Zkušenosti s menstruačními houbami

Pro řadu žen je použití mořské houby jako tamponu poněkud nepředstavitelné. Mnoho žen si ale tuto hygienickou pomůcky nemůže vynachválit a používají ji třeba i celou menstruaci. V tomto článku najdete osobní zkušenosti žen s používáním mořské houby jako menstruační pomůcky a přidali jsme i pár zkušeností s houbou jako mycí či odličovací pomůckou. Zkušenosti pochází z naší skupiny na facebooku a z e-mailů, které nám píšete.

Zkušenosti s menší velikostí

Houbu jsem používala během celé menstruace a jsem za ni hrozně moc ráda, je prostě úžasná, je měkká, pohodlná a vůbec netlačí. Už jsem na ni hodně krát zapomněla. Když si někde sednu se zavedenou houbou, je to jako sedět na polštářku, obrovskej rozdíl oproti tampónu. Ten vysušuje sliznici a zavádění je složité a vydrží kratší dobu. Zavádění houby je naprosto jednoduché, jelikož se zavádí vlhká, tak u toho necítím žádnou bolest. Doslova mě uchvátilo, jak to jde rychle a snadno oproti tampónu. Houba se navlhčí a zmáčkne do malé ruličky, při zavedení se nemusí zavádět příliš hluboko, sama se rozloží a vyplní celý poševní vchod! Nevýhodou je vyndávání, nebezpečí ušpinění, ale jelikož ji vyndávám nad záchodovou mísou, nemám žádný problém. Houba je i cenově výhodnější, jedna houba může být i na celou dobu menstruace :) Už jsem si objednala další a hodlám na tampóny úplně zapomenout.
Katka, 16 let

Používám velikost M, zatím jsem nerodila a první den menstruace je silnější. Na slabší dny menstruace mám houbičku zastřihnutou. V práci jako pošťačka celý den v pohybu a nikdy žádná nehoda. Prostě veliká spokojenost. Houbu používám rok.
Tereza

Já chodím s houbičkou i plavat a žádný problém to není. Vymyji ji a pak hodinu plavání bez problémů vydrží. Nasáklá vodou nebývá. (Nerodila jsem, možná že pak to mají ženy jinak..?) První den krvácím víc, ale to mi bývá zima a zle, to do bazénu nejdu vůbec.
Magda

I když jsem po porodu, tak bych do sebe větší velikost houbičky nenarvala. Kupuji si proto menší velikost a přesto ji musím zastřihnout.
Terka

Rodila jsem jednou a mám velikost M. Houbičky jsou pro mě super varianta. Používám je na první dva dny, než se mi menstruace rozjede, pak používám kalíšek a pak zase na cca 2 poslední dny. Mám asi normální menstruaci, myslela jsem si to, dřív jsem používala jen normal tampony, ale třetí den cyklu mi na celý den kalíšek, větší Mooncup, nestačí. Houbičky mam tři a točím většinou jen dvě. Čistím v lázni mořská sůl s Tea Tree. A stejně tak je fajn při sexu při menstruaci a mimo domov popřípadě bez blízkosti sprchy nebo pokud má partner s menstruací problém.
Alice

Raději mám kalíšek = větší jistota. Nicméně s menstruačními houbičkami jsem začínala svou "alternativní cestu" k menstruačním pomůckám (klasické vložky a tampony). Houbičky jsou fajn, mám vel M. Ale musí se více hlídat. Jinak měkké, příjemné. Mám v plánu je používat na poslední den menstruace, kdy už se mi kalíšek hůře zavádí a houbička už svou savostí postačí. Čištění je časově složitější - opravdu dostat z toho vše je oproti kalichu náročnější. Samozřejmě po propláchnutí dělám lázeň z Tea Tree soli :) Vždy přes noc.
Kateřina

Jeden porod, středně silná menstruace, používám ostříhané "eMko" za mě super ( jsem úzká :-) ). Při bolestivé menstruaci mi přijde mnohem snesitelnější, než jakákoliv jiná varianta menstruačních pomůcek. Mimo vložek, ty jsem tedy nikdy nepřijala za své. A nenahraditelná při sexu ve dnech menstruace.
Míša

2 spontánní porody, používám houbu velikosti M, ale trošku jsem si ji zmenšila. Menstruaci mám středně silnou a houbu používám na poslední 2 dny, jinak kalíšek. A super.
Lucka

Jeden porod, používám vel M po celou dobu menstruace. Krvácím silně a stejně alespoň 2-3hodiny vydrží. Vůbec ji necítím jako tampon nebo kalíšek, nezpůsobuje mi křeče. Za mě top.
Kristýna

Byla jsem nadšena z nápadu naprosto přírodní menstruační hygieny, bohužel houba se mi příliš neosvědčila. Zavedení bezproblémové, i když jsem se musela poprat s trochu nezvyklým pocitem. Houba byla spolehlivá, dokud jsem dělala klidové činnosti - tj. žádné prudké pohyby, natož sport. Při větším pohybu docházelo k tomu, že se uvnitř zmáčkla a tudíž z ní zákonitě vytekla předtím nashormážděná krev. Zkoušela jsem obě velikosti. I malá houba zabere v pochvě dost místa, naprosto si nedovedu představit tu "vhodnost pro pohlavní styk".
Nicméně malá houba se ukázala být ideální pro poslední dva dny menstruace - v podstatě náhrada intimky, jinak zůstávám u kalíšku:-)
Jitka
(Naše doplnění a doporučení: Zavádějte houbičku oproti kalíšku spíše hlouběji, blíže k poševnímu vchodu se houbička snadněji zmáčkně. Hlouběji v pochvě se to už stává spíše výjimečně.)

Nerodila jsem, používám menší houbičky s tím, že jednu z balení si rozstřihnu na dvě menší a ty používám první a poslední den. Silná menstruace s nehormonálním tělískem a houbička zvládá bez problémů. Jen ten nejsilnější den ráno musím okamžitě z postele do koupelny, jinak si ji pohybem "vyždímám" a během toho silného dne hlídám výměnu po třech hodinách, aby nebyla nehoda. :D Zbytek týdne stačí tak třikrát za den. S kalíškem jsem bojovala, občas tlačil. Houbička je báječná, že nic necítím a zapomínám, že mám vůbec své dny. Zavedení úplně snadné a každá si ji může zavést tak daleko, jak jí vyhovuje, a vytáhnout se dá taky naprosto bez stresu (u kalíšku jsem měla obavu, že mi podtlak posune tělísko). Už bych ji nevyměnila. :)
Sarah

Nerodila jsem, velikost houbičky M, menstruaci mám silnou. Jsem neskutečně nadšená. Měním méně než kalíšek, jsou měkké a hlavně neprotékají. Kalíšek mi v první dny protékal a pokud ne, stejně jsem ho musela do 2-3 hodiny vylévat, což bylo dost nepohodlné (dráždilo mě to). Houbičky a kalíšek jsou jak nebe a dudy. Ideální je na wc umyvadlo, ale zvládám i s lahví.
Lucie

Jsem po dvou porodech. Používám menší houbičky a na silnější menstruaci větší společně s menstruačními kalhotkami. Protéká jen když je čas na výměnu 🙂 kalhotky to jistí. Používám už asi rok a spokojenost.
Oksana

Jsem po dvou porodech a používám houbičky ve velikosti M. Jsem nadšená, díky houbičce neberu menstruaci jako nutné zlo a skoro o ní nevím. Když už je nacucaná, trochu proteče při námaze, kýchnutí apod. což řeším slipovou vložkou a v případě nutnosti jdu na WC houbu vyždímat a umýt. Starost o houbu mi nevadí, stojí to za to pohodlí a na namočení do solného roztoku není přeci nic složitého.
Marie

Mám menstruační houbu půl roku a jsem maximálně spokojená. Nikdy mě nijak nezradila, vydrží i v noci.
Markéta

Mám za sebou dva přirozené porody a houbu kombinuji s kalíškem. Na první dva dny většinou kalíšek a na zbytek houba menší. Je to úžasná věc. Netlačí, absorbuje vážně hodně a čištění je také vcelku snadné. Určitě můžu jen a jen doporučit.
Jana

Mám menší velikost houbičky a při silné menstruaci vydržela 4 hodiny. Jsem maximálně spokojená. Snadně se zavádí a nikde netlačí. Žádné kýchnutí ani zvedání těžkých předmětů nevadilo. S houbičkou jsem chodila i do fitka a vždy v pohodě. Mínus vidím ve zdlouhavém čištění společně s Tea Tree solí, kdy je potřeba ji pak nechat několik hodin nechat vymáchat. A muset dokupovat jednou za půl roku.
Denisa

Já houbičku používám hlavně na sex při menstruaci, aby nebyl nepořádek. A maximální spokojenost. Houba se krásně zmáčkne a funguje jak má.
Anna

30 let, bez dětí, silná menstruace, menší velikost velikost houbičky, v nejsilnějších dnech vydrží minimálně 2 hodiny. Jako výhodu vidím snadné zavádění a to, že je měkkoučká a poddajná. Nevýhodou je asi náročnější vymývání než u kalíšku.
Terka

Mám velikost M, jsem po dvou vaginálních porodech. Používám ji tak druhý a třetí den menstruace. První den bych to ve svém zaměstnání nedala (po předchozí zkušenosti). Jinak za mě je to fajn doplněk k volné menstruaci, kterou si dovolím doma. Šňůrku nemám a vkládání/vyndávání úplně v pohodě, jen je třeba mít po ruce umyvadlo a naučit se, aby vše nebylo od krve.
Olga

Používám menstruační kalíšek i houbičku, ale houbičku mám o něco raději. Vydrží tak půl roku a poté kupuji novou. Je spíše pro slabší menstruaci, proto první dva dny používám menstruační kalíšek.
Lenka

Mám ráda menstruační houbu. Je to přírodní produkt a při správném používání je na víc používání. Necítím ji, neprotéká ani netlačí. I sex je s ní možný. Pro mě maximálně komfortní záležitost.
Kateřina

Houbičku používám tu nejmenší velikost a za mně super. Jen vždy je potřeba mít vložku.
Silvia

Jsem spokojenou uživatelkou kalíšku, používám ho už tři roky. Kalíšek používám po dobu celé menstruace. V posledních dnech menstruace mi však přišlo nošení kalíšku zbytečné. Začala jsem tedy používat látkové vložky. Ale popravdě mi to moc nevyhovovalo, i když je látková pořád je to vložka a je to vrstva na víc, co musím nosit v intimních partiích. Rozhodla jsem se tedy vyzkoušet, mořskou houbu. Zvolila jsem malou velikost, protože ji používám v posledních dnech, kdy je krvácení opravdu slabé. Zavádění bylo opravdu jednoduché, houbu jsem zavedla hluboko asi jako tampón. Houba je naprosto skvělá, příjemná, vůbec jsem jí necítila a při vyndávání jsem necítila, žádnou bolest. Je opravdu měkoučká a mokrá se zavadí velmi jednoduše. Trochu obtížné je vymývání, chce to trochu víc trpělivosti, než s kalíškem, ale za ta to pohodlí to určitě stojí ;-).
Zuzka, 28 let

Rodila jsem dvakrát, jednou přirozeně, jednou císařským řezem. A pro mě je menstruační houba lepší i než kalíšek (zatím jsem nenašla ten pravý). Velikost houby mám asi M, to už si nepamatuju. Nicméně houbičku jsem si hooodně zmenšila, upravila tvarově a přidělala provázek. Zavádí se prakticky stejně jako klasický tampón. „Výdržnost“ je dobrá, ale já mám normální menstruaci, často spíše slabou.
Karolína

Rodila jsem dvakrát sekcí, velikost mám M. Zatím zkouším, pořídila jsem si ji především kvůli použití během sexu, ale je tak pohodlná, že ji zkouším i dál. Ale při silnější menstruaci to u mě nejde. Stačí smrknout či kýchnout a protéká, i když není skoro nasáklá.
Martina

Dva vaginální porody ve 37 a 40 letech. Pánevní dno už se nevrátilo do původního stavu. Prolaps močáku. Kalíšek super v silných dnech a na koupání, večer už ale i povoleným pánevním dnem klesá a vyjíždí ven. Menstruaci mám 7 dní, 2 dny silná, přes den kalíšek, doma houba M. Jinak jen houba a super. Plánuji koupi L a zkusit i na silnější dny.
Lenka

Houby používám už dlouho, tuším už od roku 2011. Mám po třech porodech a používám velikost M a první a poslední den přestřihlou houbu z původní velikosti M. Jako pojistku používám menstruační kalhotky. Tato kombinace mi absolutně vyhovuje, kalíšek i látkové vložky mi vadili. Jen teda čištění na veřejném WC s dítětem v nosítku na břiše je celkem oříšek a akrobatický výkon v jednom!
Lucie

Zkušenosti s větší velikostí

Houba je naprosto skvělá! :) Koupila jsem si ji poprvé spolu s kalíškem, kalíšek jsem zkusila jen dvakrát a v podstatě používám už jen houby :) Jak casto měnit záleží na síle menstruace a velikosti houby. Když je veřejné wc s umyvadlem v kabince, tak není co řešit, když jsou umyvadla společná, osobně bych tam houbu neumývala. Ale obvykle býva k dispozici toaleta pro vozíčkáře, kde je “soukromé” umyvadlo.
Jolana

Používám menstruační houbičku a zrovna ji testuji v nejsilnější den a vše v pohodě. Vyplachuji po 2,5 hodinách.
Majdalenka

Jsem po 2 porodech. Celý život od začátku nástupu menstruace používám tampony. Loni jsem vyzkoušela kalíšek, ale nebylo to ono a neměla jsem nervy zkoušet jiné :D
Díky skupině Kališnice jsem narazila na houbičky. Objednala jsem rovnou balení velkých i malých a dnes konečně vyzkoušela. Jsou perfektní. Zkusila jsem rovnou L a asi sedí, netlačí, nevadí mi. Neprotékají zatím, uvidíme, až bude menses silnější v příští dny. Ale zatím jsem teda mega nadšená. Vůbec o houbě nevím, vybírání je též v pohodě.
Any

Za mě doporučuji menstruační houbu. Houbu si můžu zastřihnout a upravit. Zavádění je jedna radost, absolutně neprotéká. Je krásně měkkoučká. Houbička je houbička. Jak často houbičku měnit? Záleží na síle menstruace, ale teď jsem měnila po 7 hodinách, protože jsem na ní zapomněla. Ale přes noc u mne vydrží úplně krásně.
Jana

Maximální spokojenost s houbou, k tamponům se díky nim nikdy nevrátím a zbytek se uvidí. :)
Anna

Houbičku používám na poslední dny menstruace, celou menstruaci bych s ní nedala. Ale pokud žena nemá moc silnou menstruaci, tak proč ne. Zavádí se snadno, když je mokrá, je měkká. Velikost si můžete přizpůsobit a houbu si zastřihnout. Připevnila jsem si na ní provázek kvůli vytažení, ale není úplně potřeba. (Namočila jsem houbičku a největším okem protáhla provázek.)
Karolína

Jsem po dvou porodech. Kupuji si větší velikosti houbiček, ale všechny je ještě zmenšuji na menší. Na menstruaci mám takto tři velikosti. Menstruaci mám slabší, první den horší, ale i tak houba (3/4 velikost) vydrží bez nehody cca 2-3hod, pak i 5-6h. I když zakašlu nebo tahám syna, tak bez nehody (možná malinko v ten první den, kdy už je čas na výměnu). Používám 6 cyklů a max spokojenost.
Monika

Jsem po třech přirozených porodech, mám středně silnou menstruaci a houbičky používám větší. Vyhovují mi perfektně. Občas ve dnech silnějšího krvácení použiji kalíšek nebo houbičky častěji vyměňuji. Proteče při kýchnutí, jen když už byl čas na výměnu. Používám skoro rok. Za mě úžasná menstruační pomůcka.
Zdenka

Hubka sa zavádza úplne ľahúčko, namočenú a vyžmýkanú hubku si stočím do tvaru tampóna a zavediem čo najhlbšie, aj vyberanie ide dobre, len musí byť dobre nasiaknutá. Uchytím väčší kúsok a kývavím pohybom ju vyberiem, nepotrebujem ani šnúrku (ale nieje problém si cez hubku prevliecť napr. zubnú niť a ťahať za ňu). Ja mám všetky obě velikosti a striedam ich v pohode podľa intenzity krvácania počas celej ms. Striedam s kalíškom podľa nálady.
Eva

Houbu velikosti L používám po celou dobu MS a velká spokojenost. Mám silnou MS a nikdy žádná nehoda. Vytahuji ji a proplachuji cca 5 hodin po zavedení.
Vendula

Za mě úžasná varianta. Netlačí, drží, bez “nehody”. I když jsem v neustálém pohybu s dětmi. Pro někoho může být nepříjemné vytáhnutí, pokud se naplní při silné menstruaci, nepodařilo se mi vždy hladce, bez kapky vytáhnout. Přece jenom nemá šňůrku jako tampon, takže při zmáčknutí trochu vytekl... Ale i to už jsem vyladila a super.
Helena

Mám větší velikost houbičky. Zatím jsem nerodila a mám spíše silnou menstruaci. Na doma mi houbička hodně vyhovovala, je super, pohodlná a ekologická. Jen je potřeba být stále nablízku toaletě, při jakékoliv činnosti (kýchnutí, zakašlání, tahání těžších věcí) mi houbička protekla i pět až deset minut po zavedení. Jako lepší alternativa tamponů ano, ale pro mě pouze na doma.
Andrea

Používám houbičku velikosti L, protože mám trochu silnější menstruaci a snažím se ji vždy namáčknout, co možná nejvíce dozadu. Jsem docela úzká, takže se tam houba zmáčkne a neproteče, ani když ji nechám delší dobu. Za mě teda super.
Adéla

Jsem po dvou porodech, menstruace normální. Houbičku jsem měla velkou, nezmenšovala jsem. Nevyhovovala mi, jsem zmlsaná kalíškem, který vylévám 2x denně, houbička se musí řešit častěji a za 12 let s kalichem jsem odvykla celý den řešit jen menstruaci.
Katka

Používám ji na doma. Je to velmi pohodlné a poměrně dlouho vydrží. Mívám velmi silnou menstruaci tak jsem si pořídila dvě houbičky vel. L a jednu rozpůlila, střídám podle síly menstruace. S kalíškem i tampónem mám silné křeče v podbřišku, což s houbou nemám. Za nevýhodu ale považuji výměnu a čištění, na kterou je potřeba velké množství vody. Pokud vím že půjdu někam, kde nebudu mít umyvadlo přímo na záchodě, tak zvolím radši kalíšek nebo vložku.
Veronika

Jsem po dvou porodech, menší velikost používám při slabší menstruaci, větší na silnější. Jako pojistku používám látkovou intimku. Někdy totiž nestíhám houbičku vyměnit (jsem se dvěma dětma neustále v běhu). S sebou si vždy nosím i lahev s vodou na propláchnutí houbičky a opláchnutí rukou přímo na záchodě, abych nemusela až k umyvadlu...
Eva

Mám problém i s přírodními tampony - kromě toho, že mě vždycky podráždí provázek, mně nedělá dobře, ani když si sáhnu na děložní čípek. Takže se mně při vytahování tamponů vždycky obracel žaludek (u těch přírodních o dost méně). Houbu jsem si dala ráno, s tím že ji přes den vyndám a vyperu na WC v práci, než přejedu jinam na další fakultu. Čas mi na to nakonec nevyšel a dostala jsem se k vyndavání až večer. A tady nastal problém. Houba mně vyšplhala úplně nahoru do míst, kde obvykle bývá tampon. Po chvíli boje mě naštěstí napadlo namazat si prsty lubrikačním krémem a pak už to šlo snadno, ale neobešlo se to bez nepříjemných pocitů, než jsem ji stáhla tak do třetiny délky pochvy. Funkci splnila, ale po tom boji jsem neměla odvahu ji použít hned znovu. Vyprala jsem ji, vydezinfikovala a trochu ostříhala, možná zkusím ještě příště na mnohem kratší dobu, ale je mi jasné, že na místě jako kalíšek držet nebude, takže na slabé dny u mně zatím vede kalíšek MeLuna S.
Věřím, že pro dámy, které nemají úzkou pochvu, nebo jsou zvyklé používat pesar nebo roky nosily tampony a občas je musely dolovat ven po utržení provázku, bude používání houby hračka. Na rozdíl od tamponů mechanicky vůbec nepřekáží. Určitě by pro mě byla volbou číslo jedna po porodu.
Petra

Pro mě houba není. Zkoušela jsem a i když mám menstruaci slabou, tak prosakovala při větším pohybu (ohýbání, dřepy, apod), musela jsem jí ostříhat na minimum, stále jsem jí cítila, ale největší problém byl, dostat z toho kousky hlenu, to opravdu je piplačka a nic pro mě.. já raději vypláchnu kalíšek a po 3 dnech vysterilizuji varem.. Čtvrtý den už si troufnu použít jen volnou menstruaci, kdy poznám, že ta trocha jde ven, udržím a doběhnu, kam potřebuji :) (První 3 dny to ještě nedokážu, ale trénuji).. Teď nově na noc zkouším ty kalhotky, super, ale musela jsem upravit střih, na mě moc "babsky vysoké" :D Stále hledám nejlepší varianty, ale ono se to liší každý měsíc, podle mé aktivity a nálady. Doporučuji zkoušet a zkoušet a zkoušet.
Dagmar

Rodila jsem dvakrát, menstruaci mám první den velmi silnou a pak slábne. Používám proto první den velikost L a další dny půlku L. Jsem hrozně moc spokojená.
Marika

Jsem po porodu. Koupila jsem si dvě větší houbičky. Jednu jsem nechala v původní velikosti, druhou jsem přepůlila a používám při slabší menstruaci. Používám v kombinaci s látkovou vložkou a ještě se mi nestalo, že bych protekla.
Klára

Jsem po dvou porodech, používám větší velikost houbiček a na poslední dny menstruace naopak ty menší. A jsem s nima spokojená už několik měsíců. Nikdy žádný problém, neprotékají, vydrží v silných dnech 3-4 hodiny, takže u mě stejnou dobu jako u klasického tamponu. Našila jsem si na houbu šňůrky, takže pohodlné i vytahování. Střídám tři houby během jednoho cyklu.
Mirka

Jsem po třech porodech a používám větší i menší houbičky. Menstruaci mám silnou. Měla jsem ty minerální, ale ty mi vadily. Žluté, čištěné mi vyhovují více. Jen se hůř čistí. Po použití už se mi nikdy nepodařilo docílit čisté žluté barvy. A to jsem použila všechny druhy doporučeného čištění. Výhodou je, že můžete mít sex. Pokud tedy je na něj chuť. Používala jsem i kalíšek. Jestli se to tak dá nazvat. Spíše se mě snažil připravit o nervy. Mestruační houba je pro mě zatím top.
Růžena

Nerodička, vel. L, sedí mi dobře. Nejpohodlnější, nedá se srovnat s kalíškem, tamponem, vložkou. Menstruace střední. Šňůrku jsem nepřišívala, občas mi šla hůře vyndat. Chce to umyvadlo na WC. Zkušenost s čištěním jen pod proudem z petky nemám. Uvidíme, jak po porodu.
Libča

Jsem po dvou porodech a po třech letech začínám řešit menstruaci. Houbu mám zatím druhý cyklus. Koupila jsem si větší, L velikost. Před zavedením jsem měla obavu, ale ten pocit pohodlí je oproti tamponům neskutečný. Mrzí mě, že jsem o ní nevěděla dříve. V pubertě pro mě byla každá menstruace utrpení. Po třech letech nemenstruování jsem měla radost, že přišla. K houbě mám látkové intimky a úplně si to užívám. Mám středně silnou menstruaci a houba mi vydrží půl dne. Ke konci vydrží celý den.
Nela

Houbičky používám, mám dvě velikosti podle síly menstruace a jsem s nima moc spokojená.
Hanka

Sex a mořská houba

Mám zkušenost se sexem během nošení menstruačního kalíšku. Byla to pro mě celkem přijatelná a pohodlná varianta. Ale kalíšek byl přece jen cítit a zaplňoval výraznou část pochvy. I pro partnera bylo milování s kalíškem méně příjemné, protože kalíšek cítil.
Nejdříve jsem vyzkoušela mořskou houbu při menstruaci. Byla jsem velmi spokojená hlavně z důvodů velkého pohodlí při jejím nošení. Řekla jsem si tedy, že bych mohla vyzkoušet mořskou houbu i při sexu během menstruace. Mohu říct, že jsem velmi spokojená. Houba není vůbec cítit. Potvrdil mi to i partner ;-) Zavádím ji jen o trochu hlouběji, než když ji používám normálně. Jediný problém je při jejím vyndaváním, jelikož je velmi hluboko. Doporučuji tak vyndat hned po sexu, dokud jsou svaly ještě uvolněné. Takže hlavně neusnout :-))
Zuzana

Redakce blogu Kalíšek.cz
Autorky článku

Mnoho článků na tomto blogu vzniká spoluprací několika žen. Také otázky pro rozhovory připravujeme společně. Z toho důvodu vznikl tento "profil". Možná právě pod ním najdete ty nejzajímavější články, protože když ženy spolupracují, vznikají ty nejlepší věci!

Články autorky

Doporučujeme také následující články

Mořská houba jako varianta menstruační hygieny

Již delší dobu jsou na trhu k dostání přírodní mořské houby. Jako mycí a kosmetické houby jsou oblíbené především díky svým desinfekčním účinkům a velké savosti. Jedná se ale také o zajímavou přírodní variantu dámské intimní hygieny!

Často kladené dotazy - menstruační houby

Otázky, na které se nás ženy často ptají, když si chtějí pořídit menstruační houbu nebo když už ji používají a mají nějaké potíže.

Je to na houby

Když se nedaří, říkáme, že všechno je na houby, ale v našem případě toto pořekadlo pozměníme a otočíme: Houby jsou na všechno! Opravdu, je to tak. Využití přírodních mořských hub je totiž tak široké! V dnešním článku si o tom povíme ...