Značky menstruačních kalíšků

Menstruační kalíšky se vyrábí v mnoha zemích. Liší se tvarem, zakončením, barvami a materiálem, ze kterého jsou vyrobené. V závislosti na zpracování, místě výroby i strategii firmy se také odlišují cenou. V tomto článku najdete seznam různých značek a článek zároveň funguje jako rozcestník, pokud hledáte o nějaké značce více informací.

První moderní menstruační kalíšky se objevili na trhu na začátku 21.století. Za poslední roky si získaly velkou oblibu ve světě i u nás. Nejčastěji jsou vyráběny ze silikonu. Místa výroby jsou různá - někdy přímo v zemi, odkud značka pochází, někdy v Číně. Vždy místo výroby uvádíme, protože některým ženám na místě výroby záleží.

Materiály, ze kterých jsou kalíšky vyráběny, jsou vždy certifikované (např. FDA certifikace). Některé kalíšky ale navíc mají produktovou certifikaci - o zdravotní nezávadnosti, ekologickém přínosu nebo místě výroby. Pečlivě si svůj kalíšek vyberte. Jedná se o věc, kterou si zavádíte do těla a cenové rozdíly mezi necertifikovanými výrobky a kvalitními kalíšky nejsou až tak velké.

Menstruační kalíšky na webu Kalíšek.cz

Různé značky menstruačních kalíšků

Pro více informací o jednotlivých značkách klikněte na název značky. Pro podrobnější informace o velikostech kalíšků a pro jejich porovnání, se podívejte na článek Přehled různých značek menstruačních kalíšků.

Claricup je menstruační kalíšek vyrobený ve Francii. Vyrábí se ve čtyřech velikostech (dříve pouze ve dvou), v jedné barevné variantě a je ze silikonu. 

DivaCup je menstruační kalíšek vyrobený v Kanadě. Vyrábí se ve dvou velikostech, v čiré variantě a je ze silikonu.

FemaCup je menstruační kalíšek vyrobený v Německu. Vyrábí se v jedné velikosti, pouze v mentolové barvě a je ze silikonu.

FemmyCycle je menstruační kalíšek vyrobený v Kalifornii, v USA. Vyrábí se ve třech velikostech, pouze v čiré variantě a je ze silikonu.

Fun Cup je menstruační kalíšek vyrobený v Německu firmou Fun Factory. Vyrábí se ve dvou velikostech, každá ve 2 barvách.

Gaia cup je menstruační kalíšek od české firmy Tierra Verde s.r.o., je vyrobený v Číně. Vyrábí se ve dvou velikostech, pouze v čiré variantě a je ze silikonu. Do poloviny roku 2020 se prodávala mléčně bílá varianta, aktuální je čirá varianta. Liší se i velikostí.

LadyCup je menstruační kalíšek vyrobený v České republice. Vyrábí se ve dvou velikostech, v mnoha barvách a je ze silikonu. 

LaliCup je menstruační kalíšek vyrobený ve Slovinsku. Vyrábí se ve třech velikostech, v několika barvách a je ze silikonu.

LilCup je menstruační kalíšek vyrobený v Číně. Vyrábí se ve dvou velikostech, ve třech barvách a je ze silikonu. V roce 2018 se začaly prodávat i další varianty tohoto kalíšku.

Lily Cup je menstruační kalíšek vyrobený v Číně. Vyrábí se ve více variantách, v růžových barvách a varianta vždy v jedné či dvou velikostech. Je ze silikonu.

Lunacup je menstruační kalíšek vyrobený v České republice. Vyrábí se ve dvou velikostech, ve třech barvách a je ze silikonu. Do roku 2019 se kalíšek Lunacup vyráběl v Číně.

Lunette je menstruační kalíšek vyrobený ve Finsku. Vyrábí se ve dvou velikostech, ve čtyřech barvách a je ze silikonu. 

Luv Ur Body je menstruační kalíšek vyrobený v Malajsii. Vyrábí se ve třech velikostech, ve čtyřech barvách a je ze silikonu. 

Mamicup je menstruační kalíšek vyrobený v Itálii. Vyrábí se ve dvou velikostech, ve čtyřech barvách a je ze silikonu. 

MASMI Organic Care je menstruační kalíšek vyrobený ve Španělsku. Vyrábí se ve třech velikostech, v jedné růžové barvě a je ze silikonu.

Me Luna je menstruační kalíšek vyrobený v Německu. Vyrábí se v mnoha velikostech a barvách a je ze TPE (termoplastický elastomer). 

Merula Cup je menstruační kalíšek vyrobený v Německu. Vyrábí se v jedné velikosti a ve čtyřech barvách z lékařského silikonu. 

Mooncup je menstruační kalíšek vyrobený v Anglii. Vyrábí se ve dvou velikostech, pouze v čiré variantě a je ze silikonu. 

Naturcup je menstruační kalíšek vyrobený ve Španělsku. Vyrábí se ve třech velikostech, pouze v čiré variantě a je ze silikonu.

OrganiCup je menstruační kalíšek vyrobený v Číně. Vyrábí se ve třech velikostech, pouze v čiré variantě a je ze silikonu.

Satisfyer je menstruační kalíšek, který si americká firma nechává vyrábět v Číně. Vyrábí se ve dvou typech Satisfyer Feel Good a Satisfyer Feel Confident. Vyrábí se ve dvou velikostech, k dostání je v několika barevných provedeních a je ze silikonu.

Selena Cup je menstruační kalíšek vyrobený v Polsku. Vyrábí se ve třech velikostech, v čiré a růžové variantě a je ze silikonu. 

Silky Cup je menstruační kalíšek vyrobený v Indii. Vyrábí se ve třech velikostech, pouze v čiré variantě a je ze TPE (termoplastický elastomer).

t.o.c je menstruační kalíšek, který si německá firma nechává vyrábět v Polsku. Vyrábí se ve třech velikostech, pouze v čiré variantě a je ze silikonu.

Yuuki je menstruační kalíšek vyrobený v České republice. Vyrábí se ve dvou velikostech, v čiré variantě a duhových barvách a je ze silikonu.

Ziggy Cup je menstruační kalíšek vyrobený v Číně. Je to jednovelikostní kalíšek vyrobený ze silikonu.

Ilona Bittnerová
Autorka článku

Zakladatelka blogu Kalíšek.cz a žena, která v roce 2006 přivezla do Čech první menstruační kalíšky. Hned po studiu biologie a matematiky na VŠ začala podnikat na internetu a proto je dnes nejenom odbornice na menstruaci i další ženská témata, ale i na e-commerci. Zajímá se také o udržitelnou módu a rozvojové vzdělávání. Je matkou Helenky a Zorana, miluje cestování a je vášnivá kočkomilka vlastnící jednu fenu.

Články autorky

Doporučujeme také následující články

10+1 rada pro kališnice začátečnice

Často se při zodpovídání dotazů setkáváme s tím, že ženy při prvním neúspěšném zavedení kalíšku své snažení vzdají a píší nám, že potřebují jiný kalíšek. Doporučujeme nevzdávat se tak rychle a ještě nějakou dobu zkoušet! V tomto případě dvojnásob platí, že praxe dělá mistra.

Informace o materiálu a výrobě kalíšků Me Luna

Některé ženy se ptají, zda jsou kalíšky vyrobené z TPE - Me Luna, Masmi či Silky Cup - zdravotně nezávadné stejně jako kalíšky vyrobené z lékařského silikonu. Proto bychom vám rádi poskytli komplexní informace o materiálu, který je pro výrobu kalíšků Me Luna používán.

Jak kalíšek používat

Jako s každou pomůckou, i s menstruačním kalíškem je nutné naučit se zacházet. Úspěch nemusí přijít hned napoprvé, ale je spousta možností co vyzkoušet, aby kalíšek začal správně fungovat.

Jak vybrat správnou velikost menstruačního kalíšku

Menstruační kalíšky jednotlivých značek se vyrábí ve dvou nebo ve třech velikostech, kalíšky Me Luna dokonce ve čtyřech. Obecně lze říci, že větší velikosti jsou pro ženy po porodu, ženy ve zralém věku a pro ženy se silnější menstruací. Menší velikosti kalíšků jsou určeny pro mladé dívky a aktivní ženy, pro ženy se slabší nebo normálně silnou menstruací. Ale... :)