Zkušenosti s menstruačními kalíšky

Zkušenost často napoví víc než spousty popisných textů. Proto vám přinášíme opravdu velké množství osobních zkušeností od žen, které si koupily menstruační kalíšek. Zkušenosti pochází z naší skupiny na Facebooku a z e-mailů, které nám píšete.

Pokud hledáte zkušenost s konkrétní značkou menstruačního kalíšku, klikněte na název níže. Pokud si chcete pročíst různé zkušenosti, tak ty začínají hned pod značkami.

Výběr kalíšku

Nezapomeňte, že každá jsme jiná. I sebelepší zkušenost s nějakou značkou neznamená, že ten konkrétní kalíšek bude sedět stejně dobře také vám. Podívejte se na článek 10+1 rada pro kališnice začátečnice.

Dobrý den, všem kališnicím!! Po více než dvou letech od poslední ms (a také dvou přirozených porodech) jsem byla rozhodnuta kalíšek vyzkoušet. Když menstruace přišla, nečekaně, objednala jsem si kalíšek a hned jak přišel, zkusila jsem zavést. Podařilo se v pohodě napoprvé a jsem úplne nadšena!!! Mám běžně velmi silnou menstruaci a s kalíškem o ní nevím...trošku jsem zvědavá na vyjmutí, snad se povede :) Děkuji za tuto skupinu, je pro mě velmi inspirující! (jde o skupinu Kališnice na fb). Všem váhajícím doporučuji, ať jdou do toho a nebojí se!
P. S. Je to vynález hodný Nobelovy ceny.
Jarmila

Ahoj děvčata, mám pro vás můj osobní kalíškový příběh, který by mohl pomoci těm, které to už chtěly vzdát. Po marných pokusech s kalíškem - v mém případě šlo o tak nepříjemný tlak a bolest, že jsem to nemohla vydržet, jsem začala zvažovat houbu, ale nějak jsem se nedokázala rozhoupat k nákupu. U poslední MS mě cosi osvítilo a zkusila jsem to znovu...jako poslední pokus. A světe div se, ono to vyšlo!
Jako začátečník jsem volila raději jen použití doma, než si pořádně zvyknu. Upřímně říkám, že pocit čistoty a pohodlí mě uchvátil.
Nicméně pořád to nebylo ono, pořád jsem kalíšek cítila (LilCup vel.1). Tak jsem to probírala se zkušenou kališnicí a ta na to konečně přišla :-) Potřebuji menší průměr :-) Pomohla mi vybrat tohoto fešáka - Lunette vel.1. Dorazil na třetí den MS, těšila jsem se na něj jak na Vánoce.
Holky, byla to láska na první pohled. Skvělý materiál a měkký. Po zavedení jsem ho vůbec necítila. Objem má malý, to je pravda, ale já jsem tak nadšená, že je mi to fuk, protože zavádění i vytahování je tak v pohodě, že mě častější vyplachování kalíšku nezastaví :-)
Skutečně platí to, co zde zaznělo již mnohokrát: musí se to zkoušet. A za sebe, jako za čerstvou kališnici můžu jen říct: je to boží a stojí to za to! :-)
Dagmar

Menstruační kalíšek Lunette model 1 Violet

Mám za sebou můj první cyklus s kalíškem, a i když začátky byly veselé, neměnila bych. Nedá se srovnat s tamponem (tampony jsem téměř užívat nemohla).
Lucie

Upřímně nesnášela jsem menstruaci. Vždy jsem na ni sprostě nadávala, měla bolesti, smrděly mi vložky, vadilo mi jak sedím v té krvi, hlavně v horku, z tamponu mi bylo špatně, po skončení menses jsem mela vždy dole svědění. Teď mám kalíšek a ani nevím, že menses mám. Lituji, že jsem se tak dlouho o něm rozmýšlela. Nej věc, kterou jsem měla mít už dávno a ušetřila bych si tolik trápení.
Hana

Dobrý den, ráda bych vám napsala své zkušenosti s používáním kalíšků. S příchodem menstruace po prvním porodu jsem se rozhodla pro kalíšek. Přiznám se, že jsem značky moc neřešila a vybrala mooncup, jeho větší verzi pro ženy po porodu. Během jednoho cyklu jsem si našla ideální způsob zavádění, který je jiný než ten doporučený. Neumím vysvětlit čím to je, ale kalíšek nezavádím "na okraj", ale musela jsem ho "nasazovat na čípek". Ale okamžitě jsem se zamilovala, všechno fungovalo jak má. Pak přišel druhý porod, po něm jsem však zjistila, že kalíšek mi stále protéká. Zkoušela jsem mé osvědčené způsoby zavádění, ale i doporučené výrobci. Nic nefungovalo a já si byla jistá, že vše dělám správně. Neváhala jsem a napsala vám o radu a moc díky za rychlé odpovědi. Z našeho dopisování vyplynulo, že potřebuji větší kalíšek. Nechala jsem si poradit a koupila nový kalíšek Luv ur body. Jenže i ten mě zlobil úplně stejně. Po třech cyklech jsem byla zklamaná, říkala jsem si co se vlastně změnilo, že najednou nemohu kalíšek se spokojeností používat. Jenže já věci nevzdávám a tak jsem trpělivě zkoušela dál a dál. Vrátila jsem se ke svému způsobu zavedení, čípek zavádím hluboko a jakovy "šroubuju" na čípek. Nechápu a nevím proč mi 5 měsíců kalíšek nefungoval. Jestli mé tělo potřebovalo čas po porodu? Chtěla bych vzkázat všem ženám, které po krátkém zkoušení kalíšek zahodí ať to nevzdají. Udělají si o své dny doma pohodičku a trochu poznají své tělo. Jsem moc spokojená a moc vám děkuji za vaši ochotu.
Ivana

Holky, sdílím své čerstvé cestovatelské zkušenosti ;) Půl roku jsme měly se ségrou naplánovaný výlet do Paříže, dostat jsem to měla v pondělí, ale únava za první dny výletování asi udělala své a dostala jsem to v sobotu ráno, kalíšek byl se mnou v krosně spolu s kelímkem, ve kterém jsem ho vyvařila v mikrovlnce. První zavedení celkem ok, ale po 2 hod jsem měla pocit, že protéká...nedalo se nic dělat, zalezla jsem na záchody (takový budky na ulici jako jsou na Václaváku) a šla to zkontrolovat. To už se mi to povedlo líp a kalíšek vydržel až do večera, kdy jsme si vyzvedly věci na ubytování a pak mířily na letiště. Nechtělo se nám tam jet ve 4 ráno, říkaly jsme si, že tam přespíme. Tu noc jsem to měla nejsilnější, ale přesto mi kalíšek od večera od 8 vydržel asi do 4 do rána úplně v pohodě. Mohla jsem díky tomu spát v křesle ve všech možných polohách absolutně bez problémů a spala jsem jak mimino. S vložkama nebo tampónama by to byl očistec, takže jak bylo na krabičce od výrobce...je to nejlepší přítel mé vagíny a navždy ho budu milovat :) Skoro mám pocit, že přítel začíná žárlit :) Snad tím inspiruju ty z Vás, které se toho při cestování ještě trochu boj.
Pavlína

Tampon a kalíšek? Určitě je to nesrovnatelné! Já jsem mívala s tampóny po ms asi tři čtyři dny šílený svědění, teď první ms s kalíškem a nikde mě nic nesvědí, navíc na to člověk nemusí myslet tak často, já mám třeba slabší ms a tak mi stačí kalíškem vyměnit dvakrát za den, vždy doma v pohodlí :) já už se k ničemu podobnému jako jsou tampony, nehodlám vrátit ani náhodou :) dokonce se těším na další ms :)
Tereza

Mám kalíšek něco málo přes rok a už nechci jinak :D ... začátky sice byly lehce odrazující, ale teď? Kolikrát zapomenu, že vůbec nějaká MS je... ;)
Kateřina

S kalíškem je menstruace zábava, já teď první menstruace s kalíškem, i jsem vyzkoušela běh a vše super. I hnojím kytičky… Ještě se mám co učit, myslím manipulaci, ale věřím, že to bude čím dál lepší ;-)
Jana

Tampony a kalíšek? Já už bych neměnila zpět. S tampony jsem měla neustále kvasinky, velmi mě bolel podbřišek, cítila jsem se "suchá" a bylo to nepříjemné. S vložkou zase nepohodlí typu zapaření a zase kvasinky. S kalíškem jsem zatím kvasinky neměla, je mi pohodlnější i na sport.
Kateřina

Za mě spokojenost s kalíškem maximální! Už mám kalíšek půl roku a nedá se to srovnat s vložkou ani tamponem. Už bych si vložku nevzala! Z ekologického hlediska je to supr, moc se mi to líbí. Hlavně to, že můžu hnojit kytičky ;) Určitě za mě doporučuju.
Verunka

Mám kalíšek přes 2 roky a už nikdy jinak!!! Dokonce jsem ho pořídila i dceři, která už ho má přes rok a je také spokojená. Škoda,že jsem o něm nevěděla dříve, konec trápení a pocení s vložkou v létě, případně s tamponem ve vodě. Za mě velké ANO!!! Je mi jasné, že velké firmy, které vyrábějí a produkují hygienické potřeby nestojí o to, aby o kalíšcích bylo více slyšet - přišly by o pořádné prachy, ale je to velká škoda, mnoho žen by si ulevilo a hlavně co se ušetří peněz a šetříme i životní prostředí!!!
Jana

Použití kalíšku je rozhodně příjemnější než vložky a tampóny. Není vůbec cítit, nikde netlačí. Tampóny vysušují sliznici, vytažení ne zcela nasáklého tampónu může být nepříjemné. U kalíšku se nic takového neděje. Jen škoda, že jsem ho neznala dřív.
Pavla

Nejlepší kup v mém životě. Nedám na něj dopustit. Jen 3 cykly mi trvala manipulace, ale lepší jak tampony, které jsou chemicky bělené. I v bazénu je to lepší. Nic se nedostane dovnitř :-) I bolesti menší. Dokonce se těším na cyklus :)
Edita

Moj názor na kališek: Od 3 rokov trpím silnými zánetmi, ako malá som furt musela sediet v repíku a ako som dospela a začala žit pohlavne,len sa to samozrejme zhoršilo....nemožem používat ani neparfemovane intimne mydlo, aby som nemala svrbenie...ale odkedy používam kališek, tak tá frekvencia zánetov je omnoho menšia... dokonca si ho dávam aj na verejné kupaliska a svrbenie mám maximalne mierne a zvonku :) íst na kupalisko a nedostat zanet bolo nemožné pred tým, ako som mala kališek :) Kalíšek je z lekarskeho silikonu a bežne bývaju zavedené v tele po operacii rozne hadičky a podobne, ktoré su tiež z medicinskeho silikonu... znamenal by to, že by sa ludom musel vytvorit zánet v tom mieste -možné to určite je, ale vzhladom k tomu, že kališek vytahujeme minimálne raz denne a dodržujeme hygienu, teda čisté ruky a aj čistenie kalíšku, nemyslím si, že by to sposobovalo nejaké problemy :) je to ale len moj názor, avšak podložený veľmi dobrou skúsenosťou.

Bez kalíšku k moři? Ani náhodou!
Odjeli jsme na dovolenou, a já věděla, že na druhý den začnu menstruovat. Dříve bych si dovolenou určitě tak 100% neužila, jako když jsem měla s sebou kalíšek.
Dříve bych nejspíš použila tampon, ale ne na celou dobu, takže bych se v tom vedru stejně musela kamarádit s vložkami, a to není úplně fajn. Nalepené a propocené vložky na propoceném těle, uf! Navíc bych musela omezit svůj pobyt v moři, plavání a koupání s dětmi, protože mít tampon celý den, to by nebylo to pravé a zdravé. Mít ale kalíšek - to je úplně něco jiného! Naprostý komfort, pocit, že můžu kdykoliv do moře a stále zdravě! A navíc i nahatá! Žádná omezení!
Děkuji za něj, kudy chodím, na kalíšek pěju ódy! Jsem moc spokojená.
Zita Žurková, 43, (Lunette 1, Mooncup B), www.vedomazena.cz

Já se přiznám, mě je kalíšek tak strašně pohodlný, nikdy mi nevytekl teda a ani se nezaplnil do poloviny, že jsem jednou na něj úplně zapomněla. Takže jsem si ho jeden den večer dala, celý druhý den jsem fakt zapomněla a vylila ho až následující den snad odpoledne. No, není se čím chlubit, ale neumřela jsem naštěstí a ani žádnou komplikaci to bohudíky nepřineslo. Né, že bych někomu radila, to takhle praktikovat, to ne, ale překvapilo mě, jak je to báječně pohodlné.
Stopku jsem taky ustřihla úplně, protože mi dráždila poševní vhod, měla jsem to tam takové poškrábané a bolavé. Zkrátka nekomfortní.
Sandra

O kalíšku jsem slyšela asi před 5 lety. Kamarádka mi tehdy popisovala svůj negativní zážitek s jeho používáním. Už tehdy mě ale kalíšek zaujal. Říkala jsem si, že by možná mohl vyřešit můj každoměsíční nepříjemný pocit, že jsem zase vyprodukovala tolik odpadu a že bych se zbavila neustálého nakupování tampónů a vložek. Bohužel jsem neměla dost odhodlání kalíšek zkusit a udělat si vlastní zkušenost. Až když jsem se seznámila s Ilonou. Ta mi kalíšek představila a navnadila mě na jeho používání. První kalíšková zkušenost mě po všech stránkách naprosto nadchla a dnes nedovedu pochopit, proč jsem ho nezkusila a nepoužívala dřív. Na kalíšku oceňuji to, že jeho používání je velmi jednoduché, představuje pro mě hygieničtější variantu než tampóny, je skladný na cesty, ekonomicky dostupný, z příjemného materiálu. Bezesporu pro mě představuje výrobek, který podporuje ekologicky šetrný přístup k životu, o který se snažím.
Jsem ráda, že se kalíšek stává čím dál oblíbenější hygienickou pomůckou.
Bára

Moje zkušenost s kalíškem: Pokud kalíšek PROTÉKÁ, může být VELKÝ!!! Nikdy by mě to nenapadlo. Když jsem používala kalíšek a přesto protékal a napadlo mě jedině - že musí být malý. Jak jinak. Jenže ono je to i opačně - pokud je moc velký, nerozvine se celý, a proto protéká.
Veronika

Píšu s měsíčním odkladem, ale asi je to dobře. Po dva cykly, kdy jsem měla problém při prvních 2 dnech s kalíškem, proběhl třetí a už to bylo v pohodě.
Po ty dva cykly jsem měla dost velké bolesti zad a dle doktorky šlo nejspíš o vyhřezlou ploténku či stav, kdy je k tomuto dobře našlápnuto. Celá oblast beder a křížů a také pánve (obzvláště při menses), byla velmi bolestivá a kalíšek svým jinak nevinným tlakem na poševní stěny stav ještě stupňoval. Pak jsem ploténce domluvila (pracovní vytížení :-)) a poslední cyklus, končící právě teď, byl v pohodě.
Budu ráda, když se s mou zkušeností podělíte, určitě jsou další ženy, které mají problémy se zády a může je akutní stav a použití kalíšku při něm od jeho užívání odradit. Jinak kalíšek doporučuji, přidala se i sestra a ta to zase šíří dál.
Martina

Menstruační kalíšek jsem používala před porodem a celkem spokojenost. Když trochu protékal, látková vložka to jistila ;) Super je hlavně na delší vandry v horách, nemusím tahat spoustu vložek a pak řešit co s použitýma. Kalíšek umyju v potůčku, příp. opláchnu vodou z lahve a je to :)
Leona

Přidávám se k pozitivnímu hodnocení, je mi až přes 40, zažila jsem vatové vložky, co protékaly, různé druhy s křidélky i bez, vždycky protekly, pak jsem přešla na tampony, taky se strachem že proteče ... a teď mám už 1/2 roku kalíšek, a nevím jak poděkovat, že jsem na něj přišla, má ho i má dcera a její kamarádky, a jsem vděčná že ho mám.

Měla jsem problém s protékáním kalíšků (mám dva, různé velikosti). Jako důvod vypadalo to, že mám níže položený děložní čípek a ten může vytlačovat tekutinu ven. Nakonec se mi ale podařilo zjistit, že důvod byl jinde, a problém jsem odstranila i se stávajícím kalíškem... Jde o to, že před aplikací nyní důsledně osuším nejen kalíšek, ale v rámci možností i prostředí uvnitř v pochvě. Kalíšek takto dobře drží, nehýbe se a krev neuniká ven. Testovala jsem to během několika posledních měsíců a opravdu to funguje.

Já kolikrát i první, nejsilnější den menstruace, vylévám kalíšek jen ráno a večer. Mám totiž vcelku slabou mens, jak jsem pochopila dle ostatních žen, které vylévají i po 3 hodinách, protože mají kalíšek plný. Kalíšek mívám plný tak do půlky, maximálně do 2 třetin. Každá jsme jiná. Včera jsem měla 2. den mens. a až po 11 hodinách jsem měla nepříjemný pocit a vylila jej. Vše ok :)
Klára

Používám menstruační kalíšek a antikoncepční kroužek NuvaRing, vůbec se to navzájem neomezuje. Měla jsem NuvaRing jeden den i zároveň s kalíškem (než mi zkončil menzes) a vůbec žádný problém. Kroužek je umístěný hlouběji, takže to je bez problémů. NuvaRing vůbec necítím, nevylízá (drží si svůj tvar, takže sám o sobě se nezploští, aby mohl vypadnout), vyndám to v pohodě (v podřepu se posune trochu do předu a dá se lehce zachytit prsem a vytáhnout), ničemu nezavazí, ani příteli ne a to jsem se trochu obávala. Jinak NuvaRing se normálně na menzes vyndává, tradičně na týden jako u prášků HA, ale já mám menzes od pondělí do pátku a zavádím ho ve čtvrtek večer, takže ještě v pátek trochu špiním, ale není s tím žádný problém.
Hanka

Dobrý den, jsem v preklimakteriském stavu, těsně před padesátkou věku. Toto období je spojeno s neustálou možností menstruace, pořád jsem musela nosit vložky nebo tampony. Denně, neustále. Kalíšek teď řeší všechny mé potíže. Ráno ho zavedu a když přijdu z práce odpoledne, vypláchnu jej. Celý den mě nic neškrtí ani netlačí. Je velmi pohodlný. Mám pocit jakési vnitřní čistoty, necítím žádné pachy, které jsou zadržovány vložkami. Během pěti dní jsem se s kalíškem naučila perfektní manipulaci. Dále nemusím stále kupovat vložky ani tampony a doma je skladovat. Doporučuji ho všem ženám, které se nacházejí v podobné situaci, moje zkušenost je velmi pozitivní.

Dobrý den, chci Vám poděkovat za "kalíšek", který jsem u Vás před časem zakoupila. Ačkoliv mám po 2 dětech a pokleslou dělohu, sedí výborně a nemám s ním problém. V prvních dnech silné menstruace sice trochu špiním, ale to bude asi ochablými svaly, jinak neprotíká, sedí výborně. 2/3 stopky jsem ustřihla, zbytek jsem nechala, protože mi kalíšek "zajíždí" dost hluboko. Když jej ale dám níže, malinko protíkám, proto ho nechávám hlouběji.
Jsem s ním velmi spokojená, je to úspora času, nevím ani, že ho mám a určitě doporučuji všem ženám aspoň vyzkoušet už kvůli úspoře peněz. A kdo nemá možnost v práci vyměňovat, může používat jen ve slabých dnech menstruace.
Jana

Chtěla bych se podělit se svou radostí s objevením menstruačního kalíšku. Na jeho existenci jsem narazila při prohledávání rad, jak na častou mykózu a bez váhání jsem si ho hned objednala. Už mne nebavilo ustavičné kupování tamponu a řešení, jestli je mám v kabelce nebo ne.
Obávala jsem se, jak budu zvládat jeho čištění během dne. A zjistila jsem, že i ve dnech se silnějším krvácení mi stačí kalíšek vyprázdnit max. 2 x za den. Při používání ho necítím, spávám s ním, sportuji a vše je v pořádku. Všem známým a kamarádkám ho budu vřele doporučovat. Jen mne mrzí, že jsem se o něm dozvěděla až nyní.
Simona, 38 let

Jednou jsem byla přes menstruaci tábořit (žádné záchody, sprchy, ... jen potok a les). Tak jsem si už z domu vzala 1,5 litru kohoutkové vody a vlhčené kapesníčky. Měním kalíšek jednou za 12 hodin a když byl čas, tak jsem si vždycky zalezla do lesa, otřela si ruce, vyndala ho, pořádně opláchla a vyčistila a zase zavedla. Na to, jak jsem se bála, to bylo úplně v pohodě :)
Hanka

Ráda bych se ve zkratce podělila o zkušenost s kalíškem. Jsem po 2 porodech a první menstruace po dlouhém kojení pro mě byla s tampony velmi nepříjemná (časté měnění, bolest břicha a nepříjemné samotné zavádění). Rozhodla jsem se pro objednání kalíšku. Nyní kalíšek používám 3 dny a jsem velmi spokojená. Nejdříve jsem se zalekla velikosti, zvolila jsem poporodní, ale musím říct, že obavy byly zbytečné. Kalíšek jsem se naučila zavádět velice rychle, vylévám jej 2x denně, vše je bez bolesti a starostí. První vyndání bylo trošku obtížné, ale chce to jen cvik, každá žena to hravě zvládne. Investice? Naprosto směšná oproti drahým a ne příliš zdravým tampónům. Velice za kalíšek děkuji.
Líba

Pro mě po zkušenosti s kalíškem je naprosto nemyslitelné mít jak vložku tak i tampón. Přijde mi to nechutné nechávat si v sobě hnít tampón plný bakterií a divím se ženám, že stále tak urputně u nich zůstávají a odmítají vyzkoušet kalíšek.
Monika

S kalíškem lze i jezdit na koni

Kalíšek jsem dostala k narozeninám od mojí maminky a nemůžu si ho vynachválit. Hodně sportuji a všimla jsem si, že se ptáte na spolehlivost kalíšku při jízdě na koni nebo při snowboardingu. Na koni jezdím už delší dobu a výukovou hodinu jsem si zatím vždycky při menstruaci musela odepřít. Pak jsem se rozhodla zkusit sednout do sedla s kalíškem. Tehdy jsem úplně musela ustřihnout držátko, protože se v poloze v sedle nepříjemně dotýkal stěny pochvy. Ani tak ale neztratil kalíšek na spolehlivosti a celou hodinu skoků jsem odskákala úplně v pohodě. Na "prkně" obstál kalíšek též na výbornou a to nejezdím jen tak po nějakých sjezdovkách a od pasu dolů své tělo docela namáhám. Všem snowborďačám a kovbojkám tedy kalíšek vřele doporučuji.
Michaela

Ohledně nandavání jinde než doma: Po zácviku není problém. Mám silnou MS, takže cca 2.den vylévám co 3-4 hodiny v podstatě na jakémkoli WC i v přírodě. Stačí půllitrová láhev vody. Odšroubuji uzávěr, položím na zem, vyndám a vyliji kalíšek, druhou rukou vezmu láhev a opláchnu kalíšek i ruku. Položím vodu, nasadím kalíšek a je to.
Ke sterilizaci: Na začátku cyklu vyvařím 5-10 min, pak už jen oplachuji, když to jde, tak v teplé vodě. První dva roky jsem používala kalíšek i na noc. Teď, když už mi na noc stačí jediná vložka (po porodu o chlup menší intenzita MS), raději cítím vytékání krve do vložky a dám jóni na noc pauzu od kalíšku.
Ivana

Dobrý den, ráda bych vám poděkovala za rychlé vyřízení objednávky a hlavně úplně geniální kalíšek! Mám za sebou první menstruaci s ním a pocity se nedají ani popsat. Prostě naprosto úžasné! Měla jsem trošku strach, protože tampóny jsem nikdy nesnesla, o kalíšku vůbec nevím. Ze začátku jsem trošku bojovala se zavedením a musela ustřihnout celé držátko, s ním to bylo nesnesitelné. Od té doby ale prostě pohoda :-) Jsem neustále v pohybu a s vložkami to bylo vždycky peklo. S kalíškem naprosté pohodlí a hlavně čistota! Moc vám fandím, škoda jen, že se o kalíšku moc neví, já na něj přišla jen náhodou. Určitě ale budu doporučovat dál, protože si myslím, že nám ženám to prostě úplně změní život. Takže ještě jednou díky moc!
Hana, 29 let

Mé zkušenosti nejsou zatím nijak velké, ale možná někoho přesvědčí, že kalíšek stojí za zkoušku. Bohužel nemám takovou tu zkušenost "šup tam a nádherně to funguje". Ale zase tak špatné to nebylo ani na začátku, tak jsem šla dál.
Před koupí jsem si pročítala různé diskuse, zkušenosti, porovnání značek a nakonec se rozhodla pro Lunette, vel.2. První test jsem udělala před začátkem měsíčků. Zajímalo mě "jak to půjde dovnitř" a hlavně "jestli to půjde ven". Dovnitř to šlo lehce, ale dalo se s ním hýbat, což mě znervozňovalo - "kde je ten podtlak?". Ven to nešlo úplně samozřejmě, ale ve dřepu a nejlépe ve sprše - to nebyl problém. Kdysi mi jedna paní doktorka řekla, že mám "nějakou delší pochvu". Samozřejmě že mě to napadlo v té sprše a trochu jsem znervózněla. No, ten "cancourek" nemám ustřižený stále a kalíšek bez drážek dole bych si nekoupila. To bych se v mém případě mohla taky pořádně zapotit. Vytahuju ho tak, že si ve dřepu chytnu ten "cancourek", pomůžu si druhou rukou (trochu přeci jen je i u mě podtlak) a přechytnu za spodní drážky na kalíšku.
Pak přišel menses a trochu zklamání "Jak to že to pořád protéká?". Zkoušení různých skladů, příspěvky do diskuzí, nové čtení zkušeností. První dvoje měsíčky jsem měla štěstí, že nejsilnější dny byly o víkendu a já mohla "laborovat a zkoušet". Takže to byly neustále zašpiněné látkovky (intimky) a ruce od krve. Řekla bych, že při první jsem "ušetřila" tak polovinu tamponů, při druhé už jsem použila jen asi 4 tampóny.
Při třetí menstruaci mi došlo, že se mi kalíšek pohybuje a vždy se stočí spíše k pravé straně, tak proč ho nastavovat na střed. Trochu to zabralo. Problém je v tom, že druhý a třetí den mám hodně silnou menzes. Až po porodu. Prostě se mi i stalo, že jsem si dala tampon super-plus a za hodinu protekla. Takže i kalíšek jsem vylévala třeba co tři hodiny, když začal víc protékat. Měla jsem radost, že stále více krve je v něm a ne mimo. Ale nebylo to ono.
Tak jsem zkoušela a zase se dál posunula tento měsíc. Někde jsem četla, že kalíšek nemá kam utéct a pokud to nejde jinak, tak jím obemknout čípek (nevím jak přesně to dotyčná napsala, bylo to slovensky). Tak jsem šla "hledat čípek". Jj v mých letech (33) ... a ... našla :-). Takže tento měsíc se snažím kalíšek nasměrovat doprava a posunout co nejdál dozadu, pak ho obkroužím prstem abych zjistila jestli už jsem ho dala až kolem čípku - tedy jestli čípek nahmatám či ne. A ono to funguje! Má to své mouchy - musím ho dávat dál a ne blíž než tampon a zatím bojuju s vyndaváním na veřejných toaletách - krev bez tekoucí vody v kabince není úplně ono, zvláště když je tam slyšet vše co se šustne. Příště chci zkusit pro krajní případy vlhčené ubrousky. Ale použila jsem jeden tampon a dvě vložky - pro jistotu a protože jsem látkové měla jen intimky - ale to brzy napravím a na příště už budu mít látkovky. Tak říkám "hurá, funguje to". Takže neklesejte na mysli, ono si to "sedne".
Silvie, 33 let

Zdravím Vás! Přečetl jsem si zkušenosti s kalíškem a jak se dalo předpokládat není tam žádná "zkušenost" muže. Věcem kolem menstruace se většina mužů vyhýbá jako mýdlu na pánských záchodech. Nedávno jsem na internetovém vysílání ČT Divadlo Kampa - Duše K viděl rozhovor J. Duška s 3 ženami a vychvalovali tam všichni kalíšek. Rozhodl jsem se koupit Mooncup pro svou manželku (40) spolu s lubrikačním gelem, gelem na ruce a kelímkem na sterilizaci.
Myslel jsem si že to, že jsem viděl svou ženu nadšenou a těšící se za dva týdny na svou menstruaci, je má jedinná odměna. Netušil jsem však ještě další dopad. Večer v době prvního dne menstruace přišla manželka do postele bez spodního prádla s vážným zájmem o věci na něž normální muž myslí tak jednou za 9 sekund. Mnoho let jsem se ženy mohl v tomto jejím obtížném období dotknou tak maximálně ve vrchní části zad. Tak jak tak, ani žena ani muž není nadšený dotykem na či pod kalhotky v době menstruace. Nyní jsem s vývojem situace nadmíru spokojen. Mooncup umožňuje různé nekoitální hrátky v rámci toho co je z pohledu ženy i muže hezké. To, že si to přečte nějaký muž, je pravděpodobné asi tak, že někdo zastaví na "STOP"ce ve tři ráno. Ale i tento ryze mužský pohled může pomoci ženám, které sbírají argumenty pro kalíšek.
manžel

Píšu zkušenost s kalíškem, který používám cca 1 rok. Je mi 37 let, dozvěděla jsem se o m.k. od kamarádky, které je lehce přes 40 let, nerodily jsme, proto pro nás bylo poněkud těžké zvolit správnou velikost. Obě jsme shodou okolností koupily tu větší, není to na konci menstruace úplně ideální, člověk je zevnitř jakoby otlačený. Asi před 2 měsíci jsem si koupila tedy i ten menší kalíšek. Jeden měsíc mám hodně silnou menstruaci, druhý slabší, ale stále silnou. Při té velmi silné první 2-3 dny používám větší mentruační kalíšek, i proto, že bych se na záchod ulítala a když už ten kalíšek mám, proč ho nevyužít. Jinak používám jen ten menší. Pokud bych si měla koupit jenom jeden kalíšek, byl by to v mém případě ten menší.
Z vlastní zkušenosti můžu říct, že sedět s menstruačním kalíškem v kanceláři na židli je méně pohodlné než sedět na koni. Při jízdě na koni kalíšek používám cca od druhé menstruace, kdy jsem jednoduše zapomněla, že kalíšek mám.
Zpočátku to byla trochu řezničina, pokud jsem někde pryč a potřebuju sebe a kalíšek očistit náhradně, doporučuji si dopředu utrhnout dostatek toaletního papíru na otření ruky. A nedoporučuji spěchat na stříhání konce, dvakrát měř, jednou řež. Dejte tomu pár hodin. Jednou se mi stalo, že jsem panikařila, protože jsem m.k. nemohla vyndat. Vynadala jsem si a šla to zkusit za chvíli. Při mé menstruaci si nedovolím jít úplně bez vložky - byť slabé - ale fakt se to na množství nedá srovnávat.

Mám za sebou první menses s kalíškem, a musím říct že to byla moje nejpříjemnější, nejpohodlnější a nejčistší menstruace vůbec! Dosud jsem používala pouze tampony, takže se zaváděním kalíšku problém nebyl, vyjímání a vyplachování jsem vychytala rychle (naštěstí jak v práci tak doma mám umyvadlo v těsné blízkosti toalety). Dlouho jsem váhala s pořízením kalíšku, hlavně kvůli velikosti, ale teď nelituji že jsem do něj šla, doporučuji ho kde můžu, momentálně se na něj snažím překonvertovat maminku, která nesnese být ani v blízkosti tamponu :D tak snad se mi to podaří :) Děkuji vám za skvělý výrobek!
Nina

Dobrý den, o alternativě v podobě kalíšku jsem se poprvé dozvěděla na Vašich stránkách asi před půl rokem a po přečtení jsem byla nadšená jak myšlenkou, tak pozitivními zkušenostmi uživatelek. Kvůli nedostatku času jsem si nakonec kalíšek objednala až tento měsíc a po přečtení různých diskuzí jsem se rozhodla pro LadyCup S. Musím říct, že jsem se na něj úplně těšila a hned poté, co mi balíček přišel jsem jej (po vyvaření) poprvé vyzkoušela "nanečisto" - vše bylo bez problémů, i když mi pochopitelně chyběla zručnost.
Nyní jsem jej poprvé zkoušela "naostro" - naprosto bez problémů jsem ho zavedla a nebyl vůbec cítit, takže jsem se těšila, že koupě byla dobrá volba. Ráno jsem jej chtěla vyndat a v okamžiku, kdy jsem po straně uvolnila podtlak, jak je uvedeno v instrukcích, ze mě doslova vystřelil a to rovnou do záchodové mísy :-( Myslela jsem, že není vše ztraceno a že jej zachráním, ale bohužel se rovnou dostal až do odpadní trubky místo aby plaval na hladině, jak jsem v prvním okamžiku doufala... Dělala jsem si veliké naděje, ale po 7 hodinách "provozu" jsem o něj takto přišla... :-( Chci tímto ostatní uživatelky upozornit na tuto možnost - podtlak je opravdu velký a toto se může stát...
Jitka

Milé "kališnice" - přednedávnem jsem se odhodlala a objednala si od vás kalíšek . Teď jsem po první menstruaci s kalíškem a jsem úplně nadšená. Kalíšek předčil má očekávání!!! Protože mám menstruaci poměrně silnou, spotřebovala jsem vždy dvoje balení vložek a neubránila jsem se nikdy nočnímu zamazání prostěradla nebo povlečení. Obvykle jsem si ještě dávala na prostěradlo ručník. A to nemluvím o věčném zapaření na intimních místech po používání vložek. S kalíškem mám pocit dokonalé čistoty, poprvé po víc než dvaceti letech se mi nic neumazalo :-))) a to nemluvím o tom báječném komfortu, kdy mě nic nikde "nepřekáží", protože kalíšek opravdu při správném zavedení není cítit, takže shrnuto: kalíšek je prostě super!
Teď jen lituji, že jsem si kalíšek neobjednala dříve, protože opravdu nemá chybu!
Marcela

Menstruační kalíšky OrganiCup

Dobrý den, jen jsem Vám chtěla napsat, že „kalíšek“ je absolutně perfektní! Nemůžu si ho vynachválit. Dřív jsem chodila na záchod a automaticky si hned měnila tampony - připadalo mi to tak hygieničtější - teď tohle vůbec neřeším, navíc nikde nic neprotéká... Opravdu jediné, na co se člověk musí upamatovat je, že vůbec má menstruaci, taková je to pohoda :-) Děkuju moc přeji spoustu dalších spokojených žen.
Katka (Olomouc)

Kalíšek pro mladé dívky? Asi před rokem jsem narazila na Vaše stránky a na menstruační kalíšek, v té době jsem byla velice zoufalá, měla jsem jet na lyžařský kurz a moje menstruace byla velmi silná, společně vložky a tampony jsem si musela neustále vyměňovat, v noci jsem protékala a představa, že by se mi to stalo tam na horách mezi spolužáky a v těch podmínkách, byla hrozivá. Nalezení kalíšku jsem brala jako vysvobození; věděla jsem, že ho budu používat, byla to moje poslední naděje. Jsem panna, mám čtrnáct let, trošku mě tedy zarazilo a obávala jsem se, že budu mít se zaváděním a vyjímáním kalíšku problém. Nakonec jsem se ale samozřejmě rozhodla kalíšek zakoupit, doma jsem hned vyzkoušela a nastalo zklamání, kalíšek jsem si jakž-takž zavedla, avšak vytáhnout jsem ho neuměla, začala jsem panikařit, nešel vůbec ven a všechno to bylo poněkud bolestivé. Kalíšek jsem poté zahrabala hluboko do šuplíku a proto jsem ho na lyžáku ani nepoužila - a zažila jsem tak krušný týden.
Netrvalo však dlouho a znovu mě přemohla zvědavost kalíšek zase zkusit. Zavádění bez problému a při vyjímání jsem musela kalíšek zkroutit tak, aby se ven dostal, všechno jsem to prováděla ve sprše, jinak jsem si netroufla. Od té doby kalíšek používám každý cyklus a neumím si bez něj menstruaci představit, v ty nejsilnější dny musím používat vložky, protože protéká, ale to je možná tím, že jej vyměňuji pouze ráno a večer ve sprše - s flaškou vody v kabince na záchodcích ve škole je to poněkud složité, když jsem to zkoušela, byla jsem vždy ušpiněná, vložce se tak myslím nevyhnu. Před několika měsíci jsem si povšimla, že kalíšek nemusím vůbec všelijak kroutit, abych ho vytáhla, asi jsem si přetrhla panenskou blánu, ale jsem docela ráda, teď je to ještě více pohodlné. Každopádně kalíšek je mnohem lepší než tampony nebo kvanta zapáchajících vložek, v slabších dnech menstruace už vložky nepoužívám žádné.
Jednou se mi však při cvičení stalo, prováděla jsem zrovna svíčku - hlava a trup na zemi, nohy se zadkem nahoře, když jsem se spustila dolů, najednou to začal hodně protékat, pravděpodobně se obsah kalíšku převrátil a zase vrátil... No, zrovna příjemné to nebylo, takže gymnastiku s kalíškem určitě nedoporučuji, u plavání a všemožného potápění si tedy taky nejsem jistá. Avšak když pominu tyhle malé problémy, je nenahraditelný. Bavila jsem se na toto téma s mámou, nenávidí tampony a kalíšek se jí nepozdává a odmítá ho, zůstává věrná vložkám. Ale já jsem nesmírně spokojená a vděčná, že něco takového existuje. Mnohokrát Vám za něj děkuji.
Bára, 14

Dobrý den, ráda bych Vám poděkovala za Vaše stránky, díky kterým jsem se odhodlala vyzkoušet kalíšek. Zakoupila jsem kalíšek Yuuki ve variantě economic, přesvědčila mě příznivá cena i to, že jsem se nemohla rozhodnout mezi normální a soft variantou. Je mi 33 let, mám za sebou 3 porody, takže jsem vybrala velikost 2.
Kalíšek předčil všechna má očekávání. Zpočátku jsem ho trochu cítila, zkrátila jsem stopku na polovinu a zlepšilo se to. Nakonec jsem stopku úplně odstřihla a o kalíšku vůbec nevím, že ho mám. Při první menstruaci jsem pro jistotu použila ještě vložku, mám hodně silnou Ms, tak jsem nevěřila, že by neprotekl. Ale vůbec nic se nestalo. Už jsem si jistá a nepoužívám kromě kalíšku nic :-) V prvních dnech tedy vylévám co 4 hodiny, na konci Ms stačí 2x denně - prostě super! Určitě budu doporučovat dál.
Blanka

Ke dnešnímu dni zkouším už čtvrtou velikost kalíšku. A pořád ještě nevím, jestli je to to správné pro mě a mé tělo. Rozhodnutí pro kalíšek ve mě dozrávalo asi rok. Věděla jsem, že si ho pořídím, ale řešila jsem finance a tak nějak jsem to pořád odsunovala. Až přišel ten správný čas, tak jsem se zeptala kamarádek, co vím, že jej používají, který by mi doporučily. No a vzhledem k faktorům, jako cena, doporučení a informace psané o kalíšku jsem zvolila Yuuki. Byl mi velice sympatický a protože jsem po porodu, zvolila jsem větší velikost a pro jistotou jsem pořídila i ten menší. Plna očekávání jsem rozbalila balíček a sotva jsem kalíšky uviděla, skoro jsem se lekla a věděla jsem, že tohle se do mé vaginy nevejde. Trochu jsem se přecenila, ale šla jsem větší kalíšek vyzkoušet... Nerozvinul se mi, tlačil mě a nemohla jsem pomalu ani chodit, natož abych si třeba sedla a o příjemném pocitu se mi mohlo jenom zdát. Bylo jasné, že ten velký není pro mě. Vyzkoušela jsem ten menší. Ten už jsem zavedla, ale taky to nebylo bez problémů. Bylo to lepší, než s tím větším, ale dobré taky ne. Bolelo mě z něj podbřišek a taky mi tlačil na bod G a v podstatě v jednom kuse se mi chtělo čurat a měla jsem pocit, že pořád musím tlačit.
Po konzultaci s paní Ilonou, která se mi snažila poradit pokaždé, když jsem se na něco zeptala, tak jsem se rozhodla pro menší kalíšek a objednala jsem si MeLuna velikosti S. Ten byl úžasný. Seděl mi, krásně se rozvinoval, nikde netlačil a byl mi příjemný. No... ale protékal mi... takže jsem musela znovu pro radu za paní Ilonou a dohodly jsme se, že vyzkouším větší kalíšek.
Zůstala jsem u MeLuna, jenom jsem vzala větší velikost, takže M. Jakmile přišel, tak už jsem se dost skepticky jala ho vyzkoušet, ale vůbec se mi nerozvinul. Byla jsem z toho dost otrávená, ale za pár hodin jsem to zkusila znova a vypadalo to, že se rozvinul a nebyly s ním větší problémy. Sice si jím nejsem úplně jistá, mám pocit, že mě lehce tlačí v podbřišku, ale uvidíme. Ještě jsem neměla moc příležitostí ho vyzkoušet při menstruaci, takže zatím ho ještě "analyzuju". Snad už to bude v pořádku, pokud ne, ještě asi vyzkouším jinou značku o trošku menší v průměru. Uvidíme.
Jana, Yuuki a MeLuna

Dobrý den, dnes mi přišly objednané kalíšky a látkové vložky a s nimi i dárek od Vás - mycí gel Lunette. Chtěla bych Vám poděkovat a vysvětlit svoje časté objednávky. Jak píšete, kalíšky dlouho vydrží, s tím není žádný problém. Od té doby, co jsem si objednala svůj první, jsem z nich tak nadšená, že jsem nakazila i své sestry a kamarádku a kalíšek jsem jim také objednala. Máme teď každá dva - jeden barevný a jeden Yuuki - větší, pro začátek a na noc, a já mám tři :-) ... Nejspokojenější jsem ale se značkou LadyCup.
Látkové vložky používám už skoro tři roky, mám koupené i ušité, sestra i její dcera také používají. A u Vás ty krásné kupuji pro svoji dceru, dělám jí postupně "výbavičku", než přijdou její dny, aby se ji líbily a používala je dobrovolně místo obyčejných :-)
Děkuji za Vaši práci,
Andrea

MS úplně bez bolesti. Vymývám a vytahuji jen 2x denně a to mám docela silnou MS. I když první vyjmutí byl zápas :-), chce to nevzdát se a mít trpělivost. Teď už to jde super. Už bych nikdy neměnila. Přeji všem pohodové dny.
Renáta

Dobrý den, před časem jsem u vás zakoupila v pořadí již druhý kalíšek, k mooncupu A jsem si pořídila větší naturcup II. Mám potíže s protékáním v prvních 2 dnech menstruace, myslela jsem, že větší kalíšek můj problém vyřeší. (nevyřešil)
Konzultovala jsem to s gynekoložkou (prý jsem první o kom slyší, že používá kalíšek- to mi překvapilo, protože do této ordinace ve fakultní nemocnici v Plzni dochází opravdu hodně pacientek).
Můj problém je patrně jinde, jelikož mám na děložním hrdle "přepážku" směrem do pochvy a ta může překážet správnému přilnutí kalíšku ke sliznici. Počítala jsem s touto variantou, protože jsem o přepážce věděla. (Je možnost si přepážku nechat chirurgicky odstranit, ale to určitě neplánuji).
Takže pokud i jiné uživatelky kalíšku mají problém s protékáním, nemusí to být jen nesprávnou technikou zavedení, ale je to možná nějakou podobnou anatomickou vadou, o které třeba ani nemusí zatím vědět. Nicméně, kalíšek používám dál, v prvních dnech musím používat menst.vložky, ale později mi stačí jen slipová vložka. Co se týče rozdílu mooncupu A a naturcupu II- pohodlnější je pro mě mooncup- je měkkčí, lépe se mi zavádí, stopku mám úplně odstraněnou. Naturcup mi nevyhovuje velikostí (je moc dlouhý), kulička na konci je pohodlná, vůbec o ní nevím.
Tolik moje zkušenosti. Ráda se podělím o svoje dojmy s dalšími potencionálními uživatelkami. Dodávám, že jsem po 2 vag. porodech.
Pavla

Kalíšek už používám několik let a tak se přirozeně časem stane, že se kalíšek začne pomalu zanášet. A to především v těch malých otvůrcích. Ale přišla jsem na super způsob, jak je účinně vyčistit - mezizubním kartáčkem. Jsou na to opravdu úžasné, nejlepší na to jsou ty tenčí, mají modrou barvu, jdou běžně koupit v lékárně. Časem se sice stane, že kartáček už tak moc nečistí, ale stačí použít nový a kalíšek je zase čistý :). Tak doufám, že i tato rada se bude hodit a někdo ji využije.
Vaše stránky jsou opravdu super a jsem s kalíškem moc spokojená, nic jiného používat bych si už nedokázala představit.
Iveta

Dobrý den, na kalíšek jsem narazila už před pár lety a tehdy mi to přišlo jako něco totálně šíleného a zapomněla na to. Před 14 dny sháněla kamarádka nějaké ohlasy na kalíšek, chtěla si ho pořídit a dostala plno kladných hodnocení. Byla jsem překvapená, jak moc je to rozšířená věc a rozhodla jsem se to taky zkusit. Kalíšek (LadyCup L) dorazil už druhý den od zaplacení a ještě jsem stihla ho vyzkoušet na poslední dny menstruace. Trochu jsem se bála, jestli ho zvládnu správně zavést, ale bylo to naprosto jednoduché a napoprvé se zadařilo. Nebyl problém ani s vyndáním. Stopku jsem si zkrátila na polovinu a o kalíšku jsem pak vůbec nevěděla :) Už teď se těším na příští měsíc :D
Přeji hezký den a mnoho dalších spokojených zákaznic :)
Linda K. (28 let)

Kalíšek jsem objevila před cca 3 lety na internetu. Moc se o něm nepsalo a když jsem se o něm zmínila v lékárnách v okolí, netušili, oč jde. Koupila jsem ho tedy přes net od slečny, jež zajišťovala distribuci v Čechách. Tehdy byl jen typ Mooncup. A byla jsem z něj okamžitě nadšená. Přes počáteční fázi zděšení při vyndavání ( určitě jsme to zažily každá: "ježišmarjá, on nejde ven") až po současnou naprosto suverénní manipulaci s ním :-)
Skoro okamžitě jsem ustřihla "cancourek" na vyndavání, protože to jde dobře i bez něj a tolik to nepřekáží a od té doby je v nezměněné podobě mým měsíčním nepostradatelným pomocníkem. Už si to neumím bez něj představit. Žádné nehygienické vložky, žádné tampony, které bolí...dokonce jsem přestala mít problémy s výtoky a menstruačními bolestmi.
A protože už to je nějaký pátek, co jej mám, rozhodla jsem se pořídit si nový, poněkud vzhledově úhlednější :-) a zabrousila na tyto stránky..A i když je docela úsměvné, že LadyCup je možné koupit v různých barvách ( marně uvažuji k čemu asi? ), zůstanu věrná MonoCupu. Vyhovují mi jeho drážky k vyndavání, i miniměrka, která mi pomáhá v odhadu ukončení menstruace.
Všem těm, které toto čtou, vřele tuhle malou věcičku doporučuji. Za tu dobu, co jej užívám a básním o něm mezi námi děvčaty, jsem už nejednu k němu připoutala...snad ze všech kamarádek a známých, a jako že jich je na desítky, měla jen jediná výhrady a nepoužívá jej. Takže: tohle byl výborný nápad! :-)
Daniela, 39 let

Krásný den! Asi před půl rokem jsem se od kamarádky poprvé dozvěděla o menstruačních kalíšcích. Neváhala jsem a hned si jeden objednala. Vybrala jsem si kalíšek Lunette, model 1. Tento typ jsem zvolila kvůli jeho velikosti, protože jsem stále panna. Poprvé jsem se obávala jeho zavedení a vyjmutí, ale jak se ukázalo, vše je pouze o zvyku. Nyní své dny prožívám naprosto bezstarostně, protože mi kalíšek oproti tamponům neproteče a také není potřeba ho vylévat tak často jako měnit tampony. Své nadšení z kalíšku šířím dál a Vám bych chtěla poděkovat!
Nela, 16

Dobrý den, kalíšek jsem si také koupila, zkoušela dokola čtvrt roku a nepřišla jsem tomu na kloub. Udělala jsem vše podle návodu. Zavedla v pohodě, ven nešel. Už jsem myslela, že pojedu na záchranku. Po dvou hodinách jsem ho vyndala. Řekla jsem si ale, že to nevzdám. Ale všechny další pokusy byly stejné i když jsem vyčetla všechny možné rady. Navíc mi kalíšek pokaždé zajel ještě hloubš a já ho nemohla ani nahmatat, a to vím jistě, že byl otevřený. Někdo má málo posílené pánevní dno jako já a prostě zajede o nějaký milimetr. Není to moc, ale vyndavání je tím složitější. Vím, že dál "cestovat" nemůže, podtlak tam je. I po tolika nespočetných pokusech se to nemusí povést a zadařit se. Nápad je to vskutku geniální, používala bych ho ráda, ale bohužel, protože někdo na to prostě nemá "utvořené" tělo.
Anna, 23

Kalíšek jsem si cca před měsícem objednala z těchto stránek www.kalisek.cz. Vybrala jsem si kalíšek Lunette zelené barvy, zaplatila jsem ho převodem z účtu. Kalíšek přišel velice rychle a bez problémů a já se těšila až ho budu moci poprvé vyzkoušet. Nejprve jsem si ho vyzkoušela nanečisto před menstruací, zavedení proběhlo bez problémů. Avšak zpátky mi nešel moc vyndat, jelikož mě nenapadlo použít i pánevní svaly a zapomněla jsem na to, že musím uvolnit podlak, tak jsem kalíšek vyndala násilím a bylo to dosti bolestivé, avšak ani to mě samozřejmě neodradilo a řekla jsem si, že počkám až začne menstruace nebo je lepší při zkoušení použít alespoň lubrigační gel.
Jakmile se objevily první známky menstruace kalíšek jsem vyvařila a bez problémů zavedla, po 4 hodinách jsem se pustila do prvního vyndavání, tentokrát jsem zapojila i své pánevní svaly, podtlak zrušila bez problémů, kalíšek šel krásně vyndat. Takže prostě všechno je to jenom o cviku. Nyní jsem s kalíškem absolutně spokojená. Tampóny jsem nesnášela a skoro vůbec nenosila a z vložek byl člověk pořád zapařený. Kalíšek není vůbec cítít a někdy člověk zapomene i na to, že má vůbec menstruaci. Také je to moje nejčistčí menstruace, kterou jsem kdy zažila, žádný zápach nic. Vůbec už nechápu, že jsem kalíšek neobjevila dříve, nyní už pro mně není menstruace něčím nepříjemným. Pokud nemám kalíšek, kde omýt vydrží v pohodě 10 hodin, ale snažím se ho po 5 hodinách vyprázdnit a umýt. V noci je to také bezproblémů. A další věc, která mě moc těší je, že nejen, že šetřím svoji peněženku, ale hlavně šetřím naši přírodu a matku Zemi, které si moc vážím za to, že mohu na ní žít a jako člověk zajímající se o alternativní kosmetiku, jídlo, léčení a o to, jak žít více v souladu s přírodou a pomoci k její obnově si tohoto vynálezu nesmírně vážím a svými referencemi se budu snažit o to, aby ostatní ženy mohly objevit přednosti kalíšku. Přeji všem ženám krásné dny a važme si toho, že jsme ženy.
Andrea Vosejpková 30 let, České Budějovice

Dobrý den, díky za výborně vyřízenou objednávku, zboží jsem měla doma za pár dní. Reference o dobrých službách mohou povzbudit další zákaznice, tak proto píši :) Kalíšek je také perfektní! Velikost sedí a mohu se na něj spolehnout i první den menstruace.
Adéla

Dobrý den, o kalíšku vím už víc jak rok a od začátku se mi moc líbil. Konečně jsme si mamkou kalíšky objednaly. Obě dvě jsme zvolily LadyCup - já S a mamka L. Brzo nám kalíšky přišly a já se moc těšila, až ten svůj vyzkouším.
Jsem sice panna, ale s tampony jsem nikdy žádný problém neměla. S kalíškem už ale problém byl. První den se mi kalíšek zavést nepodařilo. Dostala jsme ho jen na kraj a i to dost bolelo. Druhý den jsem se pokusila znovu. Zatnula jsem zuby a kalíšek zavedla. Myslím, že se úplně nerozevřel, ale i tak jsem ho cítila - dost to bolelo. A pak nastal problém - nešel ven. Strašně to bolelo. Podtlak jsem sice zrušila, ale rozevřený kalíšek je na mě asi moc široký. Sunul se ven kousíček po kousíčku a bylo to opravdu utrpení. Pak jsem si dala několik dní pauzu.
Dnes jsem ho zkoušela znovu - a možná i naposledy. Doufala jsem, že při minulém zavedení jsme se aspoň trošku roztáhla, a že to snad bude o něco lepší. Naopak to bylo ještě horší! Použila jsem i lubrigační gel, takže se zavedením to šlo o něco líp. Ale vyndání bylo ještě horší než minule. Zase to !neuvěřitelně! bolelo (nevím, co mě v životě bolelo víc!) a stejně jako minule se mi ho podařilo vynat až ve chvíli, kdy jsem ho v sobě téměř složila do tvaru, ve kterém jsem ho zaváděla, což bylo opravdu nesnadné! Už na kalíšek tam bylo úzko a když jsem tam měla ještě dostat prsty!!! Při vyndávání mi chvílemi přišlo, že mě snad vysaje nebo mě natrhne!!! Zážitek to byl opravdu strašný!
Mamka s kalíškem problém nemá. Tuším, že je to tím, že trasou jejího kalíšku jsem už prošla já.
Na kalíšek jsem se hodně těšila, ale o to víc, mě zklamal. Pořád si myslím, že to musí být skvělá věc - když vás to nebolí jako mě. Ale jsem přesvědčená, že pro panny rozhodně není! S jeho koupí, bych počkala rozhodně až PO!
Kalíšek teď rozhodně na pár let zmizí u mě v šuplíku, kde bude čekat až mě dole někdo roztáhne. Pak možná najdu odvahu zkusit ho znovu.
Verča, 16

Kalíšek jsem si koupila před půl rokem, protože jsem se dočetla v diskusi na internetu, že je po zavedení nitroděložního tělíska vhodnější než tampony. Tělísko mi sice díky intenzitě krvácení hned při první menstruaci “vypadlo“, ale s kalíškem jsem velmi spokojená. Mám díky vysoké vrstvě sliznice v děloze měsíčky až 10 dnů a navíc mi gynekolog vysvětlil, že se mi ta sliznice utrhne a odejde naráz, což znamená, že dva dny z těch deseti mám menstruaci extra silnou. Navíc jsem přesvědčená, že po prvním přirozeném porodu, kdy syn vážil 4,5 kg, se otvor v děložním čípku taky výrazně zvětšil a proto mám menstruaci ještě silnější než před dětmi. Dříve to znamenalo mít v „nejsilnější“ dny zavedený největší tampon a ještě vložku a měnit je každou hodinu. Teď sice musím vylévat každou hodinu kalíšek , ke kterému používám opět vložku, ale například v noci, kdy mi po změně polohy nestačil k zastavení protečení ani ručník, kalíšek funguje - jen s jednou přestávkou během noci - výborně. Po ostatní dny, kdy menstruace není tak silná, používám kalíšek pro jistotu s malou vložkou a jsem spokojená. Výrazně ušetřím za tampony i vložky. ZÁSADNĚ ale změnil kalíšek kvalitu menstruace v tom, že zmizely křeče, pocit napjatosti a nepříjemnosti. Proto ani během dnů, kdybych si asi byla jistější s tampony, se k nim neuchyluji, kalíšek je i přes občasné problémy s vyléváním a vymýváním (když nejsou podmínky) luxusně pohodlný a příjemný!!!
Romana

Rozhodla jsem se, že si své nadšení z kalíšku rozhodně nemůžu nechat pro sebe!!! Když jsem si ho koupila, bylo to poprvé co jsem se opravdu těšila až dostanu menstruaci a budu kalíšek moci vyzkoušet. Z počátku to chtělo trochu cviku, ale nadšení z toho, že šetřím jak životní porostředí, tak peníze bylo mnohem silnější! Vlastně se dá říct, že spolu s kalíškem mě menstruace začala bavit. :) Velmi oceňuji, že se na povrchu kalíšku nemnoži bakterie a tak jsem v mnohem větší čistotě celý den. V porovnání s tampóny si pochvaluji především to, že kalíšek mi nikdy neprotekl. Tampóny jsem zapomínala doma a měla jsem je měla vysypané po celé kabelce. S kalíškem? Na začátku menstruace zavedete a nemusíte ssebou nic dalšího nosit. V neposlední řadě kalíšek Vám nevysušuje sliznici, a proto jde pokaždé (i když není menstruace tak silná) dobře vyndat i zavést. . Ohledně oplachování musím potvrdit, že skutečně stačí ráno a večer. Myslím, že je to lepší než se na veřejném záchodku (kdy nemáte umyvadlo v kabince a čisté ruce) stresovat jak na to. Co říci závěrem? Milé dívky a ženy žijeme v 21. století tak toho využijte a pořiďte si kalíšek budete nadšené!!!
Zdraví Iva

Menstruační kalíšky Lily Cup

Dnes sice "kalíškuji" teprve druhý den, ale zatím mám jen ty nejbáječnější zážitky. Vůbec nevím jak jsem bez něj mohla do téhle doby žít...
Když jsem ho poprvé viděla na živo byla jsem docela překvapená jeho velikostí, jsem asi i díky sportu poměrně hodně úzká a i menší velikost "B" na mě působila jako hodně velká. Ale hned při prvním zavádění se 100% potvrdilo to co na vašich stránkách píšete, a to že materiál je tak úžasný a měkoučký, že se mi povedlo kalíšek bez problémů zavést a umístit. Po prvním zavedení jsem ho obkroužila prstem jestli se správně roztáhl a diky tomu jsem přišla na to že ne, ale obroužením jsem docílila správného "zaklapnuti". A pak už jsem si začala jen užívat :-)
1. Vůbec nevnímám že mám menstruaci - kalíšek vůbec necítím - tento měsíc jsem "rozjezd" zvládla i bez léků tlumících bolest, první den jsem byla vždy úplně vyřízená. A tentokrát vůbec nic. Mam tu smůlu že jsem na některé léky alergická, a tak jsem moc ráda, že jsem se bez nich tentokrát obešla. - nepřipomíná mi to žádná vložka ani tampon - díky kalíšku nepociťuji žádný zápach, kterému jsem se v době svých dnů ani při používá kvalitních intimních prostředků, nedokázala vyhnout, nebo to byl alespoň můj pocit.
2. Kalíšek báječně drží nikam se nestěhuje a umožňuje mi dělat spoustu věcí které jsem se snažila v době menstruace omezit. Ať už se jedná o zcela běžné setkávání s lidmi, až po sportování. Jízdu na koni jsem sice ještě nevyzkoušela, protože kobylka je teď zraněná. Ale musím za ní denně chodit a vodit jí "na provázku" na dlouhé klidné procházky, aby jí otok opadl. A i při tom cítím jak moc mi to kalíšek zpříjemňuje. Máme tu hodně kopcovitý terén a tak mi to dá občas dost zabrat, abych kobyle stačila a přitom se mi samozřejmě zvedá tep. Vždy jsem při nějákém "sportovním" výkonu cítila zesílenou intenzitu krvácení,ale kalíšek tohle všechno zvládl bez problémů a ještě jsem neměla strach z toho, že jak se občas stávalo s vložkou, že pak budu mít špinavé prádlo a oblečení. Díky tomu skonči brzo mé "menstruační prádlo" v koši, protože už dnes (druhý den jsem si troufla vzít své běžné (oblíbené) a nemám o něj žádný strach :-) V sedle kalíšek určitě vyzkouším příště, protože cítím že s ním dokážu vše co jen budu chtít :-)
3. Díky kalíšku jsem se zbavila všech nepříjemných pocitů spojených s těmito dny a připadám si díky tomu mnohem klidnější a veškerá "protivnost" která mě při mých dnech často provázela je pryč. Přijdu si jako v kterýkoli jiný den můžu dělat úplně vše a nemusím se nijak omezovat. Tak že tímto všem oznamuji, že opouštím svou "menstruační noru" a vrhám se vstříc Světu každý den.
Doufám, že jsem se nerozepsala moc :-), ale to co jsem napsala, ani zdaleka nemůže popsat všechno mé nadšení, které jsem za tyto dva dny prožila :-)
Olga, 28

Super výrobek pro ženy. Konečně nezažívám týden depresí. Díky moc a hodně úspěchů.
Niki

Jsem z něho nadšená a jen lituji toho, že jsme se o něm nedozvěděla dříve a taky, že mě to rozhodování trvalo tak nekonečně dlouho (řešila jsem totiž velikost neboť mi ještě nebylo 30 a nerodila jsem takže bych měla mít menší jenže v dohledné době rodinu plánuji a tak jsem si zase říkala že na co si to kupovat na několik měsíců a pak si kupovat nový. Nakonec jsme si koupila ten větší a je to OK.)
S kalíškem jsem spokojená už jen proto že si ho můžu vyměnit, když chci a třeba i po hodině prostě ho jen vyleju a jdu žádný přemejšlení jestli tampon vyměnit už teď a nebo až zachvíli, aby ještě vydržel. Prostě kalíšek vyleji kdy se mi to hodí. Menstruaci nemám silnou takže mi stačí v prvních dnech ho vylít ráno v poledne odpolko a večer. No a pak už jen ráno večer a jednou přes den což je absolutní pohodě. Při použití není nikde nic vidět ani já ho necítím což je taky supper zádný poťouchlí provázek nebo vložka. Obavy jsem měla z toho, že to proteče nebo tak něco, zatím se nic takové ho nestalo ( jednou nazačátku a to protože nebyl rozbalený, ale slipovka po jistila). Teďka v něho mám maximální důvěru používám ho po celou dobu menstruace i v noci a v pohodě. Než jsme ho koupila tak jsem se bavila s gynekoložkou a ta proti tomu nic neměla, což pro mě bylo ujištění proč to nezkusit.
Teda, abych nebyla jen pozitivní je fakt, že stejně jako zvádění tamponu to chce cvik a získat v kalíšek jistotu a důvěru, ale po první menstruaci a prvních problémcích, které se stejně každý naučí vychytávat po svém neboť své tělo zná nejlépe získáte důvěru a je o v pohodě. (Problémky byly typu, že se kalíšek vevnitř neotevřel a já si to nezkontrolovala, protože jak nebyl cvik tak jsem to nezaváděla správně, a pak ještě najít vyhovující polohu dřep mě nevyhovoval kvuli kaltotám u noh, ale v sedě na záchodě to není problém tam ušpinění nehrozí).
Vím, že asi zním jak nějaké nepovedená reklma, ale mě kalíšek maximálně vyhovuje a tak mi to prostě nedalo abych se o svou radost nepodělila. Nic z toho nemám ani provizi ani nic takového obědnat si to můžete na netu přej jakoukoli firmu najdete i kalíšky od různých značek spíš jsem vám chtěla sdělit, že existuje i něco jiného než jen masivně propagované vložky a tampony a málo lidí o tom ví. Při hledání informací na netu jsem objevila i textilní pratelné menstruační vložky jako další variantu, ale to zase není moje gusto.
K.D. Letohrad

Děkuji za možnost zkusit nový způsob jak zvládnout období menstruace. Nepříjemné přežívání "červeného týdne" se změnilo na prožívání dalšího běžného týdne v měsíci. Žádné trápení ráno před skříní - co na sebe, aby nebylo vidět nošení vložky nebo kdyby se stal karambol. Žádné vynechávání cvičení během prvních dní menstruace. Žádné balíčky v kabelce. A ten pocit, že ulehčuji přírodě... ten je taky bezva. Musím ještě vypilovat techniku zavádění a kontroly, zda se kalíšek plně rozevřel. Díky tomu se mi jednou stala menší nepříjemnost. Rychle jsem si znovu pročetla velmi praktický a důkladný návod a je pro nepříjemnostech. Mám jen jeden problémek. Co si mám koupit za peníze uspořené za vložky? :o)
Moc Vám děkuji za to, že jste tuto "VĚC" nám ženám v naší české zemičce zprostředkovaly.
Martina

V okamžiku objevení kalíšku na internetu jsem neváhala s objednáním ani minutu. Naplnil všechna očekávání, snadno se aplikuje, lehce vyjímá, nepřeteče ani v noci a brzy úplně zapomente, že "někde něco" máte :-)
Navíc je ekologický a výborný pro jednoduchý způsob života v přírodě, kdy se zbavíte nekonečného nakupování hygienických potřeb. Nemohu, než doporučit tuto pomůcku všem ženám na této planetě, protože tím zkvalitní život nejen sobě. Takže pryč s předsudky a hurá do toho!
Vděčnost J.

O kalíšku jsem slyšela již dávno dávno a hned jsem ho zavrhla jako něco nechutného. Později, když moje obliba v tamponech se změnila v noční můry - přestaly mi vyhovovat a začala jsem po nich mít bolesti při sexu atd., tak jsem musela přejít na vložky. Teprve pak jsem si uvědomila význam přívlastku "nechutný" - navíc v létě giganticky nepohodlný!!!
Začla jsem uvažovat čím dál tím více a více....nakonec mě zlomila moje kamarádka, která ho používá už asi půl roku a je naprosto spokojená...celý pátek jsem četla na netu zkušenosti, ohlasy, negativa...a těch jsem našla tak žalostně málo, že jsem se rozhodla, že do toho prostě půjdu! Třeba stihnu kalíšek použít už do příští menstruace :))
Míša

Dobrý den, kalíšek používám teprvek dva měsíce, sice není stoprocentní (co bychom chtěly po třech dětech), ale už bych se k vložkám asi nevrátila. Dcera (19) je spokojená a díky ní jsem se nechala trochu donutit. Z hlediska ekologie je to super.
Díky a zdravím. Iva (40)

Kalíšek si nemohu vynachválit, jsem s ním moc spokojená, je to opravdu fajn věc, všem ho ráda doporučuji. Trpím sice silnější menstruací a kalíšek v těch nejhorších dnech musím vylévat častěji-například když jsem v zaměstnání nebo mimo domov a není příležitost si odskočit, použiji slipku nebo tenkou vložku. Ale to tak 1 kus za menstruaci, takže spotřeba se v mém případě se nedá absolutně srovnat od té doby, co používám kalíšek s tou předchozí. Nehledě na ušetřené peníze a dobrý pocit, že není tolik odpadu. Děkuji a mějte se moc krásně,
Dana

Ahojky, chci moc poděkovat za kalíšek. Používám ho teprve třetí den ale jsem nad míru spokojená. Je to něco úžasného a jsem moc ráda, že ho mám. Problém jsem s ním skoro neměla, jen jde o to se naučit (a to mi netrvalo dlouho) odbloknout to přisátí ,když jsem si kalíšek chtěla vyndat. Zvládám to už hravě a po zastřižení stopky mě už nic nevadí. Jsem s ním tak nadšená, že jsem o něm začala mluvit skoro s každou kamarádkou co mám a dokonce i v práci jsem to nevydržela a řekla o něm kolegyním :-) Myslím, že spousta žen o něm vůbec neví a netuší jak moc by si mohly zpříjemnit dny menstrulace, kdybych vám s tímto mohla jakkoliv pomoci udělám to ráda. Takže přeji mnoho zdaru a ještě jednou moc děkuji.
Edita

Ahoj,právě jsem prožila a prožívám první noc a den s kalíškem. Noc úžasná a bezbolestná (asi po deseti letech) a den,po zkrácení "ojky",taky bezva. Určitě to všude "rozkecám".Kdybych teda nemusela být v práci.Ale to už zázračný kalíšek asi nezařídí. Už teď ho vychvaluji kolegyním z práce.Jediné negativum vidím ve vyjímání,ale to je,určitě,otázka cviku.
Míša (27 let ) z Hradce králové

Včera to byl křest v přírodě Takže, vážení, píšu, i když to mám teprve druhý den, ale musím Vám říct, ZE JE TO BOMBA!!!! Že já blbec, když jsem o tom věděla půl roku, si to už dávno nekoupila. Můžu Vám, opravdu svědomitě, říct, že jsem nadšená, včera to byl křest v přírodě, se vším všudy, a nijak špinavá jsem nebyla, to u tamp. bylo běžné, byl dost hluboko, tohle je super. Nenechte se odradit nevěřícíma, až to tady bude normální, pak se klepnou do hlavy.
Moc dík Jitka, Sádek u Poličky

Kalíšek není samospasitelný.
Dobrý den, menstruační kalíšek používám již 4 nebo 5 cyklů a proto se mohu podělit o svoje zkušenosti s ním: na začátku a na konci cyklu je to opravdu pohoda, takové to "špinění" velice elegantně vyřeší, žádný problém. Co se týče použití na noc, záleží na síle menstruace - rozhodně kalíšek není všemocný a neudrží vše, takže dochází k protékání.
Totéž ve dne - při silném krvácení se velmi rychle naplní a zbytek "přetéká" kolem okrajů, je to cítit.. když je člověk doma, může zajít na WC či do sprchy, pokud je na cestách, tak to je pořádný průšvih! Při používání vložek víte (cítíte) odtok krve a můžete tak podle zkušenosti regulovat výměnu vložky, u kalíšku necíte nic, o to nepříjemnější to pak může být překvapení.
Je mi 37 let, možná že je kalíšek vhodnější pro mladší ženy, které nemají silnou menstruaci. Některé moje cykly byly také OK - zvláště ty první naprostá pohoda, je to pohodlné, ale není to absolutní řešení. Také výměna na veřejném WC není zas až taková legrace - kromě okrajových dnů cyklu jsem se vždy vydatně zamazala krví, otírala se toaletním papírem a vykukovala pak z kabinky, kdy už můžu vyjít ven, aby si někdo nevšiml.... no, nic moc. Flaška vody se mi do kabelky opravdu nevejde.
Snažila jsem se kalíšek propagovat mezi svými kamarádkami, většinou se tvářily zamítavě a moje zkušenosti jim skoro dávají za pravdu.
Takže shrnuto - je to dobrá věc, ale v žádném případě samospasitelná, jak to uvádíte na vašich stránkách.
Zdraví Petra

Ahoj, běžně tohle nedělám, ale fakt mi to nedá. Chtěla jsem fakt moc poděkovat za uvedení kalíšku na trh. Jsem maximálně nadšená. Dozvěděla jsem se o kalíšku z cosmopolitanu a protože ho považuju za dost seriózní časopis na to, aby si dovolili propagovat nějakou blbost, tak jsem to chtěla zkusit. Nejdřív jsem si četla ohlasy na Tvých stránkách a bylo tam většinou ve stylu "dobrý, ale". Ale řekla jsem si, že za zkoušku to rozhodně stojí. No ani napoprvé jsem neměla ani jeden z problémů, co se tam píše. Ze začátku či na spaní je dobrý vzít si ještě radši intimku, ale to je detail. Ten kousek na vyndavání jsem teda okamžitě ustřihla celý, ten se mi fakt nelíbil:-) Ani bez něj nemám nejmenší problém s vyndaváním. Vážně mi to dost usnadnilo spoustu věcí. Nikdy mi nijak extra menstruace nevadila, ale občas se nějakej problémek naskytl. Třeba když jsem měla menstruaci u moře, tak po každym koupání hledat záchody-nic moc. A tak, to známe asi všechny:) No ale teď už mi menstruace nevadí ani trošku. Ráno sprcha - vyměnit kalíšek, večer sprcha - vyměnit kalíšek a na začátku ho ještě vyvařit a jinak na menstruaci vůbec nemyslím. Fakt úžasné, když nemusím s sebou tahat tampóny (a vůbec za ně platit takový těžký prachy), nemusím myslet, kdy je vyměnit, na noc se trápit s vložkama.. Opravdu jsem nadšená. Můžu se v klidu koupat a nemusim na nic myslet. Hned jsem si musela koupit ještě jeden kalíšek, abych mohla mít jeden doma a jeden na koleji a nemusela se s ním vozit. Vážně díky, díky, díky, díky:-)
Míša

Volám sa Jana Jamrisková a mám 29rokov. Som maminou dvoch pokladíkov - mojich synčekov, ktorí majú vyše 3,5 roka (sú dvojičky:o)).
Dni počas menštruácie boli pre mňa utrpením. Bola som bez nálady. Najradšej som ostávala doma. Keď som musela predsa niečo zabezpečiť mimo domov, v prvom rade som si uvedomovala, kde sú toalety. Pár výletov s detičkami sme absolvovali počas mojich dní, no to bola hrôza. Balíky vložiek a každú chvíľu behať na toalety, pritom mať na starosti dvoch zlatúšikov, ktorí boli na všetko zvedaví a nepostáli na jednom mieste. Mnohokrát ma strážili pred dverami toaliet a to si viete predstaviť ten strach ako to dopadne. Na tie dni už nechcem ani len spomínať. Keď som sa dočítala v Cosmopolitane o menštruačnom kalíšku, bola som nadšená. Napadlo ma, že to musí byť skvelá vec a určite to aspoň vyskúšam. Po objednaní kalíška som sa prvý krát tešila na „ svoje dni“. S Mooncupom som sa veľmi rýchlo skamarátila. To, že ho ani necítim je perfektné, často krát aj zabudnem že mám menštruáciu. Dokonca sme sa vybrali s mojimi pokladíkmi do ZOO a pol dňa som nemusela nič riešiť. Rýchlo som si zvykla na túto skvelú vec. Dnes si môžem naplánovať rôzne výlety a cesty vôbec sa neobávam „ svojich dní“. Kalíšok ma oslobodil od záťaže, ktorú som prežívala každý mesiac. Je to super vec a to sa ešte nezmieňujem o tom, že vlastne ušetrím na menštruačných vložkách pekný balík :o). Chcem sa pekne poďakovať Magduške a Ilonke že takúto skvelú vec zabezpecili pre ženy v Čechách. Mojou snahou je pomôcť ženám na Slovensku, ktoré majú podobné problémy ako ja, nech už viac nemajú obavy zo „ svojich dní“ a prežijú ich naplno a kvalitne bez obmedzení :o)

Řeknu vám to tak, jak to je, a rozhodně né proto, abych tady dělala nějakou reklamu: Kalíšek je naprosto, ale naprosto nejlepší věc, jakou jsem mohla objevit ... no vážně! Je to neuvěřitelný pocit čistoty a takového bezpečí. Sice v mých opravdu silných dnech (musím upozornit na opravdu silných) mi slabě protéká, ale to se dá snadno vyřešit použitím tenké vložky, která v porovnání s tím ,co bych musela používat normálně, je nepostřehnutelná věc. Jsem s kalíškem tak spokojená, že se dnes na své dny dokonce těším. Vážně se to tak dá nazvat ... jsem totiž bez starostí. Vůbec nevím, že zrovna menstruaci mám. Je to tak praktické! Velkou výhodou je to, že po sobě nic nezanechávám. Například, když jsem byla mimo domov a nebyla možnost se snadno zbavit tamponu, tak byly starosti, kam s tím. Ale teď je to něco jiného - nic nevyhodím - nic se neděje. Menstruovat s kalíškem je potěšení! Hned od prvního dne jsem byla spokojená!
Málem bych zapomněla na jedno velké plus - že když se jdu koupat do rybníka nebo jiné vody u které si nejsem jistá s čistotou, tak si dám kalíšek (nehledě na to, jestli to mám nebo ne) a mám po starostech. Kalíšek totiž nevysušuje jako tampon pochvu, takže není problém ho použít mimo dny. Kalíšek je teď pro mě naprosto nezbytná věc. Závěrem bych řekla jen to,že kdyby se mě před vysazením na pustý ostrov zeptali, co si chci vzít s sebou, tak by to byl určitě on!
Martina 27

Ahoj, tak mám první týden s kalíškem za sebou a musím říct, že jsem byla ze začátku trochu vyděšená, protože jsem si už celkem dost nešťastná říkala, že to prostě nejde vyndat a jestli mám jet na pohotovost nebo počkat na druhej den a zajít k mýmu doktorovi. Ale nakonec se to povedlo a už jsem se to celkem naučila, takže je to v pohodě.
Jinak jsem spokojená. A fakt mile mě překvapilo, že je práce s kalíškem fakt čistá. Jen mě teda zklamalo, že hned první noc nebyl kalíšek zas až tak stoprocentní jak se psalo na netu a já musela prát prostěradlo.
Tak snad to příště dopadne líp.
Adéla

První zavedení: Tak to je bomba, ten tam šel jako po másle, skoro ho necítím. Jen tu ojku, trochu... Zatím ji tam nechám. Je teda ale fakt na kraji. No, už abych měla menses.
Zuzka 25

Doporučuji! co se týče menstruačního kalíšku, jsem s ním velice spokojená. Ojku jsem ustřihla do půlky hned první den, jelikož jde kalíšek krásně vyndat, i když je ojka kratší. První týden jsem měla trochu problém s močením, protože jsem měla pocit, že mě kalíšek tlačí a brání mi se pořádně uvolnit. Ale je to jen otázka zvyku. Další měsíčky jsem o kalíšku vůbec nevěděla, naopak byl spíše problém, abych na něj nezapomněla!! :)) Myslím, že se vyplatí do něj investovat, protože je to napořád!
Alča 19

Dobrý den, kalíšek používám třetí měsíc. Zpočátku nebylo úplně příjemné vyjímání, zavádění bylo snadné od počátku. Společně s kalíškem používám slipové vložky a musím říct, že rozhodně ne jen pro jistotu. Ve dnech nejsilnějšího krvácení spotřebuji asi 3 tenké slipové vložky, na noc si beru normální vložku. Ale stejně mám dobrý pocit, že nezaplatím, nespotřebuji a nevyhodím tolik materiálu na jedno použití. Bude to velmi pohodlné v létě, kdy se nebudu muset potit s tlustými vložkami. Škoda, že jsem se nenechala přemluvit svojí dcerou dřív, ona kalíšek používá už 2 roky.
Růžena, 47

Dárkyně prvního kalíšku do České republiky nám napsala: Kališkovská revoluce
Dělá mi radost, jak se kališkovská vlna rozrůstá v Čechách, a taky si na tom beru trochu zásluhu, neb to já jsem ho holkám, tedy Magdaléně, představila. Za to, že jsem ty dva první kusy z Londýna přivezla do Prahy, jsem po nich chtěla, aby mi kupovaly české knihy, které mi v zahraničí chyběly: Ilona mi darovala Slavíka k večeři od Josefa Topola. (Diky, Ilčo!)
Když jsem kalíšek poprvé viděla u nás tady v Londýně v obchodě, kam si chodím pro přírodní šampon, kroužila jsem okolo něho asi dva měsíce než jsem se odvážila ho koupit. Mívala jsem silnou a bolestivou menstruaci a tak jsem byla dost zoufalá. Už se zase blížilo to katastrofální období v měsíci, kdy jsem byla protivná, připadala si tlustě a špinavě, a vůbec pak už třeba nevycházela ven, pokud jsem absolutně nemusela, brala jsem si nemocenskou, svět se hroutil, jediná útěcha se nacházela v čokoládě, a tak dále, až jsem ten kalíšek koupila. S.O.S, tonoucí se stébla chytá.
No, neřeknu, že mi pomohl se vším. Bolesti jsem měla pořád, ale menši, tak jsem mohla chodit ven a žít celkem normálním životem, s pomoci ibuprofenu. Zeptala jsem se gynekoložky, jak je možné, že tato silikonová věcička mi uleví menstruační bolesti? Řekla, že asi je snazší s kalíškem relaxovat a děloha se tudíž nestáhne do křeče. Proč mi dovolil relaxovat? Asi také kvůli tomu, že jsem se smířila s menstruačním krvácením: s kalíškem je celý proces čistý, vidím, kolik mám krve a v jaké jsem tedy fázi, a pozoruju, že děloha produkuje ochranné látky, a to je jaksi utěšující a docela vědecky zajímavé, rozhodně ne odporné. Tyto zkušenosti mě poučily o menstruačním procesu, takže jsem tomu mohla rozumět empiricky, nejen teoreticky. Možná jsem příliš racionální člověk, ale když něčemu rozumím, tak mám pocit, že to mám trochu pod kontrolou. A to byla úleva. Menstruace nemusí být nepřítel!
Pevně věřím, že kontrola nad vlastním tělem dodává na sebejistotě a tak vede k větší moci nad svým životem, okolím, světem... a pak bude kališkovská revoluce!
Teď beru antikoncepci a tak všechno je jinak, ale kalíšek stejně užívám, protože teď po dvou a půl letech kališkování už si to ani jinak nedokážu představit. Tak dámy do toho! Přidejte se k nám!
Nancy, 26

Dobrý den, menstruační kalíše používám 2 měsíce, a jsem s ním maximálně spokojená!!! Jsem ekolog, takže oceňuju hlavně to, že se nepodílím na těch hromadách vložek, kterou musí vyprodukovat každodenně miliardy žen. Nespornou výhodou je také pohodlí, které při svých dnech pociťuju - prostě žádné zašpiněné prádlo, povlečení atd. - a neustálé trapné odbíhání s taškou na WC v práci - to nemusím ani zmiňovat. Naštěstí všechno používáním kalšíku odpadlo. Díky Bohu, nebo té paní, co to vymyslela!!!
Novotná R., 13. 3. 2007

Ahoj holky, na Vaše stránky jsem narazila po upozornění kamarádky na článek na IDNES o kalíšku. Po přečtení detailů jsem se rozhodla si kalíšek koupit s tím, že v horším případě člověk přišel i o víc než osm stovek.
A jsem ráda, že jsem to udělala. Právě jsem ukončila druhý menzes s kalíškem. Při prvním jsem si nebyla ještě jistá a vadila mi ojka. Ale i tak jsem byla spokojená.
Vzít si s sebou vodu na WC mi nečinilo problémy, stejně s sebou všude tahám lahev, piju jako duha. :-) Při druhém menzesu jsem ustřihla ojku na polovinu, takže přestala tlačit a už jsem si to jen užívala. Přesně, jak píší ostatní, nemusím s sebou nic tahat, žádné vložky, tampony, můžu si zajít do bazénu, aniž bych před tím musela zavést tampon a po plavání si ho rychle utíkat vyměnit. Prostě paráda!
Co se týká nákladů, cena se mi do 10 měsíců vrátí. Kromě pohodlí pro mě se mi líbí i šetrný přístup k životnímu prostředí.
Mirka. 12. 2. 2007

Dobre den Magdeleno a Ilono, Moje cestina tedke neni tak dobra, tak doufam ze mate trpelivost. Moje Maminka rikala ze vy budete prodavat kalisek. Je to fakt bezvadna napad. Jeji jmeno tady v Kanada je The Keeper. Ja to koupuvam v obchodou Earths General Store. Jeste nepozivama mooncup. Tady je web adressa pro The Keeper: http://www.keeper.com/.
Tady jsou moje zkusenosti od ten kalisek (hahah to je strasna cestina :))
Ja pozivam ten kalisek uz jeden rok a ja mam to strasne rada. Ja hraju hodne sporti, hlavne plavani a snowboarding a ten kalisek me tak hodne pomaha. Kdyz pouzivas Kalisek, nejeno delas rozdil pro tvoje zivotni styl, ale delas rozdil pro nase krasna zeme. Skoro vsichni moje Kamaradki tady ve Kanada to pozivji a taky to maji hodne radi. Zacatek je malinko skličující ale nedělejte si starosti protoze to v kratka casem to dostanete a bude to druhá přirozenost. Hodne stesti holki!!!!!
Have been using the moon cup for one year and I LOVE IT!!! I play a lot of sports, especially swimming and snowboarding in the winter and it makes such a difference. Not only does it make a difference to your lifestyle but it makes such a beautiful difference for the earth. I tell all my friends about it here in Canada and we all love it. The beginning is a little daunting but don't worry, it'll get easier and eventually it'll become second nature. Good luck ladies!!!! Cheers,
Nazdravi, Rachel 22, Kanada12/2006

Redakce blogu Kalíšek.cz
Autorky článku

Mnoho článků na tomto blogu vzniká spoluprací několika žen. Také otázky pro rozhovory připravujeme společně. Z toho důvodu vznikl tento "profil". Možná právě pod ním najdete ty nejzajímavější články, protože když ženy spolupracují, vznikají ty nejlepší věci!

Články autorky

Doporučujeme také následující články

Panna a menstruační kalíšek

Mladé dívky, které jsou ještě panny, se často ptají zda mohou používat menstruační kalíšek. Co se schovává za větou "Kalíšek je vhodný pro všechny ženy, které již měly pohlavní styk. Panny mohou používat kalíšek jen v některých případech." ?

Rozdíly mezi menstruačními kalíšky

Pro správnou funkčnost kalíšku je nutné zvolit vhodnou velikost. Některé ženy to prostě tipnou podle jednoduchého návodu některého z výrobců. Pokud si ale chcete být jistější, že nesáhnete vedle, jsou informace v tomto článku přesně pro vás!

Značky menstruačních kalíšků

Menstruační kalíšky se vyrábí v mnoha zemích. Liší se tvarem, zakončením, barvami a materiálem, ze kterého jsou vyrobené. V závislosti na zpracování, místě výroby i strategii firmy se také odlišují cenou. V tomto článku najdete seznam různých značek a článek zároveň funguje jako rozcestník, pokud hledáte o nějaké značce více informací.