Příjemná pojistka ke kalíšku do letních dnů - menstruační plavky Modibodi

Léto bez obav a beze strachu. Menstruace bez neustálého kontrolování a nejistoty. To vše vám mohou nabídnout menstruační plavky od australské značky Modibodi. Skvělá zpráva pro ty z vás, které trápí protékající kalíšek či mořská houba. Ideální i samostatně při slabší až středně silné menstruaci.

Občas se na nás obracíte s tím, že v kalíšku nemáte stoprocentní jistotu. Máte pocit, že se nemůžete pořádně uvolnit a co nejrychleji musíte běžet zkontrolovat situaci na toaletu? Máme pro vás dobrou zprávu, do letních dnů se skvěle hodí nové menstruační plavky od značky Modibodi.

Jak jsme již zmiňovaly, dají se použít samostatně při slabé až středně silné menstruaci nebo jako pojistka k jiným menstruačním pomůckám, např. kalíšku či mořské houbě. Plavky zvládnou absorbovat 10 ml, to je savost zhruba dvou tamponů. Mají nespočet druhů a nás moc baví. Především jejich funkčnost, kterou jsme osobně ověřily! Ideální, pokud kalíšek zkoušíte a nejste si jím ještě moc jistá.

Menstruační plavky Modibodi

Výhodou menstruačních plavek je, že rychle schnou. Stačí je proprat ve studené vodě a nechat uschnout na sluníčku. Jsou z chloruvzdorného materiálu s UV filtrem (UV50+). Nemusíte se tedy obávat ostrého letního slunce.

Můžete si vybrat ze dvou variant:

  • dvoudílné plavky na prosluněnou pláž
  • jednodílné, ideální pro plavkyně

Výběr typu plavek necháme na vás. Můžete vybírat ze široké palety modelů, vzorů i barev. Plavky jsou pro ženy a dívky již od 8 let, pro ženy k dostání od velikosti XS-3XL. Pro co nejpřesnější volbu doporučujeme přeměření vašich mír a porovnání s tabulkou velikostí, kterou naleznete u výběru dané velikosti.

Cítit se svobodně a svá i v parných dnech u vody, to je náš cíl. I během své menstruace můžete bez obav skočit do vln a nechat se unášet myšlenkami a pocity, které se netýkají vaší menstruace a možného trapasu při vylézání z moře či bazénu.

Pokud si nejste jistá výběrem, neváhejte napsat přímo Modibodi, rády vám poradí.

Menstruační plavky se skvěle doplňují s mořskou houbičkou či kalíškem

Plavky jsou určeny pro slabší menstruaci. Pokud je chcete používat v době silné menstruace, je potřeba je doplnit kalíškem nebo mořskou houbičkou. Lze je samozřejmě kombinovat i s tampony. Pokud potřebujete dokoupit nebo vyměnit vaše menstruační pomůcky, navštivte Malunu, e-shop s největším výběrem menstruační hygieny. Ekologické a zero-waste produkty, které jsou zároveň příjemné a neomezující.

Mořské houbičky, u moře jako doma

Na výběr jsou žluté a hnědé minerální houby. Rozdíl mezi nimi je v procesu čištění. Žlutá houba je čištěna déle, aby byla zbavena hnědého barviva, zato minerální je pouze ručně propláchnutá a obsahuje hnědé barvivo, které je plné minerálů z moře. Mořské houby jsou ekologické, opakovaně použitelné! Vydrží až 6 měsíců.

Menstruační kalíšky pro odvážné ženy

Vítr ve vlasech, písek mezi prsty a menstruační kalíšek, o kterém ani nevíte. To je ideální léto s menstruací a bez starostí. Problém s protékajícím kalíškem můžete vyřešit změnou kalíšku za jiný tvar či velikost. Pokud si nejste jistá, napište holkám na poradna@maluna.cz, rády poradí. Na výběr je mnoho typů, dle vašeho vkusu a gusta. Určitě najdete ten pravý!

Když tampon, tak raději z bio bavlny

Tampony vyrobené z bio bavlny jsou šetrnější k našemu zdraví. Neobsahují nikdy zbytečnou parfemaci ani žádnou zbytkovou chemii po zpracování bavlny. Navíc vlákna bavlny oproti viskóze, ze které se vyrábí běžné tampony, jsou dlouhá a neuvolňují se z tamponu. Pro více informací mrkněte na náš článek Všechna tajemství o tamponech.

Menstruační plavky Modibodi
Menstruační plavky Modibodi fotila se známými herečkami Agáta Hanychová.

 

Redakce blogu Kalíšek.cz
Autorky článku

Mnoho článků na tomto blogu vzniká spoluprací několika žen. Také otázky pro rozhovory připravujeme společně. Z toho důvodu vznikl tento "profil". Možná právě pod ním najdete ty nejzajímavější články, protože když ženy spolupracují, vznikají ty nejlepší věci!

Články autorky

Doporučujeme také následující články

K vodě už nemusíte jen s tamponem nebo kalíškem. Jak fungují menstruační plavky?

Menstruační plavky? Zní to trochu bláznivě, v každém případě však převratně. Vždyť plavání v době menstruace máme všechny spojené s nutností použít tampon. Případně kalíšek nebo menstruační houbičku. Ženy, které nemají rády pomůcky, co se zavádí dovnitř, pak měly ve svých dnech s koupáním utrum. Menstruační plavky by to mohly pohodově vyřešit. Pojďte se s nimi seznámit.

Tipy: jak používat menstruační plavky

Menstruační plavky jsou v Česku velkou novinkou. Ani na světovém trhu nejsou dlouho, v Austrálii, kde je značka Modibodi doma, je s nadšením testují od roku 2017. Mnohým ženám se nechce věřit, že to vážně funguje. Že to není jen na opalování. Že v tom jde i plavat a koupat se. Pojďme si o menstruačních plavkách říct víc.

Menstruační kalhotky Modibodi

Značka Modibodi pochází z Austrálie a její parketou nejsou jen menstruační kalhotky pro ženy. Tato značka má i kolekci menstruačních kalhotek pro dívky a mladé ženy a dokonce menstruační plavky! Tím to nekončí, Modibodi nabízí i inkontinenční spodky pro muže. Pro Modibodi je charakteristické použití merina v savé vrstvě kalhotek.