Menstruační plavky Modibodi nově nabízí veselé barvy a vzory

A je to tu zase. Termín dovolené u moře se vám v kalendáři přesně potkal s termínem vaší menstruace. Přemýšlíte, co s tím. Změnit termín dovolené? Pokusit se oddálit menstruaci? S tampony jste se už dávno rozloučila, takže koupání na veřejnosti během vašich dnů nepřipadá v úvahu. Ne tak docela. Řešení má australská značka Modibodi se svou kolekcí menstruačních plavek. Nově je navíc pořídíte v hravých barvách.

Menstruace na dovolené už není strašákem

Menstruační plavky jsou ideální při slabé až střední menstruaci. Výrobce uvádí savost na úrovni cca dvou tamponů. Když je menstruace ze začátku silnější, je proto lepší použít i nějakou další pomůcku (např. kalíšek nebo houbičku). Pokud nesnášíte zavádění čehokoliv dovnitř, můžete plavky využít třeba na jedno zaplavání, a pak se jít převléci. Je to pořád lepší varianta, než se koupání úplně vyhýbat nebo vymýšlet, jak oddálit menstruaci. Navíc materiál, ze kterého jsou menstruační plavky vyrobené, schne až 3x rychleji než běžné plavky. Takže skočit znovu do vody můžete velmi brzy. Plavky je možné používat rovněž při lehké inkontinenci či ovulačním špinění či krvácení.

Bojíte se, jak vám plavky padnou? Co se týče střihu, nabízí Modibodi velký výběr. Od bikin přes brazilky až po plavky s vysokým pasem. Nová kolekce navíc přišla s veselými barvami a vzory. Omrknout a zakoupit je můžete na Modibodi.cz.

Unikátní technologie to má pod kontrolou

Jak je možné, že plavky fungují a krev nepropustí do vody? Modibodi přišlo s unikátní technologií nazvanou Modifier Swim. Narozdíl od klasických menstruačních kalhotek od Modibodi není v plavkách merino vlna, ale tenká vrstva síťoviny. Ta blokuje zápach a působí antibakteriálně. Spodní vrstva je pak nepropustná a zabraňuje úniku krve do vody. Díky této kombinaci jsou plavky v oblasti klína velmi tenké a na první pohled nerozeznatelné od běžných plavek. Navíc mají UV ochranný faktor 50+.

Menstruační plavky Modibodi

Plavky řeší i inkontinenci

Plavky Modibodi jsou vhodné nejen při menstruaci, ale i při problémech s inkontinencí. Tou trpí nejenom starší ženy, ale může se objevit i během těhotenství nebo po porodu.

Když pračka není po ruce

O menstruační plavky je třeba pečovat tak, aby neztratily své funkční, savé vlastnosti. Před prvním použitím je samozřejmě vyperte. Můžete je prát v pračce, ale maximálně na 30 stupňů. Zdaleka se také vyhněte aviváži a sušení v sušičce, obojí může narušit savost plavek. A co na dovolené, kde většinou pračka není k dispozici? Plavky důkladně propláchněte studenou vodou, dokud z nich nepoteče čistá voda. Nemusíte je příliš drhnout ani mačkat. Je dobré si s sebou vzít šetrné mýdlo, kterým kalhotky přeperete. Následně je opět vymáchejte a dejte volně sušit na sluníčko. Za chvíli budou suché a vy tak můžete znovu zamířit k moři nebo do bazénu.

Redakce blogu Kalíšek.cz
Autorky článku

Mnoho článků na tomto blogu vzniká spoluprací několika žen. Také otázky pro rozhovory připravujeme společně. Z toho důvodu vznikl tento "profil". Možná právě pod ním najdete ty nejzajímavější články, protože když ženy spolupracují, vznikají ty nejlepší věci!

Články autorky

Doporučujeme také následující články

K vodě už nemusíte jen s tamponem nebo kalíškem. Jak fungují menstruační plavky?

Menstruační plavky? Zní to trochu bláznivě, v každém případě však převratně. Vždyť plavání v době menstruace máme všechny spojené s nutností použít tampon. Případně kalíšek nebo menstruační houbičku. Ženy, které nemají rády pomůcky, co se zavádí dovnitř, pak měly ve svých dnech s koupáním utrum. Menstruační plavky by to mohly pohodově vyřešit. Pojďte se s nimi seznámit.

Tipy: jak používat menstruační plavky

Menstruační plavky jsou v Česku velkou novinkou. Ani na světovém trhu nejsou dlouho, v Austrálii, kde je značka Modibodi doma, je s nadšením testují od roku 2017. Mnohým ženám se nechce věřit, že to vážně funguje. Že to není jen na opalování. Že v tom jde i plavat a koupat se. Pojďme si o menstruačních plavkách říct víc.

Menstruační kalhotky Modibodi

Značka Modibodi pochází z Austrálie a její parketou nejsou jen menstruační kalhotky pro ženy. Tato značka má i kolekci menstruačních kalhotek pro dívky a mladé ženy a dokonce menstruační plavky! Tím to nekončí, Modibodi nabízí i inkontinenční spodky pro muže. Pro Modibodi je charakteristické použití merina v savé vrstvě kalhotek.