Zkušenosti s látkovými vložkami i kalíškem

Zde si můžete přečíst zkušenost ženy, která používá jak menstruační kalíšek tak i látkové vložky.

Milé ženy, kališnice...

Jednoho dne brouzdám po internetu a koukám na články o menstruaci a hygienické pomůcky pro menstruační dny. Narazila jsem na Kalíšek.cz. Uchvátily mě tam různé články o menstruaci, jak to ženy mají pocitově i mimo dny menstruace, kdy jsou tvořivé, kdy jsou komunikativní...

Nadchly mě tam menstruační kalíšky  i látkové vložky,  praní, a bederní pásy vhodné na podzimní a zimní počasí.

Jelikož vlastním pár kalíšků různých typů, posílila jsem si pánevní svaly a nejlépe mi vyhovuje Mamicup M, používám v práci i doma. Sedí mi velikostně dobře, konečně, který mi vyhovuje. Ke kalíšku používám na vyvařování kelímek Yukki, a používám k němu látkové slipovky, kdyby náhodou kalíšek protekl. Kalíšek je dobrá investice na hygienu ženy při menstruaci, vydrží i několik let.

Menstruační kalíšky MamicupMenstruační kalíšky Mamicup se vyrábí v různých barvách.

Látkové vložky

Jsem také majitelkou látkových vložek Meracus, látkových intimek i slipovek. Pořídila jsem si na ně takový košík s víkem, vypodložila dovnitř ručníkem, a svoje místo mají tam. Je to dobrá investice, koupíte si vložky, které opakovaně používáte, máte je napořád. Vložky, které po použití doma v umyvadle pod studenou vodou promáchnete - použiju žlučové mýdlo Ulrich, properu v ruce, dokud stopy krve nezmizí, dám do kýble s vodou a do vody ještě nastrouhám trošku tuhého mýdla. Po skončení menstruace dám do čisté vody pár kapek tea tree oleje, nechám chvíli v té vodě a pak peru v pračce na 60 °C.

Pokud tedy zrovna nechci používat kalíšek, jsou na řadě látkové vložky, doma mám zásobu, v práci po pár kusech. A stačí to. Mám dvě dcery. Starší dcera už rok menstruuje a látkové vložky si nemůže vynachválit. Na silnou menstruaci používá noční vložky, taktéž je spokojená. Vložky mají příjemný materiál, nejsou to jednorázovky napuštěnými různými deo. K látkovým vložkám doporučuji nepropustné taštičky, dcera nosí jednu taštičku s čistými vložkami a jednu se špinavými.

Moje mladší dcera má již také nakoupenou zásobu vložek, tak je připravena na její menarche (první menstruaci). Vložky jsou různě barevně provedené a hezké. Starší dceru menstruace netrápí a mladší dcera ta už se těší, až bude vložky používat.

Na praní používám od značky Ulrich prací gel citrus, dále dezinfekční máchadlo s vůní květin a žlučové mýdlo. Navíc také Puer bělidlo od Yelow a Blue. Žlučové mýdlo je dobré na krev, krásně rozpouští skvrny, Ulrich prací gel citrus krásně vypere, dobře pění, prádlo krásně voní, Puer bělidlo Yelow a Blue na skvrny dobře vyčistí fleky z vložek a dezinfekční máchadlo květinové používám místo aviváže. Vložky jsou nadýchané, vše je bez chemických přísad, naprosto doporučuji. Vše příjemně voní.

Bederní pásy

V podzimních a zimních měsících nosím Bederní pásy Nice Belly. Bývají oboustranné, krásně zahřejí. Je to dobrá věc. Nosím během menstruace i mimo menstruační cyklus. Ten pocit, abyste byla v teple...bříško, ledviny, vše Vám bederní pás zahřeje. Mám jich dost i různé barevné provedení, vezmu jak to zrovna cítím. Bederní pásy nosím i v práci :) Hodí se k legínám :)

Starší dcera dostala bederní pásy k Vánocům a teď dokoupím mladší dceři.

Bederní pásy Nice Belly

Je fajn mít praktické pomůcky na menstruační cyklus i zboží, co se Vám může hodit na zimu, abyste byly v teple... nemuset každý měsíc koukat v drogeriích na jednorázové vložky, tampony... a prát třeba v šetrných pracích prostředcích.

Je to již pár let, co jsem zákaznicí na Maluna.cz

Linda

Externí autorka
Autorka článku

Některé z našich článků popisují velmi intimní zkušenosti a proto jejich autorky nechtějí být pod textem podepsány. Jiné nám třeba přispějí jen jednou a proto u nás nemají svůj vlastní profil, ale pod článkem najdete jejich medailonek. Všechny takové příspěvky najdete pod tímto profilem. Pokud byste také ráda přispěla zajímavou zkušeností nebo svými znalostmi v oboru gynekologie, čínské medicíny, jógy apod., neváhejte a napište nám na info@kalisek.cz!

Články autorky

Doporučujeme také následující články

10+1 rada pro kališnice začátečnice

Často se při zodpovídání dotazů setkáváme s tím, že ženy při prvním neúspěšném zavedení kalíšku své snažení vzdají a píší nám, že potřebují jiný kalíšek. Doporučujeme nevzdávat se tak rychle a ještě nějakou dobu zkoušet! V tomto případě dvojnásob platí, že praxe dělá mistra.

Co se hodí ke kalíšku?

Pravdou je, že k menstruačnímu kalíšku nepotřebujete už vůbec nic. Některým ženám ale vyhovuje používat různé sterilizační pomůcky, líbí se jim barevné bavlněné sáčky, jemné mycí gely vhodné pro silikon... Různé tipy, co vám může usnadnit soužití s menstruačním kalíškem, přinášíme v tomto článku.

Gabriela Tuatti: "Nikdo jiný než vy sami vás nevyléčí"

Představte si, že se chystáte na páteční večírek, zčistajasna se vám udělá špatně a odveze vás záchranka. Když se probudíte, uslyšíte verdikt: Endometrióza s vyhlídkou na to, že nikdy nebudete mít děti. To potkalo, tehdy 23letou Gabrielu Tuatti Vágnerovou. Od té doby uběhlo již 8 let, Gabriela se vyléčila, má nádherného syna a pomáhá ženám se stejným verdiktem…

Hygienické pomůcky a sex při menstruaci

V předchozím článku Sex během menstruace jsme už probrali různé obavy točící se okolo pohlavního styku během menstruace, nyní se na to pojďme podívat z praktického hlediska. Během menstruace je žena více zvlhčená než jindy, sliznice je hodně prokrvená – lze tedy snáze dosáhnout orgasmu, většina žen v tu dobu nemůže otěhotnět, ALE vše se může zašpinit od krve.