte a napište nám na info@kalisek.cz!

Články autorky

Doporučujeme také následující články

Menstruační kalhotky Modibodi

Značka Modibodi pochází z Austrálie a její parketou nejsou jen menstruační kalhotky pro ženy. Tato značka má i kolekci menstruačních kalhotek pro dívky a mladé ženy a dokonce menstruační plavky! Tím to nekončí, Modibodi nabízí i inkontinenční spodky pro muže. Pro Modibodi je charakteristické použití merina v savé vrstvě kalhotek.

Jak vybírat menstruační kalhotky

Výběr menstruačních kalhotek na českém trhu je stále větší, takže si ty „své“ může vybrat prakticky každá žena. S přibývajícím množstvím značek je ale taky stále složitější se v nich zorientovat a nějaké si vybrat. Není to úplně jednoduchá volba „buď, anebo“, faktorů výběru je trochu více. V tomto článku se vám pokusíme s výběrem trochu poradit a nastínit, jak a podle čeho vybrat.

Recenze: čtvero menstruačních kalhotek různých značek a savosti

Recenzentka ze Slovenska, která už přispěla na blog zkušeností s trojicí menstruačních kalhotek, precizně porovnala další čtvery. Jak se jí osvědčily celobavlněné kalhotky Meracus, inkontinenční Love Luna a dvoje SaYu? Přečtěte si recenzi ženy, která říká, že už asi nikdy nebude hledat jinou menstruační pomůcku než kalhotky, protože jsou prostě nej!