Cesta od kalíšku k menstruačním plavkám

Znáte to, ať člověk plánuje dovolenou sebelépe, menstruace se na ní vždy dostaví. Když jste ale vybavená, nemůže vám to zkazit náladu. Konzultantka Petra Cihlářová popsala svoji zkušenost s menstruačními plavkami Modibodi, se kterými sklízela na dovolené nejeden kompliment. Plavky zabodovaly po všech stránkách.

Je to přesně dva roky od doby, kdy jsem psala svůj příběh o tom, jak mne kalíšek zachránil, když jsem začala nečekaně menstruovat a dostala se v Thajsku do nemocnice. Kalíšek je pomůcka, za kterou jsem nesmírně vděčná a mám ji ve svém životě už určitě víc než osm let. Dokážu to spočítat proto, že se podívám na své fotky z dovolených a přesně vím, kde a kdy mi dělal společnost. Vzhledem k tomu, že jsem jezdila na delší cesty, pravděpodobnost, že ho budu potřebovat, byla dost velká. Ale ono i když jsem se rozhodla jet pouze na týden, měla jsem takovou superschopnost trefit se právě do času mé periody.

S tím, jak šel pokrok vpřed, začala jsem kromě kalíšku používat menstruační kalhotky. Pamatuji si první příspěvek, kdy v jedné uzavřené skupině kamarádka psala, že mají v USA menstruační kalhotky a jak je to super. Tenkrát holky dělaly nějakou hromadnou objednávku a já se na to dívala trochu skepticky. Nakonec jsem si je koupila před čtyřmi lety až v Čechách, ale úplně jsem jim propadla tak půl roku nazpět, protože jsem si koupila kalhotky, které krásně vypadají, skvěle sedí a zejména ve dnech, kdy už mám menstruaci slabší a kalíšek mi třeba i vadil, jsou naprosto geniální.

Petra Cihlářová a menstruační plavky Modibodi

Když jsem ale četla zprávu o menstruačních plavkách, trochu jsem si klepala na čelo. Ještěže letošní dovolenou jsem naplánovala na ty správné dny. Teď už se tomu směju, ale když mi přišel výsledek PCR testu (nutná podmínka pro odlet), do smíchu mi nebylo, výsledek byl totiž pozitivní. Takže jsem musela odlet posunout, kam jinam než na přesně „ten“ týden. O kalhotkách v obchůdku Maluna psala na svém Instagramu nedávno Simona Babčáková a já ten příspěvek okomentovala s tím, že plavky určitě zkusím. A když už jsem to takhle veřejně prohlásila, tak jsem si je také na dovolenou odvezla. Z variant, které jsem si na webu modibodi.cz předvybrala, mne nejvíc oslovily ty s vysokým pasem a zelené. Je to moje oblíbená barva a věděla jsem, že k ní hezky nakombinuji vršky. Nastal den D odjezdu na Zanzibar a také den D mého cyklu. První den po příjezdu jsem si vzala kalíšek a plavky jako pojistku, následující dny jsem pak chodila už jen v plavkách.

Musím říct, že mě mile překvapily. Sice jsem zaslechla od kamarádek komentáře ve stylu "pozor na žraloky", ale žádná tragédie se nekonala. Jediné, co jsem si říkala, bylo, že je škoda, že nemám kalhotky dvoje, abych se vždy mohla převléknout do suchých, tak jak to dělám s běžnými plavkami. Vysoký pas mi dělal dobře na bolavé břicho. Plavky vypadaly krásně nejen podle mne, dokonce mi je několik žen pochválilo a byly překvapené, když jsem jim řekla, jaké kouzelné plavky to jsou. Modibodi jsou pro mne prostě báječný parťák, díky kterému budu plánovat každou dovolenou s naprostou důvěrou a lehkostí.

Petra Cihlářová a menstruační plavky Modibodi

 

petra_cihlarova
Petra Cihlářová
konzultantka, kněžka

Petra je konzultantka, která ve velké poradenské společnosti propojuje byznys a spiritualitu. Kromě toho podporuje ženy na jejich cestě k sobě. Zajímá ji léčení, ať již firmy, prostoru, těla či duše, a směřování k harmonii, které vnímá jako své poslání.
petracihlarova.cz

Externí autorka
Autorka článku

Některé z našich článků popisují velmi intimní zkušenosti a proto jejich autorky nechtějí být pod textem podepsány. Jiné nám třeba přispějí jen jednou a proto u nás nemají svůj vlastní profil, ale pod článkem najdete jejich medailonek. Všechny takové příspěvky najdete pod tímto profilem. Pokud byste také ráda přispěla zajímavou zkušeností nebo svými znalostmi v oboru gynekologie, čínské medicíny, jógy apod., neváhejte a napište nám na info@kalisek.cz!

Články autorky

Doporučujeme také následující články

Petra Cihlářová: S kalíškem na cestách

Děsí vás menstruace během dovolené? Inu, na cestách se mohou stát i horší věci, než že se dostaví, ať už plánovaně nebo neplánovaně, vaše dny. Třeba na vás sedne horečka dengue. Petra Cihlářová sepsala svůj cestovatelský zážitek z Thajska, v němž jednu z hlavních rolí hraje menstruační kalíšek. A taky výzva, jak si ho jako levák vyndavat a zavádět pravou rukou...

K vodě už nemusíte jen s tamponem nebo kalíškem. Jak fungují menstruační plavky?

Menstruační plavky? Zní to trochu bláznivě, v každém případě však převratně. Vždyť plavání v době menstruace máme všechny spojené s nutností použít tampon. Případně kalíšek nebo menstruační houbičku. Ženy, které nemají rády pomůcky, co se zavádí dovnitř, pak měly ve svých dnech s koupáním utrum. Menstruační plavky by to mohly pohodově vyřešit. Pojďte se s nimi seznámit.

Menstruační kalhotky Modibodi

Značka Modibodi pochází z Austrálie a její parketou nejsou jen menstruační kalhotky pro ženy. Tato značka má i kolekci menstruačních kalhotek pro dívky a mladé ženy a dokonce menstruační plavky! Tím to nekončí, Modibodi nabízí i inkontinenční spodky pro muže. Pro Modibodi je charakteristické použití merina v savé vrstvě kalhotek.

Menstruační plavky Modibodi nově nabízí veselé barvy a vzory

A je to tu zase. Termín dovolené u moře se vám v kalendáři přesně potkal s termínem vaší menstruace. Přemýšlíte, co s tím. Změnit termín dovolené? Pokusit se oddálit menstruaci? S tampony jste se už dávno rozloučila, takže koupání na veřejnosti během vašich dnů nepřipadá v úvahu. Ne tak docela. Řešení má australská značka Modibodi se svou kolekcí menstruačních plavek. Nově je navíc pořídíte v hravých barvách.